3 Nolu Fan rolesi Arızası

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g z1.4xe aracım var kendi op com cihazıma bağladığımda 3 nolu fan rolesi arıza veriyor nedendir anlayamadım. hararet hep sıfırda duruyor bazen çok sıkıştırırsam yükseliyor sonra tekrar sıfır... ne yapmam konusunda fikri olan varsa sevinirim...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet sıfırda duruyorsa termostad bozuk

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza tam olarak;
P1483-(4) FAN ROLESİ 3 SİNYAL DÜŞÜK/ AÇIK DEVRE BULUNDU
yazıyor. bunun termostatla bi alakası varmıdır yoksa termostat arızası bundan farklımıdır...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat arızası bundan farklıdır soğuklar başlamadan değişin hem yakıttta fark eder hemde kaloriferiniz ısınmak bilmez.

arıza için arıza kaydını silin belli bir süre kullandıktan sonra tekrar bakın devam ediyorsa röleyi değişin aracınızda aynı röleden başka sokette varsa değiştirip arıza kaydını silip kullanıp bakın aynı hatayı vermez ise öyle kullanın başka bir arıza kaydı oluşursa gidip sıfır röle alın.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza role ile motor beyini arası bağlantı sorunu yada role sorunu(soket veya kaplo bağlantısı vs) lakin motor sıcaklığında sorunun var bu eğer motor ısınmıyorsa termostad yoksa müşürde arıza var ,yani bu bağlantı senin arızanla ilgili olsa gerek bunlara bakmanı tavsiye ederim

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için çok teşekkürler peki bu role nerdedir? yer değiştireyim birde öyle deneyeyim nasıl olacak...

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat kırılmış yenisi ile değiştirdim hararet sorunu ortadan kalktı. şimdi hararet 90 a geliyor ve fan açıyor. fakat 3 nolu fan rolesi arızası hala ara sıra yanıp sönüyor. op com cihazıma bağlıyorum direk 3 nolu fan rolesini aç diyorum fanı açıyor. arıza lambası neden yanıyor hala anlamadım. bu arada akünün üstünde bulunan rolelerin yerinide değiştirdim. yine aynı.. yardımlarınızı bekliyorum..

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fan roleleri nerde acaba bilen yok mu? yada motor beyninde ise sorun ne olabilir mesela lehim çatlaması falan mı yoksa direnç gibi malzeme değişimi mi gerekli?