45.000 Bakim

haydarbaldok

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben gerekli malzemeleri alıp Bosch servisi veya Otopratikte yaptırıyorum, sadece işçilik veriyorum.En azından kullanılan malzemeden emin oluyorsunuz, ve araç başında beklemenizde sakınca olmuyor,
Bende aynisini yaptim. Malzemeyi ben aldım. Tamirciye iscilik verdim yanimda degistirdiler. Tek fark bosh servis tamircilere gore biraz daha kurumsal. :) hayırlı olsun.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesajların hepsini okumadım ama orijinal filtreye gözüm takıldı arada şunu şiddetle belirtmek isterim ki, gm logolu filtreleri mann üretiyor elinize alıp bakın gm logolu filtreleri görürsünüz sağında solunda mann ın adını, aradaki tek fark logo yani. Logoya fazladan para vermiş olursunuz. Bir de Bosch, filtre konusunda mann kadar iyi değil onlar filtreyi dışarı yaptırdığı için kalite düşük ama sensör konusu da aynı. Gm marka sensörleri bosch yapıyor parça kodu aynı birisinde gm yazar ve gm in yanında bosch yazar aynı parçayı direk bosch dan nispeten daha ucuza temin edebilirsiniz. Mann mercedes audi bmw gibi alman markalarının da filtre üreticisi. Son olarak sadece 3 filtre değişimi için sanayiye gitmeyin kapınızın önünde kendiniz yapabilirsiniz yağı da leğene boşaltıp belediyeye verebilirsiniz. Devir tasarruf devri :)

Son olarak, gm in yağını önermiyorum hangi firma olduğundan tam olarak emin olmamakla birlikte yerli (Türk) bir firma üretiyor ve üzülerek söylüyorum ben otomotiv konusu ile alakalı herhangi bir meselede memleketime çok güvenmiyorum. Motul alamıyorsanız bile en azından Mobil1 alın kat kat daha iyi.