30 Bin İkinci yıl bakımı...

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün 30 bin bakımımı 24300 km de ikinci yıl dolmasından dolayı yaptırdım. Servis olarak İzmir Mercanlara gittim. Forumda fazla etkin olmasa da Mastertech Gültekin Ustamızın bu serviste bulunmasından dolayı evime çok ters bir yerde olmasına rağmen Mercanları tercih ettim. Gültekin Ustam her zaman ki kibarlığı ile yakından alakalı olarak aracımın bakımlarını yaptı. Ona burdan bir kez daha teşekkür ederim. İzmir de yaşayan arkadaşlara Gültekin Ustayla tanışmalarını öneririm. Servis te yapılanlar konusunda ise herkesin bildiği gibi tüm filtreler değişiyor genel kontrol yapılıyor. Yağ değişimi ise benim götürmüş olduğum Mobil 1 ESP 0/40 yağ ile yapıldı. Yağ değişimden sonra yağın yeni olmasından kaynaklanıyor olabilir motor aşırı derece sessizleşti ve çok yumuşak bir çalışma sesine büründü. Geçen yıl başka bir serviste yapılmıştı bakımlarım bu yumuşamayı ve sessizliği hissetmemiştim. Geçen yıl GM 5/30 kullanılmıştı serviste belki yağ farkından dolayı da hissetmemiş olabilirim. Merak edenler için fiyat bilgisi de paylaşayım 450 tl servis + 95 tl yağ.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30 Bin İkinci yıl bakımı...

Mobil 1'i kendiniz götürdüğünüzde prosedür nasıl oluyor ? bakım içinde geçen gm yağ için servise para ödüyor musunuz yoksa yağı bakımdan çıkarıyor mu servis? Bazı servisler yağı gm olarak bizden değiştireceksiniz diye ısrar ediyor yanılmıyorsam. Fiyatta uygunmuş ayrıca burada 600 cıvarı fıyat verılıyor.

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

izmire mi götürsem ne yapsam arabayı. ben istanbulda aklıma gelen bir kaç bayiden fiyat aldım 680-900 tl arasında fiyat verdiler. senin yaptırdığın fiyatı verseler bu gün götürürüm. ayrıca bakımda buji değişimi ve fren hidroliği değişimi de yapılıyormuş fiyatın bundan yüksek olduğunu söylediler  :mad:

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Mobil 1'i kendiniz götürdüğünüzde prosedür nasıl oluyor ? bakım içinde geçen gm yağ için servise para ödüyor musunuz yoksa yağı bakımdan çıkarıyor mu servis? Bazı servisler yağı gm olarak bizden değiştireceksiniz diye ısrar ediyor yanılmıyorsam. Fiyatta uygunmuş ayrıca burada 600 cıvarı fıyat verılıyor.
Ben randevu alırken yağımı kendim getircem demiştim kem küm ettiler faturayı getirin filan dediler ama servise gidince fatura filan soran olmadı. sadec biz 5/30 kullanıyoruz dediler bende ben bunu koymanızı istiyorum sonuçta GM nin istediği Dexos2 onaylı dedim sorun çıkarmadı servis danışmanı. Böyle olunca kendilerinin koyacağı yağ fiyatını düşüyorlar. Ayrıca Gültekin Usta aracılığı ile de %10 indirim yaptılar böyle olunca 450 tl ödemiş oldum.

ökandemir link' Alıntı:
izmire mi götürsem ne yapsam arabayı. ben istanbulda aklıma gelen bir kaç bayiden fiyat aldım 680-900 tl arasında fiyat verdiler. senin yaptırdığın fiyatı verseler bu gün götürürüm. ayrıca bakımda buji değişimi ve fren hidroliği değişimi de yapılıyormuş fiyatın bundan yüksek olduğunu söylediler  :mad:
Burda ki tüm servisleri aradım fiyat aldım 625 ile 680 arası fiyat verdiler. Götürdüğüm servis 626 tl fiyat vermişti. Yağ fiyatını düşüp %10 indirim yapınca bu fiyata geldi.Benim bakımda buji değişimi hidrolik değişimi yok ekstradan demediğiniz sürece hidroliği 30 binde değiştireceklerini sanmıyorum. Ayrıca araç 24 binde olduğu için gerek görmemiş olabilirler.

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Burda ki tüm servisleri aradım fiyat aldım 625 ile 680 arası fiyat verdiler. Götürdüğüm servis 626 tl fiyat vermişti. Yağ fiyatını düşüp %10 indirim yapınca bu fiyata geldi.Benim bakımda buji değişimi hidrolik değişimi yok ekstradan demediğiniz sürece hidroliği 30 binde değiştireceklerini sanmıyorum. Ayrıca araç 24 binde olduğu için gerek görmemiş olabilirler.

aracınız dizel galiba yeni gördüm  :) buji değişiminin olmaması normal.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan abi gültekin usta candır.bir önceki 15000 bakımını mercanlarda gültekin usta yapmıştı çok yardımcı olmuştu sağolsun.Haziranda gideceğim bakım için yanına.İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim ilgi alaka on numara

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttt35 link' Alıntı:
Erhan abi gültekin usta candır.bir önceki 15000 bakımını mercanlarda gültekin usta yapmıştı çok yardımcı olmuştu sağolsun.Haziranda gideceğim bakım için yanına.İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim ilgi alaka on numara
Aynen Tevfik'cim dediğin gibi Gültekin Ustamız her konuda çok yardımcı oluyor.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 30.000 bakımı yaptıracam ama internetten almayı düşünüyorum malzemeleri. Burdada kendi ustama taktıracam. Ama hangi siteden alayım ve hangi ürünleri alayım bi türlü karar veremedim ? Daha önce alıp kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Bende 30.000 bakımı yaptıracam ama internetten almayı düşünüyorum malzemeleri. Burdada kendi ustama taktıracam. Ama hangi siteden alayım ve hangi ürünleri alayım bi türlü karar veremedim ? Daha önce alıp kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bence riskli bir işe girişiyorsunuz. En azından garanti kapsamındaki son bakımı da yetkili servise yaptırın. Ne kadar kar edceksiniz ki?

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Ben parçaları kendim alayım diye hesap yaptım orjinal parçalar yağ da dahil 400 tl ye yaklaşıyor 50-60 tl işçilik alsa dışardaki usta olacak maliyet 450 tl gibi rakam. 100 tl içinde servisten vaz geçmem sonuçta yapılan işlemler 2 yıl garantili. Yan sanayi ürünler kullanılırsa fiyat daha aşağı olabilir. Opelgm sitesine parça konusunda bakabilirsiniz. Ben yağımı oradan aldım.