2011 Model Yeni Opel Calibra

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi daha önce net rakamları vermiştim ama sahibinden.com daki satılık ilanlarında
2009'dan bu yana 200 küsür satılık Insignia vardı, Passat ve C serisinde de 2009 modelden bu yana birinde 200küsür birinde 300küsür satılık ilanı var. yani Insignia yeni çıkmasına rağmen hemen 200 satılık ilanı çıktı gibi gözüküyor ama öbürleri de öyle. zaten 2010'a kadar millet kar amaçlı ilan açtı. ötv indiriminde ucuza aldılar, üstüne kar koyup 2.el ilanı verdiler. çünkü alemin akıllısı onlar.. niye sıfırından pahalı fiyat veriyorsun dediğimde sıfır alınırsa 3 ay beklemeyi bahane eden bile oldu. durum budur, arabaya lanet edip satanların sayısı o kadar çok değil.

şimdi passat 2010 da 7941 adet satmış ve 200 satılığı olsun satış yapdığı rakama bakarsak bu çok çok doğal bir rakam hatta çok az bile..

c kasa 4092 tane satmış ve 200 satılığı olsun buda doğal zaten c kasanın sıfır fiyatını düşünücek olursak illa o satan 200 den 150 tanesi sırf kredisini ödiyemediğinden yada mercedes masraflarının altından kalkamıycağını anladığından satıyordur..

şimdi gelelim insigniayaya insignianın satış rakamı topu topu 2466 adet fiyatları desen sende biliyorsun ötv zamanını geç normalde de giriş sınıfı insignialar giriş sınıfı c kasa yada 3.16 dan daha ucuz ona rağmen 200 ün üstünde satılık var.. hani insignia 10 bin adet satsa çok doğal derim 5 bin adet satsa gene çok doğal derim ama topu topu 2466 adet satıpda bu kadar çok satılığı varsa bende kuşku ve kafamda soru işaretleri yaratır..

birde anlamadığım hani yılın arabasıydı hani tasarım mucizesiydi piyasaları alt üst edicekdi krişeleşmiş 10 yıllık passat tasarımı bile satışda geçmiş insigniayı bmw 3.16 gibi sıradan tasarımı olan bir araç bile geçmiş bazı insanlar kabullenemeselerde bence insigniada yanlış olan bir şeyler var bu araç hakkını veren bir araç olsaydı şu anda passatın 7900 adetlik satışının yerinde insignia olurdu.. hadi onu bırak ben ikinciliğe bile razıyım..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hakan meraketme araç hakkını veriyor... sadece Türkiye için üretilmedi bu araç dikkatini çekerim...
araç yılın aracı.. ayrıca tasarımına laf söyleyen adamın , bir tasarım mühendisi olarak gözlerinden şüphe ederim...
teknolojisi ve yürüyenine laf söyleyen adamın ise bir makine otomotiv mühendisi olarak yine gözlerinden - bilgisinden - şüphe ederim...

yok o o kadar satmış bu bu kadar satmış davası çok subjektif,
opel türkiyeden ibaret olmadığı gibi, türk insanının da arabadan ne kadar anladığını hepimiz biliyoruz,
segmentlerde satış rakamlarına bakınca zaten anlıyoruz,

bir zamanlar megane2 symbol era sorento... daha başka lafa gerek var mı...

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satışlar denmişken Insignia ilk üçte nesi kötü bunun anlamadım..Passat,C ve Insignia şeklinde 4.sırada ise 3 serisi var toplamda az bir farkla 3 önde ama ..Aralık kampanyaları ile Insignia farkı açacaktır..Bir sürü markanın üst segment arabası var ama hiçbirinin esamesi okunmuyor
ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkten e-dergiyi indirin pdf dökümanın sonunda rakamlar mevcut..
http://www.arabam.com/edergi/index.aspx?vzn=7

97berke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bende yenisi bu die duydum...

2wmjb80.jpg

Buysa mükemmelmiş.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakan meraketme araç hakkını veriyor... sadece Türkiye için üretilmedi bu araç dikkatini çekerim...
araç yılın aracı.. ayrıca tasarımına laf söyleyen adamın , bir tasarım mühendisi olarak gözlerinden şüphe ederim...
teknolojisi ve yürüyenine laf söyleyen adamın ise bir makine otomotiv mühendisi olarak yine gözlerinden - bilgisinden - şüphe ederim...

yok o o kadar satmış bu bu kadar satmış davası çok subjektif,
opel türkiyeden ibaret olmadığı gibi, türk insanının da arabadan ne kadar anladığını hepimiz biliyoruz,
segmentlerde satış rakamlarına bakınca zaten anlıyoruz,

bir zamanlar megane2 symbol era sorento... daha başka lafa gerek var mı...

yazdıklarımı yazılanları insigniacıların yazdıklarını lpg distiribütörlerinin yazdıklarını okumadığın belli olay dizayn değil dizayna bir laf eden yok zaten yürürüne teknolojisine bir laf edende yok zaten.. satmış satmamış onu merak eden hiç yok zaten satmadığını biliyorum çünkü :D ben realiteyi yollarda görüyorum benim işyerim zincirli kuyuda herhalde bulunduğum yer türkiyede trafik ve park oranı en yüksek yerlerden biridir iki köprününde bağlantısı bu düzergahdan bizim burda tek tük üç beş insignia var passat bir avuç dolusu her yerde yeni mercedes c kasa her yerde bmw audi zebil gibi hatta son zamanlarda yeni astra j kaynıyor bu bile benim realitem için yeterli.. :D zaten bunlarada gerek yok resmi rakamlar veriler yıllık satış oranları bunu ortaya koyuyor yani benim haklılığımı.. :D

Birde avrupa diyorsun bilmiyorum sanırım onuda takip etmiyorsun ingilterede insigniayı yerden yere vuruyorlar bunuda geç biraz yabancı siteleri gezersen avrupa insginialarda en çok problemin elektirk sorunları olduğu insanların bolcana bu konularda sıkıntılar çekdiğini görebilirsin.. tabi bizimkilere boş arabalar sattıkları için bizde elektrik sorunu olmaz :D elin avrupalısı dvd sistemli car theahtre lı recevierlı full araç alıyor :D

bulabilirsem koyarım autocar ın editörü almışdı insignia adam arabayı yerden yere vuran bir yazı yazmışdı ama esprili bir dille tabiki bulursam eklerim buraya.. :D

Satışlar denmişken Insignia ilk üçte nesi kötü bunun anlamadım..Passat,C ve Insignia şeklinde 4.sırada ise 3 serisi var toplamda az bir farkla 3 önde ama ..Aralık kampanyaları ile Insignia farkı açacaktır..Bir sürü markanın üst segment arabası var ama hiçbirinin esamesi okunmuyor<br />
ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkten e-dergiyi indirin pdf dökümanın sonunda rakamlar mevcut..<br />
<a href="http://www.arabam.com/edergi/index.aspx?vzn=7" target="_blank">http://www.arabam.com/edergi/index.aspx?vzn=7</a>

burak arkadaşım dördüncü sırada üçüncü değil bir avensisi geçmiş o kadar onuda geçemese yazık zaten :D bu arada 2010 satışları kapandı aralıkda satılıcaklar artık 2011 model olarak geçiyor :D

sıralamada aynen şöyle :D

vw passat 7941
Mercedes C serisi 4092
Bmw 3 serisi 2682
Opel İnsignia 2466
Toyota Avensis 1362

Son düzenleme:

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarımı yazılanları insigniacıların yazdıklarını lpg distiribütörlerinin yazdıklarını okumadığın belli olay dizayn değil dizayna bir laf eden yok zaten yürürüne teknolojisine bir laf edende yok zaten.. satmış satmamış onu merak eden hiç yok zaten satmadığını biliyorum çünkü :D ben realiteyi yollarda görüyorum benim işyerim zincirli kuyuda herhalde bulunduğum yer türkiyede trafik ve park oranı en yüksek yerlerden biridir iki köprününde bağlantısı bu düzergahdan bizim burda tek tük üç beş insignia var passat bir avuç dolusu her yerde yeni mercedes c kasa her yerde bmw audi zebil gibi hatta son zamanlarda yeni astra j kaynıyor bu bile benim realitem için yeterli.. :D zaten bunlarada gerek yok resmi rakamlar veriler yıllık satış oranları bunu ortaya koyuyor yani benim haklılığımı.. :D

Birde avrupa diyorsun bilmiyorum sanırım onuda takip etmiyorsun ingilterede insigniayı yerden yere vuruyorlar bunuda geç biraz yabancı siteleri gezersen avrupa insginialarda en çok problemin elektirk sorunları olduğu insanların bolcana bu konularda sıkıntılar çekdiğini görebilirsin.. tabi bizimkilere boş arabalar sattıkları için bizde elektrik sorunu olmaz :D elin avrupalısı dvd sistemli car theahtre lı recevierlı full araç alıyor :D

bulabilirsem koyarım autocar ın editörü almışdı insignia adam arabayı yerden yere vuran bir yazı yazmışdı ama esprili bir dille tabiki bulursam eklerim buraya.. :D

burak arkadaşım dördüncü sırada üçüncü değil bir avensisi geçmiş o kadar onuda geçemese yazık zaten :D bu arada 2010 satışları kapandı aralıkda satılıcaklar artık 2011 model olarak geçiyor :D

vw passat 7941
Mercedes C serisi 4092
Bmw 3 serisi 2682
Opel İnsignia 2466
Toyota Avensis 1362

Ben dergiye bakarak konuşuyorum Hakan (yaş bilgin yok o yüzden adınla hitap ediyorum) ..ve hala bu satış rakamlarına neden takılmış olduğunu anlamadım Çok satarsa Insignia iyi az satarsa kötümü oluyor..
Neyse çok önemli değil...O 3 bu 5 Insignia güzel araç...kim ne derse desin..

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vw passat 7941
Mercedes C serisi 4092
Bmw 3 serisi 2682
Opel İnsignia 2466
Toyota Avensis 1362[/QUOTE]

arkadaşlar bu araçların satışlarını üretim tarihine göre yaparsanız :cool:
ınsıgnıa yılın aracı seçildi hatırlatırım ve hepsinide ezer üstünlük olarak

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse ben uzatmıycam rakamlar veriler ortada konumuz calibra bence calibradan çıkmayalım :)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
"arabaya 50.000 verilirmi, ev alınır o paraya"
"bu arabaya bu kadar para verene kadar Mercedes alırdın"
"sıfır araba almak salaklık"
vsvs. benzer düşüncelere sahip ve bir kısmınında tofaş-toros gibi araçlardan başka araca binmediği bir memlekette eşden dosttan gördüğü Passat'ı Mercedes sanan ve Passat hakkında da tek bildiği de
"Passat işte ya, alaman arabası" olan zihniyetlerin bulunduğu bir ülkede tabiki Passat ilk sıralara oynayacak

+

ikinci satırda yazdığım gibi "bu arabaya bu kadar para verene kadar Mercedes alırdın" zihniyetlerinin de max. olduğu bu ülkede tabiki ucuz Mercedes'e akın edecek herkes.
Mercedes C serisi hakkındaki düşüncemi bir türlü kelimelere dökemiyordum, birisi hislerime tercüman oldu, dedimki aradığım cümle buymuş:D
Mercedes'te alfabe E'den başlar..

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"arabaya 50.000 verilirmi, ev alınır o paraya"
"bu arabaya bu kadar para verene kadar Mercedes alırdın"
"sıfır araba almak salaklık"
vsvs. benzer düşüncelere sahip ve bir kısmınında tofaş-toros gibi araçlardan başka araca binmediği bir memlekette eşden dosttan gördüğü Passat'ı Mercedes sanan ve Passat hakkında da tek bildiği de
"Passat işte ya, alaman arabası" olan zihniyetlerin bulunduğu bir ülkede tabiki Passat ilk sıralara oynayacak

+

ikinci satırda yazdığım gibi "bu arabaya bu kadar para verene kadar Mercedes alırdın" zihniyetlerinin de max. olduğu bu ülkede tabiki ucuz Mercedes'e akın edecek herkes.
Mercedes C serisi hakkındaki düşüncemi bir türlü kelimelere dökemiyordum, birisi hislerime tercüman oldu, dedimki aradığım cümle buymuş:D
Mercedes'te alfabe E'den başlar..
:alkis::alkis::alkis: