73 km deki OPEL ASTRAMIN DİREKSİYONU KİLİTLENDİ

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 73 km deki OPEL ASTRAMIN DİREKSİYONU KİLİTLENDİ

Arkadaşlar konu rahatsız edici illaki ama konu direksiyon kilitlenmesi olmamalı servo devre dışı kaldığı için direksiyon aşırı derece sertleşmiş olabilir. Bence konuyu direksiyon kilitlenmesi olarak değilde servo arızası olarak değerlendirmek daha doğru olabilir.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Yeni bir araba almışsın.Daha debriyajına bile alışamamışsın.Gezintiye çıkıyorsun karın çocuğunla.90-100 gibi bir hızda gidiyorsun O da ne birden direksiyon kilitleniyor.Daha arabaya alışamamışsın bile..Bunun sonuçları çok ağır olabilirdi.Kusura bakmayın ama cep telefonu almıyoruz canımızı teslim ettiğimiz araba alıyoruz sevdiklerimiz biniyor.daha bu arabaya nasıl güvenebilirsin?Ben güvenemem ve değişimini isterim.

haklısın ama bunlar birbirnden bagımsz parçalar :) satıcıların mantıgna görede bu dogru.. Değiştir gönder mantığı allahtan bedava :) ha şunu desen arkandayım fabrikasyon şasi de yamukluk fazlalık vardır bunun telafisi olmaz 1mm eğriliğe bile müsade etmiyor standartlar... Keşke sıfırıyla değiştirseler tabiki

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
haklısın ama bunlar birbirnden bagımsz parçalar :) satıcıların mantıgna görede bu dogru.. Değiştir gönder mantığı allahtan bedava :) ha şunu desen arkandayım fabrikasyon şasi de yamukluk fazlalık vardır bunun telafisi olmaz 1mm eğriliğe bile müsade etmiyor standartlar... Keşke sıfırıyla değiştirseler tabiki
Hocam bu arada sizin akü ne oldu ölçtürdünüz mü?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
cep telefonu örneği gayet yerinde bir örnek.. Ne yazıkki bazı yasalar bizi korurken bazıları da satıcıları koruyor. Orjinal parça değişimnde araç iadesi isteyemiyorsunuz adı üstünde yetkili servs taktığı parçada zaten ilk takılmış gbi olacak.. Cep telefonuna sim kart takıldıktan sonra 2.el  muamelesi görür. Aracta aynı sekilde 7 gun iade diye bişey yok adama sorarlar almadan önce test aracımızı niye sürmedin diye :) mahkemeye taşımak mantıklı ama uğraştıracak.. ֜stelik bu kayıt sadece servis kayıtlarında çıkacak tramerde çıkmayacak değeri düşmeyecek.. Canımızı emanet etme konusuna gelirsek hayatımız 4 tane bijonun ucunda arkadaşlar bilmem farkındamısnz... Tekrar geçmiş olsun
+1 aracın sorunlu olduğu bilinerek satılmadığı sürece bence büyük bir sorun yok. araçtan soğumaya ve tehlikesine gelirsekte bu 73 değil 200bin kmde bile olsa o kadar rahatsız edici bir sorun ve ne zaman çıkacığı belli olmaz o yüzden araç değişimi biraz abartılı bir beklenti ama soğumak tabiki herkesin hakkı bende bir daha binmezdim heralde böyle bir durumda.yenisini verseler bile binecegimi sanmam.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Hocam bu arada sizin akü ne oldu ölçtürdünüz mü?

şimdilik sorun yok kışı bekliyorum ayrıca bugn aradılar opan dan anket yolladık doldurup bize getirirmsnz dediler :) bnde olur dedim aküye baktırmaya gttgmde sonuca göre doldurucam :) bu arada akü sorun varsa ve değiştirmezlerse opan a değil opal yada reis e yaptırırm ilk bakımı 500 kağıt :D

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
şimdilik sorun yok kışı bekliyorum ayrıca bugn aradılar opan dan anket yolladık doldurup bize getirirmsnz dediler :) bnde olur dedim aküye baktırmaya gttgmde sonuca göre doldurucam :) bu arada akü sorun varsa ve değiştirmezlerse opan a değil opal yada reis e yaptırırm ilk bakımı 500 kağıt :D
aküdendir sorun %99 .servis 5 dkda ölçer.12 nin altındaysa değişimini talep edin :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu açan arkadaş yazıp kaçmış galiba. Hiç ses seda yok.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hyundaiciler ne yapsın bizim sorunlar havada civa :D söyle bir göz gezdirdim neler var neler.
http://www.hyundaiclubtr.com/18776-i-30-fabrikasyon-hatasi-yasayan-varmi.html

Bu arada Ford cularında opellerden nefret ettiğini öğrendim. hele 1.6 yı hiç beğenmemişşler
http://www.focusclubtr.com/topic/7628-yeni-dizel-opel-astra-16-cdti-136-ps-test-s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F%C3%BC-s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F-izlenimi

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

mustimx link' Alıntı:
Hyundaiciler ne yapsın bizim sorunlar havada civa :D söyle bir göz gezdirdim neler var neler.

Bu arada Ford cularında opellerden nefret ettiğini öğrendim. hele 1.6 yı hiç beğenmemişşler
http://www.focusclubtr.com/topic/7628-yeni-dizel-opel-astra-16-cdti-136-ps-test-s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F%C3%BC-s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F-izlenimi

Hyundai hepimizin bildiği Hyundai... :D

Ford ise 1.6 Dizel konusunda kendini her kulvarda kanıtlamış bir marka :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:

Ford daki abiler nerden çamur ataklarını şaşırır coşmuşlar :) bi ara aynasız araç genişliği referans alıp astra ya dar demeye getirmişler, oradan çıkıp triger kayışı çok pahalı muhabbeti yapmışlar oda yetmemiş kol dayamaya kadar detay girmişler en sonunda Astranın çok iyi olduğunu ama bi ford cmax olmadığına karar verip ( cmax ile Astranın ne alakası varsa artık) iyice saçmalayıp birbirlerine girmişler :)