6.2/100 km'den 7.8/100 km'ye Yardımlarınızı bekliyorum

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay evvel araca bakım ve lastik değişimi yaptırdım,bakımdan önce 6.2 olan yakıt tüketimim 100 km'de ortalama 2 litre artmış durumda duruma göre verileri sıfırlayıp bir hatamı var diyorum fakat yaptığım yolla tüketilen yakıtı karşılaştırdığımda veriler örtüşüyor,bakımdan sonra kesinlikle 100 km de ortalama 2 litre fazla tüketiyoruz.Bakımdan öncesi ve sonrası hakkında kısa bir özet yazıcam ardından fikirleriniz bekliyorum arkadaşlar gözümü ortalam tüketimden alamaz oldum zira fabrika verilerininde genel kullanımında üzerindeyim.

Araca yaklaşık 1 yıl evvel bakım yaptırdığımda Castrol magnatec 10x40 ve Bor power kullanmıştık bu bakımda Mobil 0x40 kullandık diğer parçalar aynı.Bunun haricinde birde aracın 4 tekerini Michelin prımacy hp modeli ile değiştirdim.Sonrasında yaklaşık 2 hafta önce Egr valfi boğaz kelebeği temizlendi ve 1 hafta öncede Wurth mozar katkısı ekledim bunların büyük faydası oldu çekiş ve motor sesinde düzelme gördüm ve araç daha iyi çalışıyor fakat Wurth yakıt katkısından sonra bir miktar daha artış oldu.Şunuda belirtmek isterim Egr valfi vs.temizliği yapıldığında motorun üzerinde bir hortumun oynadığını ve yakıt kaçırdığı farketti usta ve oraya yeni kelepçe taktı.Durum bu arkadaşlar akaryakıta yapılan zamlardan sonra ne yazıkki herkesin dikkat ettiği bir nokta olsa gerek benim aşırı canımı sıkmaya başladı.Yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada volantım arızalı fakat 6.2 lt.yakıt tüketirkende arızalıydı.

imprezacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt aldığını benzinlik ve özellikle pompa halen aynı mı_?
Birde kullandığınız katkının yakıtı 1-1.5 lt arttırdığına bende şahit oldum ve ayrıca ben sorunun volantın zamanla tamamen bozulmuş ve görevini yerine getirememesine bağlıyorum.Volantı oem orj parça ile değişin baskı ve balatanın durumunu bakın ve şanjıman yağını değiştirin sorun çözülecektir.

NOT;Size birde sorum olacak aracınızın 3 ay önceki debriyaj sertliği ve kalkarkenki vibrasyonu ile şimdiki durumu arasında nasıl bir fark var?

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt aldığını benzinlik ve özellikle pompa halen aynı mı_?
Birde kullandığınız katkının yakıtı 1-1.5 lt arttırdığına bende şahit oldum ve ayrıca ben sorunun volantın zamanla tamamen bozulmuş ve görevini yerine getirememesine bağlıyorum.Volantı oem orj parça ile değişin baskı ve balatanın durumunu bakın ve şanjıman yağını değiştirin sorun çözülecektir.

NOT;Size birde sorum olacak aracınızın 3 ay önceki debriyaj sertliği ve kalkarkenki vibrasyonu ile şimdiki durumu arasında nasıl bir fark var?

Hocam yakıt aldığım istasyonda pompa bile değiştirmiyorum hep aynı pompadan alıyorum ( Shell) öncesinde P.O ve Opetten alırdım istasyonu değiştirdikten hemen sonra birden değişmedi diye hatırlıyorum öyle olsaydı farkederdim diye düşünüyorum.Sanırım volantı değiştirdikten sonra durum netleşecek.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşım 2.yıl bakımını yaptırdım bende aynı sorunu bende yaşadım her bakımdan sonra ufak ufak sorunlar artıyor ben bu işten bi .... şey anlamadım yetkili servislere açıkçası hiç güvenim yok ne halt yiyorlar acaba çok merak ediyorum

bir daha sıfır araba alırsam garantisini bozacam lazım değil kardeşim zaten aracın 2-3 yıl hata vermiyeceğini onlar da biliyor fırsattan istifade yıllık bakım ayağına milleti kekliyorlar resmen adam gibi bir özel serviste aynı bakımları daha ucuza ve kaliteli şekilde yaparlar diye düşünüyorum.

1. yıl bakımından sonra yakıt tüketimi çok belirgin şekilde arttı servise tuttuğum değerleri verdim geçiştirmek için ellerinden geleni yaptılar.
2. yıl bakımından sonra da motor sesi arttı ayrıca aracımın çekişinde de bir miktar düşüş olduğunu gördüm.

nesi bakımsa bunun

sinan_eses24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bakıma girdikten sonra yakıtı artanlardanım yaz sonu girdim 30000 bakımına bakımdan önce 20 tl ye 110 km yol giderken su an 80 km yi zor görüyorum tamam mazota zam geldi ama %35 artmadı ...

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda ustam sorunun motor yağından kaynaklanabildiğini söyledi,Muhtemel bakımı yaptırırken tekrar Castrol magnatec 10x40 kullanarak tekrar bir denemeyi düşünüyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag ile ilgisi oldugunu sanmiyorum sonucta 0w40 asinma 10w40 dan daha iyi,yani yakiti 0w40 da daha az yakmasi lazim.bu arada arac dizelmi benzinlimi yazmamissin ben dizel saniyorum cünkü 6,2 benzinli yakmaz,
yakit geri dönüsüm tikalidir bundan yapar,veya yakit kaciriyordur,egr de temizlik sonrasi bir hata vardir conta felan yanlis hava almadan kaynaklanan bir sorun olabilir...
yani hata buralardan olabilir...