30.000 bakımı

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,aramızda son zamanlarda 30bin bakımı yaptıran var mı aracı yeni aldık ve otuz bin bakımı gelmiş,yetkili serviste üç yüz dört yüz civarı tutar dediler araç benzinli corsa,ilk bakımı yetkili serviste yaptırmak istiyorduk ama fiyat çok komik geldi filtereler ve yağ değişimi nasıl bu kadar tutar ben daha yeni honda civic marka araçı yetkili serviste 30 bin bakmına götürdüm yüz yirmi lira tuttu bu aradaki fark nedir anlamadım opel yetkili servislerinin amacı ne acaba merak ediyorum bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum.son zamanlarda bakım yaptıran var mı bizim aracın garantisi yeni dolmuş özel servisemi götürmem sizce daha mantıklı ama dediğim gibi ilk bakımını yetkili serviste yaptırmak isterdim..

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün özel servisteydim benzinli corsa 30 bin bakımı yaptırmış yağ filtresi hava filtresi polen filtresi ön fren balataları bujiler değişmiş duyduğum kadarıyla 300 ytl verdi adam, bizde geçen sene astra h aracımızı garantisi devam etsin diye servise götürdük dediğiniz gibi ortada birşey yok 280 ytl ödemiştik.

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün özel servisteydim benzinli corsa 30 bin bakımı yaptırmış yağ filtresi hava filtresi polen filtresi ön fren balataları bujiler değişmiş duyduğum kadarıyla 300 ytl verdi adam, bizde geçen sene astra h aracımızı garantisi devam etsin diye servise götürdük dediğiniz gibi ortada birşey yok 280 ytl ödemiştik.

sadece yağ ve filtre değişimi ve sıradan kontroller için dört yüz lira demelerine anlam veremedim bmw yetkili servisiyle fiyatları aynı,telefonda adama honda yetkili servisinden ne farkınız var dedim bir şey diyemedi,yetkili servise götürmek istememe rağmen böyle giderse özel servise götürmek durumunda kalacağım....

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Triger değiştiyse normal ama değişmediyse el insaf diyorum başka bir şey demiyorum bunlara.
Şunları dışarıdan alıp yaptırsanız
Balatalar 90
Bujiler 40
Filtreler 40
işçilikte 50-70 anca tutar
Toplamda 220-240 arası anca tutacaktır.

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger değiştiyse normal ama değişmediyse el insaf diyorum başka bir şey demiyorum bunlara.
Şunları dışarıdan alıp yaptırsanız
Balatalar 90
Bujiler 40
Filtreler 40
işçilikte 50-70 anca tutar
Toplamda 220-240 arası anca tutacaktır.
balatalardan hiç bahsetmedim,normal bakım olarak konuştuk üçyüz elli dört yüz civarı tutar dediler o kadar yetkili servise gittim böyle saçmalık hiç duymadım daha yeni hondanın otuzbin bakımını honda yetkili servisinde yüz yirmi liraya yaptırdım..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
O zaman o servis çok ayıp etmiş 150TL ye bitebilecek bir iş için, ne demek 300-400TL parayı sokaktan süpürmüyoruz.
Onları ben kendimde değiştiririm veya sanayide çırağa yaptırırım 20TL de cebine harçlık koyunca işim hallolur.
Aslında herkes kendinin ustası olacak. Parça kadar da işçilik istiyorlar ne iş anlayamadım. Madem buna biniyon bu parayı da vereceksin gibi bir zihniyet var bu servislerde, hatta sanayicilerde bile var...

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman o servis çok ayıp etmiş 150TL ye bitebilecek bir iş için, ne demek 300-400TL parayı sokaktan süpürmüyoruz.
Onları ben kendimde değiştiririm veya sanayide çırağa yaptırırım 20TL de cebine harçlık koyunca işim hallolur.
Aslında herkes kendinin ustası olacak. Parça kadar da işçilik istiyorlar ne iş anlayamadım. Madem buna biniyon bu parayı da vereceksin gibi bir zihniyet var bu servislerde, hatta sanayicilerde bile var...
bu durumda garantisi dolup da yetkili opel servise giden yoktur her halde,benim yetkili servise götürdüğüm honda civic in de garantisi dolmuştu fakat yüz yirmi lira olunca yetkili servise gittim bunların gözü dönmüş para kazanmakta umurlarında değil,garantisi dolmuş olan opel aracın garantisi nasıl uzatılıyor bilen var mı acaba gerçi onada altıyüz lira isteyip tekrar yetkili servise mahkum olma durumu olacağı için her halde onuda düşünen çok azdır ben merak ettim...

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar corsa d için otuz bin bakım fiyatı sizce ne civarıdır ben bir kaç yerden fiyat aldım yetkili servis 450 400 civarı dedi çok saçma bir fiyat,bosh servisleri ise yüz lira diyende de oldu yüzaltmış diyen de özel servis ise 225 dedi bilgisi olan var mı motor yağının fiyatı doksan lira mıdır gerçekten....