2012 edition 1.6 115bg değişik ses sorunu

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 edition 1.6 115bg değişik ses sorunu

Arkadaşlar o ses maalesef marş motorundan geliyor hatta debriyaj pedalında bille bazen hissedilir oluyor. Ben bunun için servise gittim dişliyi yağladık sorun çıkarmaz dediler ama benim canımı çok fazla sıkmaya başladığı için yarın yine servise götüreceğim birde debriyaj pedalım gıcırdıyor :D nedir benim çektiğim bu seslerden. Önce fren pedalı gıcırtısı sonra su devir daim pompası sesi marş motoru sesi şimdide debriyaj pedalı gıcırtısı off off ne dertli bi aşkmış kardeşim bu yahu. :D

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
Arkadaşlar o ses maalesef marş motorundan geliyor hatta debriyaj pedalında bille bazen hissedilir oluyor. Ben bunun için servise gittim dişliyi yağladık sorun çıkarmaz dediler ama benim canımı çok fazla sıkmaya başladığı için yarın yine servise götüreceğim birde debriyaj pedalım gıcırdıyor :D nedir benim çektiğim bu seslerden. Önce fren pedalı gıcırtısı sonra su devir daim pompası sesi marş motoru sesi şimdide debriyaj pedalı gıcırtısı off off ne dertli bi aşkmış kardeşim bu yahu. :D

Çok takmayın sesleri ya :)
Ben debriyaj pedalında sürtünme gibi birşey hissediyordum ve çok az da ses geliyordu.
Gittim yetkili servise yağladılar ve geçti 2-3 aydır aynı problemi yaşamadım.

Basit çözülecek şeyler takmayın bunları, astra aşktır :)

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Bende bazen denk geliyorum. Sabahları hava soğukken (10 çalıştırmada 1 felan oluyor) sanki 2 demir birbirine vuruyormuş gibi tak diye bir ses çıkıyor ve motor çalışıyor. Dert etmiyorum, bir sorun yok bence.
Evet bende de oluyor ara sıra çalışma prensibiyle ilgilidir arıza olacağını sanmam.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gün tekrar aracımı servise götürdüm servisteki arkadaşın açıklaması volan dişlisi diğer araçlara göre biraz büyükmüş ilk dizel gibi sarsıntılı çalışmasıda ondan kaynaklı imiş. Bunun bir sorun olmadığını belirtti.