5. Viteste Uğultu

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 5. viteste 2500 rpm gibi bi devirde başlayan bi ugultu problemim var .Aracı boşa alınca geçiyor 4. viteste felan diğer viteslerde yapmıyor.Ugultu dalgalı hafif bi titreşim hisside veriyor yolda rahatsız ediyor 120 yi görünce araç başlıyor vuuuv vuuuv etmeye sizce sorun ne olabilir ?

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, aynı sorun son zamanda bende de hasıl oldu... Ben acaba tekerlerde ya da direksiyonda mı bir problem var acaba diyorum. Ben bir de geçen gün düşük bankete çaktım altını belki ondan olabilir. Baktırmadım da daha :) Ya ondan ya da motor içinden diye düşünüyorum benimki 140 ta falan başlıyor. vuv- vuv- vuv- vuv... diye.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı boşa alıyorum 120 de felan giderken kesiliyor daha sonra 4. vites 120 felan yapıyorum yine yok 5. viteste 2500 devirde başlıyo vuv vuv etmeye bide direksiyona titreşim vermesi beni delirtiyor :D

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı boşa alıyorum 120 de felan giderken kesiliyor daha sonra 4. vites 120 felan yapıyorum yine yok 5. viteste 2500 devirde başlıyo vuv vuv etmeye bide direksiyona titreşim vermesi beni delirtiyor :D
buna benzer bir sorun babamın arabasında vardı 3. viteste senin dediğin gibi ötüyordu sanırım rulman mı değişti bilyamı ne diğişmişti şanzımandan sorun çözüldü bir de bir ihtimal tekerlek rulmanlarına bir baktır. tabi en sağlıklı bilgiyi servis verir inşallah büyük bir sorun değildir geçmiş olsun.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bir sorun babamın arabasında vardı 3. viteste senin dediğin gibi ötüyordu sanırım rulman mı değişti bilyamı ne diğişmişti şanzımandan sorun çözüldü bir de bir ihtimal tekerlek rulmanlarına bir baktır. tabi en sağlıklı bilgiyi servis verir inşallah büyük bir sorun değildir geçmiş olsun.

Büyük ihtimal 5. vitesin dişlisinde var gibi görünüyor...