2012 opel astra sedan clasic lpg acilll yardımmm....

sdtgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Classic 3'lerdeki atmosferik 1.6 motor, Insignia ve Astra J'de de kullanılıyor. Ve hafif alaşımlı sübapları sebebiyle bu problem A16XER kodlu motor olan araçların hepsinde olası. Classic 3, Astra J, Insignia...

yanlışınız olmasın astra classic 3 deki motor z16xer olmalı .

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle A16XER motor astra h ta sadece gtc ve opc de var diyebiliyorum tekrar söylüyorum kafanızda bir soru işareti kalmasın astra h sedan araca gönül rahatlığı ile lpg montajı yaptırabilirsiniz ÖRNEK ARAÇ TIK TIK

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle A16XER motor astra h ta sadece gtc ve opc de var diyebiliyorum tekrar söylüyorum kafanızda bir soru işareti kalmasın astra h sedan araca gönül rahatlığı ile lpg montajı yaptırabilirsiniz ÖRNEK ARAÇ TIK TIK

Insignia ile birlikte gelen A16XER'ler, ondan sonra Opel'in ürün gamındaki bütün modellerde kullanıldı. Astra J'de de, Astra Classic 3'te de... Kendi aracım Classic 3 ve A16XER motor.
Ve Opel A16XER'lere LPG montajını önermiyor. Motor garantisini LPG montajı yapan firma veriyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model 1.6 twinport H kasalarda, Z16XEP kodlu motor var değilmi? 105 hp.
Bunlar için ne diyosunuz lpg konusunda? opel eskiden bunlaramı takıyodu garantiden lpg yi? yoksa XER olanlaramı takıyodu.
Bitanesi sorun çıkarıyor diyolar ama hangisi?

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia ile birlikte gelen A16XER'ler, ondan sonra Opel'in ürün gamındaki bütün modellerde kullanıldı. Astra J'de de, Astra Classic 3'te de... Kendi aracım Classic 3 ve A16XER motor.
Ve Opel A16XER'lere LPG montajını önermiyor. Motor garantisini LPG montajı yapan firma veriyor.

sizin aracınızda turbo var mı ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model 1.6 twinport H kasalarda, Z16XEP kodlu motor var değilmi? 105 hp.
Bunlar için ne diyosunuz lpg konusunda? opel eskiden bunlaramı takıyodu garantiden lpg yi? yoksa XER olanlaramı takıyodu.
Bitanesi sorun çıkarıyor diyolar ama hangisi?

Evet motor kodu doğru. Opel garantili LPG takmaya 2007-2008'de başladı diye hatırlıyorum. O dönemde 115 bg'lik Z16XER 'ler vardı. O uygulamayla z16xep'lere de garantili dönüşüm yapılıyor muydu bilmiyorum.
Ama 2009'da çıkan A16xer'lere Opel LPG önermiyor.

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence iyi bir usta bul.Ben zavoli taktırmıştım Peugeot 307 arabama.Yanlış yerden deldirdiklerinden beyin yandı ve ödediler.Usta önemli usta,işçilik yani.

teodol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar A16XER motorlu araçlar yaklaşık olarak 2011 ocaktan sonra türkiyede satılmaya başlandı.hem classic3 hb hemde sedanlarda artık bu motorlar var.Z16XER motorlar EURO 4 , A16XER motorlar ise EURO 5 motor diye geçiyor.2011 den önce Z16XER motorlu araçlar vardı satışta.Z16XER ve A16XER motorlar arasındaki fark bildiğim kadarıyla A kodlu motorlar biraz yakıt tasarruflu,daha çevreci motor olması ve aynı zamanda değişken sübap zamanlamasına sahip yapıda olduklarından biraz daha performanslı bir motor.
A16XER motorlara lpg konusuna gelince Z16XER motorlara daha önceki yıllarda garanti kapsamında montaj yapılıyordu.fakat A kodlu motorlarda mağnezyum alaşımlı sübaplar kullanılmaya başlandığından insignia ve astralarda sübap erimesi yada eğrilmesi denen olayın yaşanması nedeniyle 2010 yılından beridir bu A kodlu motorlara garantili montaj olayını rafa kaldırdılar.garantiyi sadece landirenzonun ana distribütör firması olgun lpg veriyordu.o da sadece yakıttan kaynaklanan motor arızalarına karşı ve arızanın lpg den olduğu yetkili servisden belgelendirildiği takdirde geçerli idi.geçen hafta uşakta landirenzonun bir bayisi ile görüştüm A16XER kodlu 2011 astra sedan aracıma taktırmak için.opelle tekrar anlaşma sağlandığını ve garantisi devam eden araçlara garanti bozulmadan takılabildiğini söyledi.bu gelişme de yeni olmuş.Olgun lpg ile opel bu A kodlu araçlara montaj konusunda tekrar anlaşmışlar.2012 model yılından önce piyasaya sürülen modellerde (2010 ve 2011 model yıllarını kasdediyor) garantisi devam eden araçlara garanti süresi içerisinde müşteri montaj yaptırmak isterse garantiyi hem opel hemde landirenzo veriyormu.sübap erimesi yada eğrilmesi olayı ise doğrudur var ve 60-70 bin km lerde meydana gelir yaklaşık dedi lpg servisi.maliyet olarak özel servisde 1200 tl yetkili sevisde ise 1800 tl masraf açar yaklaşık ama 60-70 bin km de yaklaşık 9000 tl lpg den karın olur.getirisini düşününce bu masrafın çıkma ihtimalini göze alıp taktırmak sana kalmış diyor.
lpg montajına gelirsek dünyanın en büyük lpg-cng dönüşüm firması landirenzo.çok kaliteli kitleri var firmanın.opel , fiat , renault ve dacia 0 km araçlara montajda bu marka ile anlaşmalı şu an itibariyle.landirenzonun omegas kitini daha önceki aracımda 2 sene kullandım ve çok memnundum.hiç başımı ağrıtmadı daha önce.aracımı satarak şimdiki aracımı alınca yine kararım landirenzodan yana oldu.enjektörlerin sesli olması konusuna gelirsek evet eski omegas ve omegas plus modellerinde diğer rakip markalara göre sesli enjektörleri vardı ama 2-3 ay kadar önce yeni çıkan evo isimli yeni kit servisin dediğine göre gayet sessizmiş.start stoplu araçlara da uyumluymuş ayrıca.fiyat olarak 1600 tl ye 10 taksit dedi.önümüzdeki mayıs ayında aracımın yıllık bakımını yaptırıp taktıracağım nasip olursa .

arda2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 2007 yılında beri landi renzo kullanmaktayım opele en uygun landi . ecotec . lovato önemli olan dogru montaj ve ustalıktır. istan bulda oturuyorsan bagcılar ğüngören san sit özcaglar otogaz adama izmir kocaeli bursa izmit gölcük...landi lovato ecotec vs... bayşleri halledemedigi aracları bu bayii ye gönderiyoradamlar bu iste profosyonel bu işte en eski alfa gaz bayi de calışmış ve gaz uretimi yapapan hedef firmasında calışmış tecrubeli insanlar ve sattıgı urunun arkasında duran insanlar