60 bin bakımı gelmeden önce bakım yaptırmalı mıyım?

KAAN 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzeri bir durumu dün ben yaşadım. 1.6 cdti k kasa aracımı özel serviste baktırdım. Filtreler yan sanayi, mobil motor yağı ve depoya enjektör temizleyici döktürdüm. Servisten çıktıktan 20\25 km sonra sarı motor arıza lambası yandı ve sönmedi. Ben de işten vakit bulursam yarın servise gidip bilgisayara bağlatacağım. Aklım takıldı, bakım kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mu var diye.

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Can Saday

KAAN 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda yasadiklarimdan sonra bence bu arabada kontrol surekli sart. 75 binde turbo nasil ariza verir aklim ermiyo. bundan once paliom vardi 235 binde sattim turbosu saat gibiydi.
Zafer bey, eski 1.3 mjet puntom 90 bin km de motor arıza lambası yakıp motor koruma moduna geçmişti. Yetkili servis turbo arızasında ısrarcıydı, aynı şekilde bir özel servis de. Sonra internetren araştırıp 100 tl ye aracın map sensörünü değiştirdim ve sorun çözüldü. O nedenle erken km lerde duyduğum turbo arızalarına artık şüphe ile bakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mertk ve Zafer715

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzeri bir durumu dün ben yaşadım. 1.6 cdti k kasa aracımı özel serviste baktırdım. Filtreler yan sanayi, mobil motor yağı ve depoya enjektör temizleyici döktürdüm. Servisten çıktıktan 20\25 km sonra sarı motor arıza lambası yandı ve sönmedi. Ben de işten vakit bulursam yarın servise gidip bilgisayara bağlatacağım. Aklım takıldı, bakım kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mu var diye.

Mazot filtresi değişti mi? Belki bununla alakalı olabilir benim aracın motor ışığı yakması da.
Daha önce Megane III vardı. Mazot filtresi değiştirildiğinde hava yapmıştı, ardından enjektörler tıkandı. Cumartesi günkü bakımda mazot filtresi değişmişti. 30 km gittikten sonra bir an çekiş düşer gibi oldu, biraz sonra da motor ışığı yandı.

KAAN 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot filtresi değişti mi? Belki bununla alakalı olabilir benim aracın motor ışığı yakması da.
Daha önce Megane III vardı. Mazot filtresi değiştirildiğinde hava yapmıştı, ardından enjektörler tıkandı. Cumartesi günkü bakımda mazot filtresi değişmişti. 30 km gittikten sonra bir an çekiş düşer gibi oldu, biraz sonra da motor ışığı yandı.
Mazot filtresi değişti. Belki ondan kaynaklıdır. Bugün servise götürdüm, anlık arıza vermiş deyip geçiştirip sildiler hatayı. Ama az önce yine yandı arıza lambası. Yarın yine götüreceğim, daha olmadı başka servise.

• Beğen
Tepkiler: Can Saday