4 yılda araba dökülmeye başladı

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sıfır aldığımız araç gözüm gibi bakmama rağmen ve henüz 58.000 km de olmasına rağmen sorunu bitmek bilmedi. Şimdiye kadar içerisinde gram ses duymadğım arabanın heryanından ses gelmeye başladı hafif eğimli yolda aracı döndürdüğüm zaman inanmayacaksınız gırc diye bir ses geliyor sanki şasi kopacak gibi sağ sol sürgülü kapılardan gacır gucur sesler gelmeye başladı bagajdan takır tukur her yanı sallanıyor. Neresine baktırmalıyım? kime götürmeyelim? yada direk satsam nasıl olur :)

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
life kaldırıp baktırdım hiç boşluk falan yok dendi herşeyi sağlammış

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasımın da dediği gibi yürür aksama bir el atılması gerek salıncaklar,rotlar,rotiller,amortisör tablaları,amortisör bilyaları ,amortisör takozları vs bu bakım yürüründeki sesleri haliyle keser ama bunun dısındakı ufak tefek seslerı ne yaparsanız yapın bence kesemezsınız, zaten ülkemiz yollarının durumu malum bu yollara hiçbir araç dayanamaz

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasımın da dediği gibi yürür aksama bir el atılması gerek salıncaklar,rotlar,rotiller,amortisör tablaları,amortisör bilyaları ,amortisör takozları vs bu bakım yürüründeki sesleri haliyle keser ama bunun dısındakı ufak tefek seslerı ne yaparsanız yapın bence kesemezsınız, zaten ülkemiz yollarının durumu malum bu yollara hiçbir araç dayanamaz

+500

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kapılardan ve bagajdan ses gelıyorsa eger kılıt karsılıklarını azcık gerı cektır ayar vıdalarından ses kesılır garc gurc ses ıcınde alcaksın guzel bı gres yagı suya dayanıklı sanayı tıpı amartısor araları lastık parcaların ustlerı bı elınle guzelce yedırıp greslıceksın tabı ılk basınclı suyla guzelce yıka eger kendı yıkama ımkanın var ıse aracın her tekerını tek tek krıkoya kaldır ıclerını guzelce yıka gresle bak o zaman ses kalıyomu aracında...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garç gurç sesi yaylardan da gelıyor olabılır. ama ben bu araba da ön takımdan sureklıs orun yaşıyorum salıncağı olsun rot kolu olsun vs vs. tabı yol şartlarımızı da goz onunde bulundurunca arabaya da pek kızamıyorum. ön düzen kontrolunu 10 tl gıbı komik rakamlara iyi lastikçilerde yaptırabilirsiniz

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçda combo sizin dediginiz kadar ses yok hatta hiç yok ama combo asfalt arabası ham yola bozuk yollara hiç gelmiyor çabuk dagılıyor asfaltta kullan hiç bişe olmaz o garc gurc sesler amositörlerden ön düzenegi komple elden geçmesi lazım amositörleride biraz yumşattırın corsa ayarında bagajdan gelen se kapaktan geliyordur onun ayarı bozulmştur çarpmadan dolayı kilit yerini eski konumuna getirirsenin ses kesilecektir sürgülü kapılara gelince raylarını sprey yağ ile temizleyin rulmanları kullanıma göre aralıklarla degiştirin kapı tam oturmadıgından geliyor kapı içinde plastik kısmın vidalarını kontrol edin gevşemişse sıkın kapı kolunda boşluk varm bakın sallanıyorsa serviste yaptırın ses ondan geliyor
araçınız 1.7 ise sert oldugu için 1.7 ler 1.3 lere göre daha çabuk dagılıyor ben amositörleri degiştirdim pamuk gibi oldu çok sertti sizinkide 1.7 ise tavsiye ederim çok faydası oldu satmak çözüm degil servise götürün ön düzene hariç kapı ayarları ufak tefek bakım fazla masraf çıkarmaz ön düzenegide güvendiginiz bildiginiz bi yere yaptırın sayglıar..

Son düzenleme:

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarınızı okudum sağolun arkadaşlar aracı iyice inceledim gevşeyen kapı yüzündeki alyanları sıktım özellikle sürgülü kapıların tam oturup oturmadığını kontrol ettim anormal birşey bulamasamda kapı açma kolu ve kilitlerin baya bir gevşek olduğunu ve ses yapabileceğini düşünüyorum. bir arkadaşımız kiliti geri aldır falan demiş ama onu kim nasıl yapar bilmiyorum. Bir bakıma seslerden kurtulmak istiyorum diğer yandan elletmek istemiyorum çünki hazırkini bozup veriyorlar. Ama doğru söylemek gerekirse şimdiye kadarda hiç alt takım kapı ayarı falan yaptırmadım yağını değiştirip bindik.

özel servise gittim durumu anlattım ön tarafın çok sert olduğunu, direksiyona vuran lak luk sesini anlattım. alt takımları incelediler yağlanacak yerleri güzelce yağlayacağım dedim ama ustanın verdiği cevap hiç biryerini yağlayamazsın yok öyle biryeri dedi. Belliki uğraşmak istemedi kısaca alt takımlar sağlam dendi ama ben tatmin olmadım.

şimdi arkadaşlar sizden istediğim şu ben gres yağını alacağım arabayı kanala çekip alttan kendim yağlama yapacağım ama bana nereleri yağlamam gerektiğiini tam olarak yazarmısınız?

Son düzenleme:

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçda combo sizin dediginiz kadar ses yok hatta hiç yok ama combo asfalt arabası ham yola bozuk yollara hiç gelmiyor çabuk dagılıyor asfaltta kullan hiç bişe olmaz o garc gurc sesler amositörlerden ön düzenegi komple elden geçmesi lazım amositörleride biraz yumşattırın corsa ayarında bagajdan gelen se kapaktan geliyordur onun ayarı bozulmştur çarpmadan dolayı kilit yerini eski konumuna getirirsenin ses kesilecektir sürgülü kapılara gelince raylarını sprey yağ ile temizleyin rulmanları kullanıma göre aralıklarla degiştirin kapı tam oturmadıgından geliyor kapı içinde plastik kısmın vidalarını kontrol edin gevşemişse sıkın kapı kolunda boşluk varm bakın sallanıyorsa serviste yaptırın ses ondan geliyor
araçınız 1.7 ise sert oldugu için 1.7 ler 1.3 lere göre daha çabuk dagılıyor ben amositörleri degiştirdim pamuk gibi oldu çok sertti sizinkide 1.7 ise tavsiye ederim çok faydası oldu satmak çözüm degil servise götürün ön düzene hariç kapı ayarları ufak tefek bakım fazla masraf çıkarmaz ön düzenegide güvendiginiz bildiginiz bi yere yaptırın sayglıar..

benim araç 1.3 motor birde bagaj kapağının kilitini eski konumuna getir derken neyi kastettin? sanırım kelebek kapı için söyledin onu benim aracınki yukarı açılır kapı