-25°c... Araç Çalışmıyor...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki biz ne yapalım?

431069_10150555343969130_600314129_9314534_212262626_n.jpg

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alkol koyuyorsunuz iyi hoşta alkol silecek lastiklerini öldürür sertleştirir ondan sonr agırc gırc ses yapmaya başlar çalışırken

Prensip olarak senede bir değiştiririm.Bunu da yağmurlar başladığı ilk gün yaparım.Şimdiye kadar sorun yaşamadım açıkçası.

aliozturk79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,3 ler donuyor arkadaş

arkadaşlar sivastan yazıyorum her gün - 20 buralarda ve şunu söyliyim 1,3 motorlar diğer birçok dizelden daha çabuk donuyor...aracım bu kış 3. kez donunca servise çektirdim ve onlarda artık kabul etmek zorunda kaldı bunu...
arkadaşımın dizel focusu ve komşumun dizel corollası- aynı segment olduğu için söylüyorum - benim aracım donduğunda tek marşta çalıştırdılar...
Alay konusu olduk 2011 model arabam çalışmadı milletin aracı çalışrken biz alay konusu olduk....
malesef opel bu konuda sınıfta kaldı...
benim aracım sabah donup kapıda yatarken komşunun corollasıyla işe gitmek koyuyor... :(

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben ağrıda görevliyim burda havalar yeri geliyor -40 buluyor tavsiyem aracını her akşam çalıştırman biz çalıştığım yerin araçların hepsi dizel her gece çalıştırıyoruz bi sıkıntı yaşamadık ha pardon bir aracımız gece çalışırken donmuştu artık gerisini sen düşün buralar çok soğuk oluyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorin o sıcaklıklarda rahatlıkla donacaktır. aracı çalıştırmanın faydası sadece akü ile ilgili olarak olumlu olur. yoksa motorin yine donar yine donar.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorin o sıcaklıklarda rahatlıkla donacaktır. aracı çalıştırmanın faydası sadece akü ile ilgili olarak olumlu olur. yoksa motorin yine donar yine donar.

motor çalısırken motor sıcaklıgından dolay mazot ısınacaktır ve depoya sıcak mazot karısacagı ıcın donmaz. bazı araçlarda mazot fılıtresı motorun bloguna baglıdır kı motorun sarsıtısından dahı faydalanır

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor çalısırken motor sıcaklıgından dolay mazot ısınacaktır ve depoya sıcak mazot karısacagı ıcın donmaz. bazı araçlarda mazot fılıtresı motorun bloguna baglıdır kı motorun sarsıtısından dahı faydalanır

çalışırken elbet donmaz ama tüm gece boyunca aracı çalışır halde tutacak değiller ya musa :D