45,000 Km Bakımı

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Dizel aracım için 45,000 KM bakımı konusunda arayıştayım ve tavsiyelerinize açığım. Eylül ayında uzun yol yapacak olmam sebebiyle 44,000 KM civarındaki aracımı bakıma yola çıkmadan sokmak niyetindeyim. Yetkili servislerin birinden 530 TL, diğerinden 620 TL fiyat aldım, müthiş bir standart :)

Her ne kadar dışarıya göre çok pahalı olsa da tercihim daha önceki araçlarımızdaki gibi yine yetkili servisler olacak sanırım. Gerçi yapılan şeyleri ve bakım malzemelerini bildikten sonra işçilik için verilen para aslında sokağa atılan para oluyor; ama şu iyi niyet garantisi de kafamın hep bir yerinde duruyor. Ailemin aracında bu vesile ile yüklü sayılabilecek bir maliyetten yırtmıştık misal.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 45,000 Km Bakımı

garantisi bitmiş h kasa 2011 cdti otm aracı yetkili serviste 45000 km bakımını 1 ay kadar önce 418 tl  ye yaptırdım. sonuçta bizim arabalarla arada fark yok h kasa ve j kasa için söylüyorum.ama kendi aracımı 30 000 km bakımını aynı serviste ocak ayında 580 tlye yaptırmıştım.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
garantisi bitmiş h kasa 2011 cdti otm aracı yetkili serviste 45000 km bakımını 1 ay kadar önce 418 tl  ye yaptırdım. sonuçta bizim arabalarla arada fark yok h kasa ve j kasa için söylüyorum.ama kendi aracımı 30 000 km bakımını aynı serviste ocak ayında 580 tlye yaptırmıştım.

Aldığım 530 TL fiyat %10 iskontolu fiyat, eğer Ekim ayını beklersem %20 iskonto alabileceğimi söyledi servis; ancak Ekim'e kadar beklemek istemedim zira arada yapacağım uzun bir yolculuk olacak. Sizin yaptırdığınız fiyat bence gayet iyi; ancak bakım masraflarında H kasa ve J kasalar için şu aralar ciddi farklar mevcut anlamadığım bir şekilde.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Aldığım 530 TL fiyat %10 iskontolu fiyat, eğer Ekim ayını beklersem %20 iskonto alabileceğimi söyledi servis; ancak Ekim'e kadar beklemek istemedim zira arada yapacağım uzun bir yolculuk olacak. Sizin yaptırdığınız fiyat bence gayet iyi; ancak bakım masraflarında H kasa ve J kasalar için şu aralar ciddi farklar mevcut anlamadığım bir şekilde.
bence aradaki fark daha çok araçların yaşı falanla ilgili çünkü ben servise gittiğimde h kasa ile bana uygun fiyat verin yoksa dışarıda yaptıracam dedim sonuçta garantisi bitmiş araçtı ama kendi aracımın garantisi devam ettiğinden bakımını mecbur serviste yaptıracağımı bildiklerinden yüksek  fiyatları çıkarıyorlar.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
bence aradaki fark daha çok araçların yaşı falanla ilgili çünkü ben servise gittiğimde h kasa ile bana uygun fiyat verin yoksa dışarıda yaptıracam dedim sonuçta garantisi bitmiş araçtı ama kendi aracımın garantisi devam ettiğinden bakımını mecbur serviste yaptıracağımı bildiklerinden yüksek  fiyatları çıkarıyorlar.

Geçen gün Opel Gerçek bir kampanya mailı gönderdi mesela, myopel'e kayıtlıysanız ve aracınızın şase numarası kampanyadan yararlanabilecek numaralar içindeyse bakımı 299 TL'ye yapıyorlardı.

Biraz daha araştırayım ben, pek 45,000 km tecrübesi yok sanırım forumda. Teşekkürler ilginiz için.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Burak, kardeşim bildiğim kadarıyla 15.000 ile 45.000 bakımı aynı yağ filtre vs. ama 30.000 de fren balataları değişmemişse balata değişimi de gelmiştir, sanırım aldığın fiyata balata dahil değildir. Bu durumu gözden kaçırma derim, zira fren balatası hele İstanbul ve özellikle senin semtte 45.000km gitmesi bile büyük başarıdır ve diske zarar vermemek için kontrol ettir derim :)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Burak getir 200tl. Cillop gibi yaptırayım bakımı.  :)

Abi cumartesi araç başında pazarlığımı yapacağım, beklediğim seviyelere inmezlerse yanındayım, sağ olasın :)

OGOKTAS link' Alıntı:
Selam Burak, kardeşim bildiğim kadarıyla 15.000 ile 45.000 bakımı aynı yağ filtre vs. ama 30.000 de fren balataları değişmemişse balata değişimi de gelmiştir, sanırım aldığın fiyata balata dahil değildir. Bu durumu gözden kaçırma derim, zira fren balatası hele İstanbul ve özellikle senin semtte 45.000km gitmesi bile büyük başarıdır ve diske zarar vermemek için kontrol ettir derim :)

Abi, 30'da ön balataları değiştirmiştim zaten, bu fiyatlarda balata falan yok dediğin gibi. 30,000 bakımında balataları değiştirirken servisteki usta bana; araba çok dur kalk yapmış ve yokuşlu yolda gitmiş herhalde demişti, ben de içimden Einstein'ın kayıp torununu buldum diye sevinmiştim. Zira İstanbul'da trafik ve yokuş benim bildiğim kadarıyla hiç yok, adam tam bir deha.

Bu arada 530 TL fiyat veren yer 30'da değiştiği için mazot filtresinin değişmesine gerek yok dedi. Dolayısıyla 530'un içinde o da yok herhalde. O yok, bu yok, fiyata ne dahil dersen herhalde bana atacakları iki tokat falan dahil diye tahmin ediyorum abi :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Abi cumartesi araç başında pazarlığımı yapacağım, beklediğim seviyelere inmezlerse yanındayım, sağ olasın :)

Abi, 30'da ön balataları değiştirmiştim zaten, bu fiyatlarda balata falan yok dediğin gibi. 30,000 bakımında balataları değiştirirken servisteki usta bana; araba çok dur kalk yapmış ve yokuşlu yolda gitmiş herhalde demişti, ben de içimden Einstein'ın kayıp torununu buldum diye sevinmiştim. Zira İstanbul'da trafik ve yokuş benim bildiğim kadarıyla hiç yok, adam tam bir deha.

Bu arada 530 TL fiyat veren yer 30'da değiştiği için mazot filtresinin değişmesine gerek yok dedi. Dolayısıyla 530'un içinde o da yok herhalde. O yok, bu yok, fiyata ne dahil dersen herhalde bana atacakları iki tokat falan dahil diye tahmin ediyorum abi :)

Allah kolaylık versin Burak bu servis mi yoksa özel mi karasızlığını bir çoğumuz her bakım döneminde yaşıyoruz malesef

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tarık başkan sağ olsun güzel bir şekilde çözdük bakım işini. Hem fiyat diğer servislere göre makuldü hem de araçta sesinden rahatsız olduğum bir alan gayet güzel halledildi. Bir de üstüne aracın motoru temizlenerek cillop bir hale geldi.

Psikolojik olacağını sanmıyorum; ama araba cidden bakım sonrası çok hoşuma gitti. Artan çekişi ve klima performansı ile şanzımanın hafifliği (yağ değişimi sayesinde) ve beni gıcık eden sesin çıkmaması ile h.sonu büyük keyifle kullandım arabamı.

Bu vesile ile Tarık abi ve Odak'a bir kez daha teşekkür ederim.