2013 Astra J Değişiklikleri

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Yeni kasa Astra J almayı düşünüyorum ancak 2013 model istediğimden mecbur beklemek durumundayım. Bu süreç zarfında bende bazı araştırmalar yapıyorum. Açıkçası hala karar aşamasındayım, Golf 7 mi Astra J mi diye. Sizlerde fikirlerinizi bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca sormak istediğim asıl soru şuydu ; 2013 'te Astra J de herhangi bir değişiklik var mı ? Aramadığım yer kalmadı ancak hiçbir yerde net bir bilgi yok.

Saygılarımla.

sem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2013 Astra J Değişiklikleri

yeni golf ün iç donanım olarak astra ya biraz yakını highline oluyor  ki comforline de hala manuel klima var  ve park sensörü yok 1.4 122 bg nin fiyatı 52.900 tl  +bluetooth modülü nerden baksan 500 vardır en az + sunroof  2700 tl : 56100    astra j de  49,760 tl      6500 fazla verip birde kuyruğa gireceksin geldiydi gelmediydi  tabii indirim yaptırmayı unut zaten sırada o fiyatı ödemeyi kabul edenler dizilmiş

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

golfte şu yok bu yok tamam da , 60000 tl lik astrada da kaputta demir çubuk var :)  H kasada bile kaput amortisörü vardı !! her araçta eksik noktalar var ,mutlaka çalıyorlar..bu olay golfe özel değil..

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
golfte şu yok bu yok tamam da , 60000 tl lik astrada da kaputta demir çubuk var :)  H kasada bile kaput amortisörü vardı !! her araçta eksik noktalar var ,mutlaka çalıyorlar..bu olay golfe özel değil..
O zor bisi değil kaput amortisoru taktirabilirsiniz

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

park sensörüde zor bişey değil :) ..demek istediğim hepsi bişeylerden çalıyor..40-50 liralık şeyi kar bilip marka imajını zedeliyorlar bence..

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence kesinlikle golf almalısın... bilmiyorum daha önce vw kullandın mı ama arasında ciddi anlamda belirgn kalite farkı var... En azından gösterge panelinin üzerinde ki plastiğe elinle vur malzeme kalitesizliğini apaçık anlarsın... bence şanslısın bu forum u araba almadan önce görmüşsün ben görseydim buradaki sorunları kesnlikle astra almazdım... şu anda 1.6 aracım 11.8 litre şehir içi ortalama yakıtım lpg de 35 kuruş yakıo bilgin olsun... 

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Passat da kullandım, vectra da kullandım. Şu an mercedes kullanıyorum. Günümüzde artık otomobil markaları arasında çok fark yok. Olay biraz da isim olayı. Donanımlar arasında ufak tefek farklar var.
Yukarıda astranın kaput kapağındaki demirden bahsediliyor ama mercedes A serisi de öyle ve kaputta yalıtım keçesi bile yok. O yüzden ona takılmamak lazım.
Eşime geçen yıl astra cosmo 1,4 turbo almıştım. Geçen hafta benzinliden dizele geçmek istedim. Golfü de araştırdım. Comfortlineda donanım olarak astraya göre o kadar eksiklik var ki... Arka süspansiyonlar bağımsız değil ve astra gibi bir yol tutuşu yok kesinlikle. Cruise control, kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, far sensörü gibi donanımlar zaten yok. İçi derseniz piyano black abartı sonradan ekleme gibi durmuş. Bunları kötülemek ya da alamadığım için söylemiyorum.
Ayrıca 2006da aldığım sıfır passatın göğüslük kaplamaları 1 yıl geçmeden soyulmuştu. Düğmeler dersen hakeza... Belki benim şansımdı ama o aracım kadar elektronik arıza yapanını da görmedim.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Golf_stream link' Alıntı:
bence kesinlikle golf almalısın... bilmiyorum daha önce vw kullandın mı ama arasında ciddi anlamda belirgn kalite farkı var... En azından gösterge panelinin üzerinde ki plastiğe elinle vur malzeme kalitesizliğini apaçık anlarsın... bence şanslısın bu forum u araba almadan önce görmüşsün ben görseydim buradaki sorunları kesnlikle astra almazdım... şu anda 1.6 aracım 11.8 litre şehir içi ortalama yakıtım lpg de 35 kuruş yakıo bilgin olsun...   

- katilmiyorum, astranin edition paketini gormus arkadas galiba. O zaten malzemeden calinip ucuz olsun die uretilen, bi arac. Onun disinda enjoy bile, tasarim ve malzeme kalitesi olarak, golf'tan cok ilerde bence..

- dizel almayacaksan, kesinlikle astra al derim :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf_stream link' Alıntı:

şimdi iyi güzel astra da bazı sorunlar var ama golf te yok değil. Birşeyleri anlatırken başka şeyi görmezlikten gelmek yanlış. Aracın 12 litre civarında yakması sizdeki motorun teknolojisi ile aynı motora sahip golfte farklı mı. Gösterge siperliğinin üstündeki plastik malzeme kalitesini tek başına belirleyen bir etken değil. Desenizki astra kalitesiz git 116 al c180 al bunu anlarım da şıracıyla bozacı misali golf le astra nın kıyaslaması. Al birini vur ötekine. Bir ton parayı verip bomboş bir c segmenti arabaya mı binelim. Astra yerine golf e bakacağıma kesinlikle focus u tercih ederim. Az eli yüzü düzgün golf alacağıma da gider 1 serisinin, v40 ın keyfini sürerim.

Herkesin zevki hastalığı farklıdır tartışılmaz ama golf denen araba astra ya ne kalitede ne servis memnuniyetinde ne de fiyat avantajında üstünlük sağlayamaz. Görüntüyü hiç hesaba katmıyorum bile. 10 yaşındaki golfle sıfırını yanyana koyun piyasa mod cularının elinden çıkmıştan zerre fark yok. İnsan sınıfının üstünde o kadar parayı verdikten sonra sadece adının sıfır olmasından fazlasını da bekliyor doğal olarak.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Passat da kullandım, vectra da kullandım. Şu an mercedes kullanıyorum. Günümüzde artık otomobil markaları arasında çok fark yok. Olay biraz da isim olayı. Donanımlar arasında ufak tefek farklar var.
Yukarıda astranın kaput kapağındaki demirden bahsediliyor ama mercedes A serisi de öyle ve kaputta yalıtım keçesi bile yok. O yüzden ona takılmamak lazım.
Eşime geçen yıl astra cosmo 1,4 turbo almıştım. Geçen hafta benzinliden dizele geçmek istedim. Golfü de araştırdım. Comfortlineda donanım olarak astraya göre o kadar eksiklik var ki... Arka süspansiyonlar bağımsız değil ve astra gibi bir yol tutuşu yok kesinlikle. Cruise control, kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, far sensörü gibi donanımlar zaten yok. İçi derseniz piyano black abartı sonradan ekleme gibi durmuş. Bunları kötülemek ya da alamadığım için söylemiyorum.
Ayrıca 2006da aldığım sıfır passatın göğüslük kaplamaları 1 yıl geçmeden soyulmuştu. Düğmeler dersen hakeza... Belki benim şansımdı ama o aracım kadar elektronik arıza yapanını da görmedim.

Abi yeni dizeliniz hayırlı olsun, kazasız belasız... :)

Passat konusunda zamanında otomobil dergilerinden birinde vatandaşın biri önceki kasa için dergiye döşenmişti "sizin sözlerinize kanarak 80 milyar seviyesindeki en kötü arabayı aldım, yazıklar olsun" diyerek.