2014 astra sedan 1.4t turbo sport - alınır mı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Piston kırma problemi varmı peki yasa sorun çıkartır mı bize

Sizin almayı düşündüğünüz araç J kasa, bu seride piston kırma vs problemi bulunmuyor. Piston kırma problemi K kasaların ilk serilerinde oluştu opel tarafından yapılan yönlendirmeler ve düzeltmelerle bu problem çözüldü.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Degil 2019 alacaksan hatchback k kasa, sedan j kasa, hatchback lpg uyumusuz durek enjensiyon 150 hp, sedan sirali sistem 140 hp

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Abi yine anlamadım şimdi bizim alcagimiz sedan 2014 1.4t sport füme 65bin km'de landirebzo yağlamali püskürtme li LPG varmış 2 yıl önce taktırmış sahibi son 78 demiş babama alinirmi alırken neye dikkat edelim onu soruyorum

Degil 2019 alacaksan hatchback k kasa, sedan j kasa, hatchback lpg uyumusuz durek enjensiyon 150 hp, sedan sirali sistem 140 hp

Zafer hocam, Berkay bey yukarıda 2014 model sport donanım sedan araç alacaklarını yazmış.

• Beğen
Tepkiler: bekow

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zafer hocam, Berkay bey yukarıda 2014 model sport donanım sedan araç alacaklarını yazmış.
Yogunluktan farketmemisim. Alinir gayet makul fiyat. Renk ne acaba? Uzerindeki lpg zaten 6 bin tl

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Mesajlari ayri zamanda cekince baska uyelerin mesajlariyla karisiyo kusura bakmayin kafa karisikligi yarattim biraz. Aracin cekisinde gidisinde problem yoksa expertiz yapan firma guvenilir duzgun bir firma ise skinti olmaz. Arac sahibine bi sorun turbo ile ilgili hic skinti yasamismi turboyla ilgili bi bakim yaptirmismi. Bu araclarda turbonun manifoldunda catlak olusuyo. 1200 tl bir fiyati var manifoldun aldiktan bi kac ay sonra sorun patlak verirse skinti olabilir. Ama dedigim gibi gozunuzde buyutmeyin. Ben alirken araci benzinli olarak almaya ozen gosterdim cunku her lpg firmasi adam gibi takamiyo buda buyuk sorunlara neden oluyo o sebeple benzinli alip lpg yi kendim iyi bir firmada taktirdim. Sizin ki takili, takili olmasi daha iyi ama sizin yerinizde olsam sanayide iyi bir yerde komprasyon testi yaptiririm kafam rahat olur. Lpg takan firmalar arac lpg de daha cok yol yapsin diye lpg nin ayarini kisiyor buda aracta fakir karisima neden oluyor. Subaplara zarar veriyor. Kafam rahat olsun diyorsaniz 80 bin az para degil komprasyon testini yaptirin. Gayet basit bir islem uzun surmez. Sanzumana gelince bu araclardaki sanzuman uzun omurlu kolay kolay ariza yapmaz. Ama kullanan arac aracin altini vurmustur koruma saci yoktur sanzuman zarar gormustur anca ozaman problem olur. buda pek mumkun degil. Yakit tam otomatik araclara gore gayet makul seviyededir. gidip yarim otomatik yada cift kavramali sanzumanli arac alirsaniz yakittan tasarruf edersiniz fakat bukezde sanzuman bakimi agir yuk olur. bi mekatronik ve baski balata degisimi baya maliyetlidir.Astra yillardir satilan c segment araclarin gozde araclarindandir. Satisi kolay konforu iyidir. Bende bu aractan kullaniyorum kardesimede hactchback ini tavsiye ederek aldim. Memnunuz arac problemsiz ise gozunuz kapali alabilirsiniz. bakimlarini zamaninda yaptiginiz 10 bin km, ekrana bakmayin 15 bin fazla. yagi mobil 1, motul, lique moli gibi iyi markalarin dexos 1 gen 2 veya dexos 2 ozellikli yaglarindan yaptirirsaniz aracinizin sagligi bozulmaz😁

• Beğen
Tepkiler: bekow ve omeroz

bekow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesajlari ayri zamanda cekince baska uyelerin mesajlariyla karisiyo kusura bakmayin kafa karisikligi yarattim biraz. Aracin cekisinde gidisinde problem yoksa expertiz yapan firma guvenilir duzgun bir firma ise skinti olmaz. Arac sahibine bi sorun turbo ile ilgili hic skinti yasamismi turboyla ilgili bi bakim yaptirmismi. Bu araclarda turbonun manifoldunda catlak olusuyo. 1200 tl bir fiyati var manifoldun aldiktan bi kac ay sonra sorun patlak verirse skinti olabilir. Ama dedigim gibi gozunuzde buyutmeyin. Ben alirken araci benzinli olarak almaya ozen gosterdim cunku her lpg firmasi adam gibi takamiyo buda buyuk sorunlara neden oluyo o sebeple benzinli alip lpg yi kendim iyi bir firmada taktirdim. Sizin ki takili, takili olmasi daha iyi ama sizin yerinizde olsam sanayide iyi bir yerde komprasyon testi yaptiririm kafam rahat olur. Lpg takan firmalar arac lpg de daha cok yol yapsin diye lpg nin ayarini kisiyor buda aracta fakir karisima neden oluyor. Subaplara zarar veriyor. Kafam rahat olsun diyorsaniz 80 bin az para degil komprasyon testini yaptirin. Gayet basit bir islem uzun surmez. Sanzumana gelince bu araclardaki sanzuman uzun omurlu kolay kolay ariza yapmaz. Ama kullanan arac aracin altini vurmustur koruma saci yoktur sanzuman zarar gormustur anca ozaman problem olur. buda pek mumkun degil. Yakit tam otomatik araclara gore gayet makul seviyededir. gidip yarim otomatik yada cift kavramali sanzumanli arac alirsaniz yakittan tasarruf edersiniz fakat bukezde sanzuman bakimi agir yuk olur. bi mekatronik ve baski balata degisimi baya maliyetlidir.Astra yillardir satilan c segment araclarin gozde araclarindandir. Satisi kolay konforu iyidir. Bende bu aractan kullaniyorum kardesimede hactchback ini tavsiye ederek aldim. Memnunuz arac problemsiz ise gozunuz kapali alabilirsiniz. bakimlarini zamaninda yaptiginiz 10 bin km, ekrana bakmayin 15 bin fazla. yagi mobil 1, motul, lique moli gibi iyi markalarin dexos 1 gen 2 veya dexos 2 ozellikli yaglarindan yaptirirsaniz aracinizin sagligi bozulmaz😁
teşekkür ederim abi Bu komprasyon testi LPG cimi yapar yoksa ekspertizci yapabilir mi baktığımız araç gri antrasit rengi aracin motorunun biraz sarsıntılı çalışması birşey olurmu normalmi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Normal degil iste sesli calisir ama sarsintili calismaz. Komprasyon testini sanayide motor ustasi yapar

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yani soyle soyleyim astra j nin icerden motor sesini dinlediginiz,zaman dizel arac sanabilirsiniz tabi traktor gibide degil. yeni nesil dizellerden bahsediyorum

bekow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evde değerlendiriyoruz aracı , başka önerdiğiniz bildiğiniz sedan otomatik tutulan yani piyasası peynir ekmek gibi olan araç varmı abi tabi yakıttı önemli

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yeni toyota corolla var ama biraz tuzlu olur, 2018 kasasinda yarim otomatik alinmaz ama en son kasasi 8 ile cvt sanzuman. Tam otomatikten farkli bir sistem ama guzel bir sanzuman honda kullaniyor. Durumunuz uygunsa 118 bin tl sifir fiyati 70 80 bin onden verip kalani makul odemelerle taksit yaptirabilirsiniz. O aralikta passat 2010 b6 kasanin temizini bulabilirsiniz ama sanzumana garanti veremez kimse cift kavramali 7 ileri dsg sanzuman kullaniyor. Mekatronik ve kavramasi yeni yapilmissa garantisi varsa alinabilir. Az yaksin fazla saglam olmasin diyosan egea da bakabilirsin benzinli olanlarinda tam otomatik tork konvertorlu sanzumanli olanlar var. Yine cvt sanzuman civic var piyasasi olmek yerine surekli yukseliyor eski tofascilar tofasi bitirip civice sardilar 1.6 ies inden son cikanina kadar fiyatlari abarti. orjinal bulabilirseniz en son kasanin bir alti kasasi gayet guzel. son kasanin tavaninda cokme oluyor cok sikayet var.

• Beğen