''2011 Model''Araçlarında CD 500 Navigasyon Kullananlar

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ''2011 Model''Araçlarında CD 500 Navigasyon Kullananlar

Geçen hafta sonu Bursadaydım..Kardeşim Mustafakemalpaşa İlçesindeki Suuçtu isimli bir şelalaye gitmemizi önerdi piknik için..Bursayı tanıyanlar mutlaka duymuşlardır burayı..Neyse lafı uzatmayayım Mustafakemalpaşa ilçesine geldiğimizde -ki çok büyük bir ilçe bu- navigasyonda bu ilçeye dair neredeyse hiçbirşeyin olmadığını farkettim.Koca ilçe haritada yok.Üstelik 2010-2011 cd si yüklü bende, yani çıkan son cd..İşmi bu şimdi??
Daha ne kadar bekleyeceğiz???

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cd500 de kullanılan harita ile cyclone ve necvoxlardaki haritlar aynı mı?
hangisi daha iyi navi bakımından yani aralarında ne fark var.
ben cd500 düşünüyorum.
film video izlemem yolda dikkat dağıtır diye düşünüyorum.
geri dönüş kamerası çok işime yarardı özellikle akşam görüş mesafesi düştüğünde.
belki servisler ilerde geri dönüş kamerası eklerler.
cd 500 de daha çok mp3 ve görsellik için kullanılacağı için navininde idare eder olması istanbul ve bursa için yeterli sanırım.
mp3 leri klasör şeklinde ve akıcı bir şekilde kullanabiliyorsunuz değil mi arkadaşlar?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
ben cd500 düşünüyorum.
geri dönüş kamerası çok işime yarardı özellikle akşam görüş mesafesi düştüğünde.
cd 500 de daha çok mp3 ve görsellik için kullanılacağı için navininde idare eder olması istanbul ve bursa için yeterli sanırım.
mp3 leri klasör şeklinde ve akıcı bir şekilde kullanabiliyorsunuz değil mi arkadaşlar?

hocam sen forumu biraz detaylı tara,   cd 500 e  geri görüş kamerası ve video film vs oynatıcı eklemişler.    sanırım forumdan özkan ve tolga  beyler eklemişler bunu.  

ama cd 500  ün haritası arkadaşların söylediğine göre  faciaymış :)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:

CD500 haritasını Navteq sağlıyor. Ellerindeki en güncel veri Google maps benzeri sitelerinde mevcut: www.navteq.com. Dolayısıyla Opel'in sunacağı en güncel cd bundan iyi olamayacak.

Necvox, Cyclone türevlerinde ise bildiğim kadarıyla IGO yazılımı ve Başarsoft haritası mevcut (korsan büyük ihtimalle) Oradaki harita da büyük ölçüde Google maps gibi olacaktır, zira Google da Başarsoft verileri kullanıyor.

Aynı yerleri her iki sitede karşılaştırırsanız Navteq'in fersah fersah geride olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla CD500 ne kadar güncelleme gelirse gelsin pek bir şey beklemeyin. Adamın elinde (www.navteq.com) ne var ki cdye basıp versin.

2010 modeller için 2011 güncellemesi de  bir ay kadar önce çıkmış, Opel Accessories sitesinde görünüyor. Yakında o da düşer sanırım.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bursa ve İstanbulda harita yeterliliği anlamında problem yok..(Daha doğrusu mükemmel değil elbette ama bence yeterli) Ancak büyük kentler dışında ve hatta bu kentlerin de merkezleri dışında, kesinlkle yetersiz olduğunu düşünüyorum.Ağustosta tatile çıktığımızda daha net göreceğiz bunu..
Şimdi CD 500 için;

Avantajları:
1-) Orjinal olması (yani daha da önemli olan kısmı sonradan aracın orasının burasının kurcalanmak zorunda kalınmaması)
2-) Bunu kimse söylemiyor ya da bilmiyor ancak almanya sitesinde benim gördüğüm kadarı ile; cd500 le gelen hoparlörler için diğerlerinden farklı olarak "premium" ifadesi kullanılmakta..

Diğer markaları bilmediğimden onlarla kıyaslama yapamıyorum maalesef..

Dezavantajları:

1-) Diğerlerinde olduğu gibi geri görüş kamerası yok (Ama artık yapılabildiğini biliyoruz)
2-) Diğerlerinde olduğu gibi film oynatamıyor, tv izletemiyor.(Ama artık yapılabildiğini biliyoruz)
3-) Garanti süresinin bitiminden sonra, eğer bir güncelleme gelirse bunu parasız alamayacağız.Oysa diğer navilerde kendiniz dahi güncelleyebiliyormuşsunuz.Ya da güncelleyen biribnden alabiliyormuşsunuz.
4-)En önemli dezavantajı, haritasının diğerleri gibi sık sık ve doyurucu olarak güncellenememesi..(Umarım bu sorun aşılacaktır, yoksa ben tek başıma dahi olsa mahkemeye vereceğim opeli)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=169.msg38658#msg38658 date=1309499187]
ben cd500 düşünüyorum.

ama cd 500  ün haritası arkadaşların söylediğine göre  faciaymış :)
[/quote]

merak etmeyin taramıştım konu hakkında bilgim var lakin çok masraflı ve uğratırıcı bir işlem gerektiriyor.
servilerden alınabilecek daha garanti montaj süreci olan bir yapıya dönüşmesi için biraz daha zaman lazım sanırım.
sonradan takılacak parçaların temini temin şekli ücreti montajı, montajı yapacak kişinin konuya ne kadar hakim olduğu gibi çok değişken var ve biraz daha düzenli ve kararlı bir yapıda olması için biraz daha beklenebilir?
öyle cd500 taktımanın amacı sadece görüntüsü değil fabrika montajı ile gelmesi.yoksa bu kadar para vermişken üstüne 250-500 lira daha koyulup cyclone ve necvox gibi daha çok özelliği olan ürünler taktırılabilir.
daha öncede yazmıştım bana diğer özelliklerden ziyade geri dönüş kamerası lazım olur diye düşünüyorum.o zamana kadar sensörler ile devam edeceğiz.
hocam sen forumu biraz detaylı tara,  cd 500 e  geri görüş kamerası ve video film vs oynatıcı eklemişler.    sanırım forumdan özkan ve tolga  beyler eklemişler bunu.
navi zamanla düzeltilmezsse benzeri çok ürün var uygun fiyatta onlar temin edilebilir?