3,5 mu 5 cm mi _?

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADASLAR SPOR YAY TAKMAYI DUSUNUYORUM AMA KARARSIZIM , ARACTA YAN MARSPIYELLER VAR 3,5 DAHA UYGUN OLMAZ MI 5 TAKARSAM HERALDE KIVILCIM CIKAR YOLLARDA :D BIRDE MARKA OLARAK TAVSIYE EDECEGINIZ BI MARKA VARSA ONERILERINIZI BEKLIYORUM.. ARACIN RESMINI ASAGIYA EKLIYORUM .. :bir:

Ekli dosyalar

• IMG_5246.jpg
    IMG_5246.jpg
    86.9 KB · Görüntüleme: 55

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi netten bakiyorum 170 tl yede yay var 550 tlyede yay var aradaki fark nedir, kalite farki nedir _?

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yay

Merhaba
Bence 3,5 luk yeter. Marka olarakta ben iki aracimdada eibach kullandim gayet iyi ve konforu çok eksiltmeyen bir markadır. Ama diğer markalara göre fiyatı biraz daha fazladır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baska bir konuda 3,5 lugun ustune cikildiginda amortisorlerinde degistirilmesi gerektigini duymustum . Bence en guzeli aracin dogasini bozmamak :) tamam yayi degistirdiniz saniyomusunuz ki illa yol tutacak , hayir suspansiyona olmasindan daha fazla yuk binecek , inatla degistirilecekse komple degistirilmeli yoksa stabiliteyi bozmaya pek gerek yok , sadece yay ile yasadiklarinizin psikolojik bir iyilesmenin otesine gecebilecegini pek sanmiyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baska bir konuda 3,5 lugun ustune cikildiginda amortisorlerinde degistirilmesi gerektigini duymustum . Bence en guzeli aracin dogasini bozmamak :) tamam yayi degistirdiniz saniyomusunuz ki illa yol tutacak , hayir suspansiyona olmasindan daha fazla yuk binecek , inatla degistirilecekse komple degistirilmeli yoksa stabiliteyi bozmaya pek gerek yok , sadece yay ile yasadiklarinizin psikolojik bir iyilesmenin otesine gecebilecegini pek sanmiyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3,5 ustu amortiserlerin iptale bagladigini bende okumustum . 3,5 ideal olarak goruyoruj .. tesekkurler..:rolleyes:

By_C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bi yerde eibach sordum dediginiz gibi biraz pahali 450 tl cektiler :D:rolleyes:

İkinci el bakmanızda fayda var. Temiz, fiyatı uygun ikinci el bulmak biraz sabredildiğinde çok zor değil. Astra H aracım için Ocak ayında 400 TLye aldığım yayı, 1000-1500km kullandım ve bi kaç gün önce forumdan bir arkadaşa 275TLye sattım.

Marka olarak size tavisyem Eibach, Vogtland, H&R olur. Diğer markaları aracınızın yanına dahi yaklaştırmayın. Alçaltma olarak 35mm yeterli olur diye düşünüyorum, corsacı arkadaşlardan takan varsa resim almanızda fikir vermesi açısından fayda olur.

Zira 35mmden sonrası için spor amortisör gerektiğini yazanlardan biriyim. Hatta bir bilgi paylaşayım yayı sattığım arkadaşta 50mm coil-ex yay varmış ve ön sol amortisörü iki defa patlatmış. Benden 35mm Eibach yay takımı arkadaşımdan öne iki adet sertlik yumuşaklık ayarlı koni amortisör aldı. İnşallah aracına güvenle binebilecek artık:)

Ayrıca yaşayacağınız konfor kaybınıda dikkate almanızda fayda var. Aracınızın sertleşmesinden şikayet edecek biri değilseniz sıkıntı yaratmaz ama ailede konfora aşırı düşkün bir birey varsa şikayetleri için şimdiden uyarayım:)

Uzun lafın kısası yay konfordan biraz feragat etmeni ister, ama yol tutuşun artar, virajlarda salınımın azalır.Güzel görüntü verir heyecan yaratır. Ama son olarak uyarmak isterim, ucuzuna sakın kaçmayın canınızı üç kuruşa emanet etmeyin. İyi günler.

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktığınız marşbiyelaracın altındaki kirli görüntüyü ortadan kaldırmış ama onun altına inmemiş gibi görünüyor dediğimde haklıysam araç alçalmadı sadece altındaki kirli şase görüntüsünün hizasına geldi ve görüntü hoşlaştı... Durum böyleyse 5 takabilirsiniz,tabi şöylede bir durum var lastik yanaklarını 55den 50 ye çekmek icap edebilir. Bu konuyu deneyimleyen arkadaşlar varsa fikir verebilirler orjinal jantlastiğe 5 cm sürtme yaparmı orayı bi araştır istersen (amortisör bende orjinal yay 5 bu güne kadar problem yaşamadım allaha şükür...)