2011 Model Yeni Opel Calibra

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Horttt !!!!!
Evet dış basında bugün okudum Opel üretim kararı almış Cali dönüyor...2007 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen 2+2 GTC Concept’e benzemesi, Insignia üzerine kurulması ve hem benzinli hem de dizel motor ile donatılması bekleniyor.

En heyecan uyandıracak verisyon olan OPC’nin 325 bg ve 435 Nm tork üreten 2.8 litre V6 motor ile donatılması ve aracın 4 çeker olması kuvvetle muhtemel.
2911100221177650.jpeg

opel_gtc_concept_pre_04.jpg

opel_gtc_concept_pre_05.jpg

opel_gtc_concept_pre_03.jpg

süperr

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu consept ın calıbrayla bi alakası yok bu ınsıgnıa opc versiyonlardan biri calıbra bende var bi ara koyarım resmini ama bendeki 3-4 sene önce düşünülüyordu ama üretilmedi nedense ?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tahminim vectrada dönücek insignia büyük bir sükse bomba gibi patlatıldı yılın aracı o bu şu denildi ama kesinlikle ben tuttuğunada inanmıyroum 2010 yılı satış rakamlarına bakarsanız görürsünüz passat c kasa 3.16 nın bile satışda gerisinde kalmış insignia ki tasarım olarak şahsi fikrim hepsine on basar ve hepsindende giriş sınıfı aracı ucuz peki niye dördüncü sırada... opel bence kendide farkında d sınıfında insigniada hata yapdığının..

yeni astra meriva kasayı devam ettirdiler bence vectrayada ibr dönüş olucak bu insignia macerasını bitiricekler.. benim şahsi fikrim.. amerika saturn bile yani amerika opel diyelim adamlar vectrayı üretmeye devam ediyorlar hemde geliştirerek vectranın hybridini falan üretiyorlar saturn bile insignia kasasına geçmedi amerikalının bile zevki vectradan yana..

şimdi bazıları diyebilirki vectran var ondan böyle konuşuyorsun alakasıda yok onuda belirtiyim bence bir marka devamlılığı olduğu sürece markadır devamlı çocuk oyuncağı gibi model değiştirirse o marka kimseye güven vermez.. büyük markalara bakınız sabit modelleri vardır on yıllardır üretiyorlar civic olsun corolla sı bmw mercedes hepsi...

calibranın üretilmesi hoşuma gitti umarım opel bir kendine gelirde özünde geçmişinde bu kadar harika araçlar varken senatör gibi omega gibi kadett gibi gsi efsaneleri gibi.. gidipde insignia gibi yeni maceralara ve saçma işlere bulaşmaz birdaha..

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım calibara çıkar insignianın gitceğinede inanmıyorum giderse çok üzülürüm yeni yüzlerini görmeyi nasip etsin..:)

76154_173502979336025_100000289738460_547035_5496118_n.jpg

calibra:)

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence eski calibra daha güzel gelio :)
bide let ve blow off tmmdır :D

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tahminim vectrada dönücek insignia büyük bir sükse bomba gibi patlatıldı yılın aracı o bu şu denildi ama kesinlikle ben tuttuğunada inanmıyroum 2010 yılı satış rakamlarına bakarsanız görürsünüz passat c kasa 3.16 nın bile satışda gerisinde kalmış insignia ki tasarım olarak şahsi fikrim hepsine on basar ve hepsindende giriş sınıfı aracı ucuz peki niye dördüncü sırada... opel bence kendide farkında d sınıfında insigniada hata yapdığının..

yeni astra meriva kasayı devam ettirdiler bence vectrayada ibr dönüş olucak bu insignia macerasını bitiricekler.. benim şahsi fikrim.. amerika saturn bile yani amerika opel diyelim adamlar vectrayı üretmeye devam ediyorlar hemde geliştirerek vectranın hybridini falan üretiyorlar saturn bile insignia kasasına geçmedi amerikalının bile zevki vectradan yana..

şimdi bazıları diyebilirki vectran var ondan böyle konuşuyorsun alakasıda yok onuda belirtiyim bence bir marka devamlılığı olduğu sürece markadır devamlı çocuk oyuncağı gibi model değiştirirse o marka kimseye güven vermez.. büyük markalara bakınız sabit modelleri vardır on yıllardır üretiyorlar civic olsun corolla sı bmw mercedes hepsi...

calibranın üretilmesi hoşuma gitti umarım opel bir kendine gelirde özünde geçmişinde bu kadar harika araçlar varken senatör gibi omega gibi kadett gibi gsi efsaneleri gibi.. gidipde insignia gibi yeni maceralara ve saçma işlere bulaşmaz birdaha..

tam tersini düşünüyorum,insignia opel için yeniden yükselişin başlangıcı oldu bence.

bu arada eğer calibra böyle olacaksa süper!!!
2911100221177650.jpeg

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel (2011) Astra Sedan ile tanıtacağı yeni nesil çift kavramalı otomatik şanzıman üzerinde çalışıyor. Sızan bilgilere göre 64bitlik işlemcilerle desteklenen bu yeni şanzıman Insignia OPC'de de sunulacak. 5.6snlik 0-100 değerini yeni şanzımanla birlikte 4.9snye ye indirgeyeceğini ve yakıt ekonomisini öngören Opel bu şanzımanı sadece yüksek performanslı modellerde sunmayı düşünüyor. Buna 1.6T Insignia'da dahil.. Bence 1.6T Insignia bu şanzımanla oldukça popüler olabilir. Calibra ile de birkaç yeni motor daha geliyor. 2.0CDTİ BiTurbo 190HP , 2.9 V6 CDTİ 250HP bunlardan birkaçı ve bu motorlarda 4x4 sunulması cabası birde bu şanzıman düşünülürse , özellikle 2.9 CDTİ motor 4x4 ve gelişmiş bir çift debriyajlı otomatik şanzıman ile 550NM torkun etkisiyle Calibra tam anlamıyla dizel motorlu alçaktan uçuş makinesi olmaya aday bu kombinasyona yakın zamanda Insignia'da sahip olacak olması bence Opel'in bazı önyargıları yıkıp özüne dünüşünü simgeliyor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel calibra ile çok güzel bir başarı yakalar buna inanıyorum çünkü teknolojiden öte geçmişe saygı duruşu yapmış calibrayı almış yenilemiş yenilemiş derken sıfırdan yeniden tasarlamış yeni teknoloji ile harmanlamış v.b bu satarmı satar niye satar o araba o araba olduğu için satmaz calibra olduğu için satar sırf isminden ötürü o aracı alıcak insanlar olucakdır.. bu gün opel yeni rekord çıkarsa oda satar.. yeni kadett çıkarsa oda satar..

niye satar çünkü insanların araba alırken manevi bir yanlarıda vardır eski calibrayı sevmiş gönül vermişse inan yeni calibra kötü olsada sever geçmişden gelen bağlardan insanlar şunu diyebilir calibranın eskiside çok iyi alettir yani hep bir eskiye anma eskiye dönüş olucakdır..buda sattırır..

yeni meriva harika bir araç ve bence çok güzel satıcak.. astra zaten güzel bir çizgiyi yakaladı hemde bu kadar çok kısa süre içinde..

şimdi insignia ya bakınız o kadar iddalı bir tasarım o kadar iddalı bir reklamizasyon 2009 un aracı yerlere göklere sığdırılamadı ne oldu ?? 2466 satış adetiyle 2010 un satış sıralamasında 4 üncü sırada kaldı passat 3 serisi gibi klişe ve eski çizgilere sahip araçların bile satışda gerisinde kaldı o kadar iddalı iç ve dış tasarımına rağmen..

bunuda geçelim insigniaların motorlarına lpg uygulaması yapılamaması aracı alıcı kesmini ikinci elde çok etkiledi.. forumları gezerseniz lpg takıpda sonrada çıkartılan bir çok sorunlu insignialar var.. zaten lpg distiribütörleri prins olsun brc olsun insignialara lpg takmanın zararlı olduğunu kendileri açıkladılar nedeninide yazdılar..

bir forumdada çok güzel bir yazı vardı bu insignialarda kronik bir ön göğüsden gelen tıkırtı varmış adam audimi sattım insigniaya aldım görüntüsüne kanıp önden gıcırtı sesi geliyordu servis yeni araç dedi olur o kadar opellerde dedi beni başından savdı yazmış vel hasıl adam türkiye opelle mahkemelik olma noktasına gelmişdi ya arabayı sattı yada geri verdi.. yani kimse 50-60 bin tl verdikden sonra böyle sıkıntılar çekmek zorunda değil.. doğandan sienadan inmişsen bu tür ufak tefek sıkıntılar önemsemeyebilirsin ama audiden mercedesden inip opele bir şans daha vermişsin o gıcırtı bile gözünüzde çok çok büyür o şansıda yok eder..bu tür şeyler aracın ismini piyasada nette çok lekeliyor..

hadi bunlarında gene hepsini geçelim yazmadım varsayalım neden ikinci elde henüz daha 1 yaşında aracı yüzlerce insan satıyor hadi bazıları kredi diyor bazıları arabanın motorunu yükseltmek diyor yani 180 beygirlik olanı almak için satıyor diyor bunların hepsi bana göre bahane hepsi satıp araçdan kurtulma derdinde arabayı satsa eline sıcak para geçse gidip deseniz hadi git yeni insignia al çoğunun cevabının hayır olucağına ben şahsım adına eminim.. opelciyse gider belki astra j alır o başka mesele ama gidipde bence insignia almaz..
bunlar benim fikrim benim piyasada etrafda gördüğüm okuduğum insanlardan duyduğum bilhassa insigniacılardan duyduğum edindiğim izlenim..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
abi daha önce net rakamları vermiştim ama sahibinden.com daki satılık ilanlarında
2009'dan bu yana 200 küsür satılık Insignia vardı, Passat ve C serisinde de 2009 modelden bu yana birinde 200küsür birinde 300küsür satılık ilanı var. yani Insignia yeni çıkmasına rağmen hemen 200 satılık ilanı çıktı gibi gözüküyor ama öbürleri de öyle. zaten 2010'a kadar millet kar amaçlı ilan açtı. ötv indiriminde ucuza aldılar, üstüne kar koyup 2.el ilanı verdiler. çünkü alemin akıllısı onlar.. niye sıfırından pahalı fiyat veriyorsun dediğimde sıfır alınırsa 3 ay beklemeyi bahane eden bile oldu. durum budur, arabaya lanet edip satanların sayısı o kadar çok değil.

Opel (2011) Astra Sedan ile tanıtacağı yeni nesil çift kavramalı otomatik şanzıman üzerinde çalışıyor. Sızan bilgilere göre 64bitlik işlemcilerle desteklenen bu yeni şanzıman Insignia OPC'de de sunulacak. 5.6snlik 0-100 değerini yeni şanzımanla birlikte 4.9snye ye indirgeyeceğini ve yakıt ekonomisini öngören Opel bu şanzımanı sadece yüksek performanslı modellerde sunmayı düşünüyor. Buna 1.6T Insignia'da dahil.. Bence 1.6T Insignia bu şanzımanla oldukça popüler olabilir. Calibra ile de birkaç yeni motor daha geliyor. 2.0CDTİ BiTurbo 190HP , 2.9 V6 CDTİ 250HP bunlardan birkaçı ve bu motorlarda 4x4 sunulması cabası birde bu şanzıman düşünülürse , özellikle 2.9 CDTİ motor 4x4 ve gelişmiş bir çift debriyajlı otomatik şanzıman ile 550NM torkun etkisiyle Calibra tam anlamıyla dizel motorlu alçaktan uçuş makinesi olmaya aday bu kombinasyona yakın zamanda Insignia'da sahip olacak olması bence Opel'in bazı önyargıları yıkıp özüne dünüşünü simgeliyor...

bu bilgilerin kaynağı varmı?