3. Silindir Ateşleme hatası...ACİL

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. 2001 model vectra b 1.6 comfort Lpg'li aracımda sürekli 3. silindir ateşleme hatası veriyor. Ateşleme bobini, yakıt pompası, bujiler, ateşleme bobinin kırık olan soketi, enjektör temizliği, boğaz kelebeği temizliği yapılmasına karşın hala aynı sorunu veriyor. kısaca şöyle anlatayım. araçta arıza siliniyor sonra normal kullanımda bir müddet sonra araç teklemeye başlıyor 4500 devirden yukarı çıkmıyor ve sanki gaz kesiyor. bu şekilde devam edersem gaza bastıkça arıza lambası yanıp sönüyor gaza dokumazsamda arıza lambası sönmüyor ve aracın sesi çok değişiyor teklemeden dolayı. Öncelikle yapılması geren başka bişey var mı yoksa lpg'yi söktürmeyi düşünüyorum. bilgilerniz için şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şahsi fikrim bu sorunların tamamı lpg den kaynaklanıyor. Şimdi ki aklım olsa idi ben kendi aracıma LPG taktırmaz idim. Kim ne derse desin uyum sağlamıyor. Ve uyum sağlamış gibi görünse de arabanın canına okuyor. Benzin ile kullan derim. Aynı sorunlar olmuyor ve aracı çok fazla kullanmıyor isen hiç lpg kullanma benden tavsiye ustalar arasında gidip gelmek ile ömrün geçer.

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrim bu sorunların tamamı lpg den kaynaklanıyor. Şimdi ki aklım olsa idi ben kendi aracıma LPG taktırmaz idim. Kim ne derse desin uyum sağlamıyor. Ve uyum sağlamış gibi görünse de arabanın canına okuyor. Benzin ile kullan derim. Aynı sorunlar olmuyor ve aracı çok fazla kullanmıyor isen hiç lpg kullanma benden tavsiye ustalar arasında gidip gelmek ile ömrün geçer.

şöyle söyliyim aracı alalı 5 ay oldu 17000 km yapmışım böyle oluncada lpg şart ama sorunun kaynağını bulmak içinde de lpgyi söktürecem ve bennzinde kullanıcam bir müddet alışkanlık yaparsada lpg taktırmam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli kardeşim. Aslında bu LPG işi neye benziyor biliyor musun? Hani bir söz vardır... fare giremediği deliğe birde af edersin kuyruğuna teneke bağlar diye işte bu LPG işi de buna benziyor. Sorunları bitmiyor.

Kronik olan sorunlar...

1. Pistonlarda ateşleme sorunu

2. Sürekli buji kablolarını canına okuması

3.Ateşleme bobini yanması birden bire güm diye gider.

4.Tek noktalı sistemlerde patlama olması...

Bunlar aklıma gelenler daha motorun yıprandığı bazı aksamların canına okunduğu nafile. Yeminle bir daha LPG mi benden uzak olsun. Bu sorunu kolay kolay çözeceğini sanmam ama dedim gibi benzin de kullan baktın sorun yapmıyor. Öyle de kalmaya davam et derim. Benim düşüncem bu şekilde ya değilse o ustaya git bu ustaya gel bu işin içinden çıkamaz en sonunda cinnet aşamasına kadar gelirsin...

Ben yaşadım ustaya gidiyorum LPG de sorun diyor LPG geliyorum araçta sorun diyor en sonunda dayanamadım LPG ustasını aldım yanıma tamircime gittim buyur işte LPG ustası konuşun anlaşın orta yolu bulun dedim o kadar oldum yani.

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim bilgileriniz için. benim burdaki ustamda lpg yi söktür öle bi bakalım demişti bende böle bi sorun yaşayan arkadaşlardan fikir almak istedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Direk söktürmek yerine devre dışı bıraktırma şansın varsa öyle dene. Eğer benzin de aynı sorun olursa zaten ilk önce bu sorunun benzinde çözülmesi gerek. Ya değilse benzinde sorun çözülmeden LPG çözülmesi mümkün olmuyor.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujı kablolarının amper degerlerını bır elektronıkcıde ölçtürseniz belkı cozum olabılır bır muddet sonra bu sorunu yapması ve ecuyu korumaya alması beyın arızasına benzıyor..

Son düzenleme:

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujı kablolarının amper degerlerını bır elektronıkcıde ölçtürseniz belkı cozum olabılır bır muddet sonra bu sorunu yapması ve ecuyu korumaya alması beyın arızasına benzıyor..

benim arabada buji kablosu yok. ateşleme boni direk bujileri kapatıyor ve onun soketinide yeni değiştirdik.