5X7 inch de Morel vs. Hertz

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.meka-shop.com/hertz-esk570-200watt-component-hoparlor-p-696.html

http://www.aktepesound.com/?urun-2929-MOREL-Tempo-Coax-5x7-5X7CM-COAXIAL-HOPARLOR.html

iki markayıda hiç kullanmadım kaliteli gerçekci ses arıyorum hoparlör ebadı 5x7 inch ovaldir 6X9 ların kardesi sayılır.

5x7 de fazla secenek yok, bu iki üründen sizce hangisi daha iyidir??
hertzin component olusu bir avantaj ama diğer yandan tavsiye edilen bir marka var

işi bilen birkaç kişi morel çok farklı çok iyi diyor ama sizlerinde yorumunu almak istedim

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam Ne yalan Soliyim ßen ßu Markayı ilk Defa duydum Morel Markasını Hertz'i duymayan yok..Tabki Senin begendigin onemlı sonucta bana kalırSa Hertz Derim.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
morel de hertz de iyi seri ürünleri bulunan markalar.
bu 2 üründen hertz olan alınır.compnent olması güzel.ama umarım amfiyle beslersin.yoksa bu kadar paraya sadece ölçü yüzünden hoparlör almak mantıklı değil.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla hocam Ne yalan Soliyim ßen ßu Markayı ilk Defa duydum Morel Markasını Hertz'i duymayan yok..Tabki Senin begendigin onemlı sonucta bana kalırSa Hertz Derim.

Morel'in Supremo isimli bir modeli var, 3000TL fiyatı var.

Ve de bizzat monte edilmiş olarak dinlemiş biri olarak söylüyorum (hem de iki araçta, biri A3, diğeri Fiesta iki eski kasa), hak ediyor bu fiyatı.

Ben de zaten Elate modelini kullanıyorum, çok yüksek güç isteyen hoparlörleri var, giriş seviyeleri pek başarılı değil.

Hertz de kullandım, HSK serisi çok başarılı. Şu andaki sistemimde woofer Hertz HSK, geri kalan tweeter ve midrange Morel.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
morelin 5x7 serisini kullanmıs birini bulamadım malesef.

sanırım 5x7 de bu gidişle hertz i secicez.

13lük jbl componenttenlerimdende memnun değildim onun yerine bakıyım dedim 300 den başlıyo 3.500 liraya kadar gidiyor.

300 tl lik modeli morel in resmi sitesinde giriş serisinin bir üst modeli(tempo) değermi

özellikle alper bey siz kullanıcısı oldugununz için fikirlerinizi merak ediyorum

jbl in 140 liralık componetinden iyimidir?? yoksa morel alınca en az 700 lirayı gözden çıkarmakmı lazım elate ler 1000tl civarı mesela ?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
JBL'den bahsedilen marka ve modeller her türlü iyidir, ancak düzgün bir anfi ile kullanılırsa.

Elate paket olarak çok başarılı gelmedi bana. Wooferları çok küçük ve sıkıca kapanmış bir kutuda güzel çalıyorlar (3 litre civarı), direk kapıya monte edildiğinde pek başarılı değiller (Supremo ile bu konuda ayrışıyorlar işte...).

Tempo da kullandım, Elateleri almadan önce. Giriş seviyesi olarak başarılı, Hertz'in HSK serisi ile benzer karakteristikleri var. Ancak Tempo'nun da tweeterları çok cılız ve kalitesiz, hemen yanıyorlar, aynı şekilde crossoverları da Hertz'inkilerden daha kötü.

İdeali Hertz'in wooferlarını ve Morel'in üst seviye tweeterlarını (MT23, Picollo veya Competition gibi) birlikte kullanmak ama bu sefer de pahalı olur ve crossover bulmak problemli olur.

Set olarak ise Hertz DSK veya HSK gayet yeterli. HSK ve Morel beslemek kolay olmuyor, bunu da belirteyim, 100-150w RMS üreten anfi lazım oluyor.

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim yorumlarınız için.

biraz konuyu karıştırdım 5x7 , 13cm derken ama ikisi içinde cevabımı aldım.

5x7 lerde hertz component esk serisi (ford focus için), 13cm component takımı olarakta hertz hsk serisine(mgn II) karar verdim ,elimdeki amfi 4ohm da 4x55 rms jbl 504 modeli, umarım 100watt rms li hertz ler ile başa çıkabilir.

275watt rms li wooferı 2 kanal birleştirerek kullanıyorum tatmin ediyor

hertz hsk için satıcılara bir kaç mail attım ama dönen olmadı hoparlör çok derin görünüyor kapı içlerinde kullanıcagım için camın açılmasını engellemesinden korkuyorum derinlik ölçüsü nasıl acaba?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et