3. Kademe fan arıza kodu

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar aracım 2004 opel meriva.... göstergede motor arıza kodu yandı..(otomobil içinde ingfiliz anahtar ) şeklinde olan.... özel servise gittigimde..cihaz baglayıp. fan 1,2 çalışıyor ve 3. kademede çalışmıyor dediler... bunun içinde beynini degişmesi gerekiyor dediler.. 350 civarı beyin dediler... ama yaza kadar binebilirsin ..mart ayı gibi yapalım dediler....pekte güvenemedin onlara aslında....kesin yapabilecekleri hakkında... .

bu arıza kodunu görmek beni mutsuz etmekte....bu olaydan başına gelen var mı...... nasıl tamir edilebiilr?.. bilgi albilirmiyim..

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servet bey Fan 4. kademede çalışıyormu? diğer kademelerde çalışıp sadece 3. kademede çalışmıyorsa fan'a kumanda ettiğiniz komütatörün 3. kademesinde veya kablo bağlantılarında sorun olabilir.Tis 2000 den baktım az önce komütatörün tüm çıkışları direnç grubuna ve oradanda fan motoruna gidiyor.Öncelikle komitatörü(anahtarı) kontrol ettirin.

Ekli dosyalar

• fan.jpg
    fan.jpg
    34.9 KB · Görüntüleme: 21

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar aracım 2004 opel meriva.... göstergede motor arıza kodu yandı..(otomobil içinde ingfiliz anahtar ) şeklinde olan.... özel servise gittigimde..cihaz baglayıp. fan 1,2 çalışıyor ve 3. kademede çalışmıyor dediler... bunun içinde beynini degişmesi gerekiyor dediler.. 350 civarı beyin dediler... ama yaza kadar binebilirsin ..mart ayı gibi yapalım dediler....pekte güvenemedin onlara aslında....kesin yapabilecekleri hakkında... .

bu arıza kodunu görmek beni mutsuz etmekte....bu olaydan başına gelen var mı...... nasıl tamir edilebiilr?.. bilgi albilirmiyim..

Merhabalar. Öncelikle Forumumuza Hoş Geldiniz. Forum kurallarını okumanız gerekmekte ve bunlara uymamız gerekmekte.Forum kuralları gereği ilk mesajınızı üye arşivi adı altında açmanız gerekmekte; ayrıca kendinizi ve aracınızı tanıtmanız gerekmektedir. Gerekli yerde tanıtımları yapınız. Keyifli Forumlar...

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler... a.normal bakım için gitigimde özel servise ..arızayıda baktılar ve direk beyin degisecek dediler 500 civarı para gider dediler.....yani ne bozuk neden oluyor hiç bi açıklama bile yapmadılar......saglam beyin vs den anlayan bi elektrikçiye göstermeyi düşünüyorum...dedilekrinizide, kontrol ettireyim bklım..

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Öncelikle Forumumuza Hoş Geldiniz. Forum kurallarını okumanız gerekmekte ve bunlara uymamız gerekmekte.Forum kuralları gereği ilk mesajınızı üye arşivi adı altında açmanız gerekmekte; ayrıca kendinizi ve aracınızı tanıtmanız gerekmektedir. Gerekli yerde tanıtımları yapınız. Keyifli Forumlar...

meriva64 başlıgında üye arşivinde tanıtım yapılmıştır. teşekkürler.. birde şu araç sorununu çözelbseydikkk:(((

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben konuyu kaloriferin fanı olarak algıladığım için cevap verdim ama umarım yanlış olmamıştır.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yorumumu kalorifer fanı olarak yapmıştım ama inşallah yanlış olmamıştır.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada sorunmu vardır nedir yaptığım yorumu göremediğimden 2.kez yazdım ama sanırım mükerrer oldu.:)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaları beyin dediğine göre iç fan değil motor fanı kademesi sorunu var gibi
rolelere sigortaya baksın artı beyin diyormuş usta role ile beyine giden şase kaplolarını kontrol etsin
olmadı beyin