3. yil bakimi

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar,
Uzun süredir foruma giremiyordum. Islerin hafiflemesiyle yeniden zaman buldum.Klavye yabanci oldugu icin Türkce karakterleri kullanamiyorum, kusura bakmayin.

Aracim subatta 3 yasini dolduruyor, henüz 19 bin civarinda. Gecen sene Almanya"daki ilk bakimi özel serviste yari fiyatina yaptirdim.

Görüyorum ki son 5 aydir ise trenle gidip geldigim icin fazla yol yapmamisim.Son bakimdan beri 3-4 bin km yapmisim.

45bin bakiminda neler yapiliyor, az km yapmissam bunlarin hangilerinin degisimin iptal edebilirim.

Selamlar
Anil

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3. yil bakimi

Benim aracımın 45bin Bakımında Yağ değişimi ve Yağ, Hava, Polen filtreleri değişti. Sizin 30bin bakımınızda neler değişti ?   

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15.000 ve 45.000 bakımları aynı. Ama yetkili servis dışında bakım yaptırmışsınız o yüzden bir önceki bakımda neler değişti bilmek gerek tabi.Her ihtimale karşı yağı değiştirin bence. Filtreler gerek olmayabilir. Fren balatalarına bakılması gerek. Fren hidroliği kontrolü yapılmalı.(2 yıl ya da 30.000 de komple yenilenir)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecen sene benim aklimda kalan yag, yag filtresi ve birkac önemli daha parca vardir. Balatalara baktilar, yepyeni dediler. Seneye fren hidroligi var dediler.

Yag ömrüne baktigimda %60 gösteriyordu. Sanirim her durumda yagi degistirmek gerekli.

Tesekkürler

Anil

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Demek ki klasik olarak olarak Yağ ve yağ filtresi, Hava filresi, Polen filtresi  değişecek. Fren hidroliği 30binde değişmediği için değişmesi gerekiyor. 30binde bujiler değişmediyse bujilerde değişmeli. bu saydıklarım Türkiye koşulları, bulunduğunuz ülkeye göre farklılık gösterebilir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bakıma gitmiştim.Ustaya 2500 km yapmışım diyince beni geri gönderdi.Yağına suyuna bak yeter dedi.Yağ ömrü zaten  %60 taydı.
Duruma göre yaza götürürüm.

Bu sene hep trenle gidince araba yattı.Almanya'ya 11 bin de geldim.Demek ilk yıl 6500 km yapmışım.