30000 Bakım Öneriler

YSF1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30000 Bakım Öneriler

Geçen hafta çarşamba günü bende serviste yaptırdım 30.000 bakımını mecburen, çünkü daha 2 yıl var garantinin bitmesine. 650-tl demişler di, 530-tl ye indirdim güç bela. Araç 2012 Astra J 1.6 115 edition LPG'li, 8.000 Km de :D

Birde aslında bu bakımları serviste yaptrılmazsa garanti dışı olur konusu tüketici kanuna göre öyle bir zorunluluk yok. Orjinal yedek parçalar yada firmanın onayladığı ürünler kullanıldığı sürece garanti dışı bırakma hakları bulunmuyor. Tabiki de iş hukuki sürece kalırsa.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

YSF link' Alıntı:
Geçen hafta çarşamba günü bende serviste yaptırdım 30.000 bakımını mecburen, çünkü daha 2 yıl var garantinin bitmesine. 650-tl demişler di, 530-tl ye indirdim güç bela. Araç 2012 Astra J 1.6 115 edition LPG'li, 8.000 Km de :D

Birde aslında bu bakımları serviste yaptrılmazsa garanti dışı olur konusu tüketici kanuna göre öyle bir zorunluluk yok. Orjinal yedek parçalar yada firmanın onayladığı ürünler kullanıldığı sürece garanti dışı bırakma hakları bulunmuyor. Tabiki de iş hukuki sürece kalırsa.
Blok kanunu diye bir kanun var orada bununla ilgili bilgi mevcut. Dediğiniz doğru orjinal parçalarla garanti dışı kalmıyor :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Benim de araba henüz 10.000 sınırında. Ancak 2.yılı. Bu sene 700 tl den açtılar kapıyı ki ben bujileri falan değiştirmeyeceğimi söyledim km. az dedik öyle oldu böyle oldu fiyatı 500 indirdiler.

Ben de geçen cuma siparişi verdim. Kargocuların işgüzarlığından bugün geçti elime siparişler. Tüm filtreler (Orjinal GM ya da en azından öyle sanıyoruz) ve Mobil 1 ESP Formula 5w30 4+1 lt. yağ toplam kargo ile birlikte 280 ' e geldi. İşçilik ne kadar öderim bilmiyorum ama en azından servisin suratsızlığını çekmeyeceğim bu sene.

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/y2YE9y.jpg[/img]

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Benim de araba henüz 10.000 sınırında. Ancak 2.yılı. Bu sene 700 tl den açtılar kapıyı ki ben bujileri falan değiştirmeyeceğimi söyledim km. az dedik öyle oldu böyle oldu fiyatı 500 indirdiler.

Ben de geçen cuma siparişi verdim. Kargocuların işgüzarlığından bugün geçti elime siparişler. Tüm filtreler (Orjinal GM ya da en azından öyle sanıyoruz) ve Mobil 1 ESP Formula 5w30 4+1 lt. yağ toplam kargo ile birlikte 280 ' e geldi. İşçilik ne kadar öderim bilmiyorum ama en azından servisin suratsızlığını çekmeyeceğim bu sene.

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/y2YE9y.jpg[/img]
Özel servistemi yaptıracaksın Recep hocam. Benimkide geldi servis 550 gibi bir rakam verdi. Aslında bende özelde yaptırmayı planlıyordum ama bir arkadaş kafamı karıştırdı sanırım serviste yaptıracağım. Benim garanti de yok.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30.000 bakımında garanti bitiyor. Aracımız daha 20.000'de bakıma gitmesek olmuyo mu? ya da buji vs gibi değişimler için erken değil mi? Olay sadece km degil de aynı zamanda 2 senelik zamandan dolayı mı bakım mecbur denıyor ?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Özel servistemi yaptıracaksın Recep hocam. Benimkide geldi servis 550 gibi bir rakam verdi. Aslında bende özelde yaptırmayı planlıyordum ama bir arkadaş kafamı karıştırdı sanırım serviste yaptıracağım. Benim garanti de yok.

Valla Yalçın Hocam, zaten yağ değişecek filtreler değişecek. Bir kez gittim yetkili servise, bir daha da gitmem kolay kolay. Adamlar arabayı bir yıkamışlar anlamam. Bildiğin slikonlu konsol yağı sürmüşler güneşte beklemiş 2 saat, konsol olmuş dalga dalga... Sonra kapılarla ne işi var bilmiyorum ama arkadaşlar kapı pandizotlarını falan sökmüşler. Sanırım bir arabanın soketlerini kontrol etmek için "dur şunu sökelim bakalım" demişler. Anlayacağın, servise hiç güvenmiyorum. En azından dışarıda arabanın başında bekliyorsun.

Yetkili servis benim için ağır bakımlar hariç bitti. Belki ağır bakımları, yani sonradan problem çıkarabilecek olan aksamları yetkili servislerde yaptırabilirim. Bu bakımda neredeyse 600 tl den bahsettiler. Pro faturaları 750 TL den açtılar düşün artık gerisini. Malzemeler bunlar. Hatta motor yağı 60-70 TL 'lik yağ. Atık bedelini içine katıp lt. başına 35 TL yazıyorlar. Mantıklı gelmiyor bana yetkili servis.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
30.000 bakımında garanti bitiyor. Aracımız daha 20.000'de bakıma gitmesek olmuyo mu? ya da buji vs gibi değişimler için erken değil mi? Olay sadece km degil de aynı zamanda 2 senelik zamandan dolayı mı bakım mecbur denıyor ?
Kardeşim opel 30.000 bakım aralığında bujileri değişim yapıyor. aslında normaline bakarsan eski sistemde buj,ler tekleyene kadar kullanılırdı aa yeni sistem platinyum bujilerde bu  km bakım aralığında değiştirlmeside normal. zaten orjinal bujileri bile dış piyasada tane s15 tl den satılıyor.gelelim diğer soruna markalar sattıkları araçların ücretlerinde indirime gidiyorlar satış politikası gereği,(piyasada bu kadar araç olması boşuna değil 20.000 tlsi olan altına sıfıtr araba çekiyor)ama yedek parça fiyatları aldı başını gidiyor. buda satış politikası gereği, e adamlar nasıl para kazanacak onunda yolunu senin benim gibi çok km yapmayanlardan yıl bakımı adı altında para koparıyurlar. km dolmadı ama yıldan bakıma gireceksin yo0ksa garanti dışı kalırsın diyorlar.sana nacizane tavsiyem eğer aracın garati kapsamı dışındaysa vede arızası yoksa  boşver gitsin. yinede araca bir bakılması eksiklerinin usta gözüyle giderilmesi hayat kurtarabilir.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eywallah teşekkurler..

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel 30.000 bakımını yetkili serviste 490 tlye yaptırdım, servise başka servisten 490 tl fiyat aldım deyin, aynı paraya bizde yaparız diyorlar. Ankara reis ve ereğli tümar bu paraya yapıyor.

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün 30.000 km.lik bakımı özel serviste yaptırdım. yetkili servisler 500 ile 650 lira arası fiyat verdiler.

Mobil 1 esp  0-40 yağ 4 Lt.
Bosch yağ filtresi
Bosch mazot filtresi
Motocar hava filtresi
Motocar polen filtresi
Balata spreyi
işçilik

Toplam 270 TL.

geçen 15.000 km. bakımda yetkili servisin GM diye taktığı yağ filtreside üzerinde hiç bir markanın bulunmadığı (made in china) çıktı.