8 günlük Akdeniz tatil planı.

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Akdeniz e doğru 8 günlük bir tatil planım var. İlk gece Antalya da kalarak oradan başlamak istiyorum, sonraki gece Kemer, Kemer in oralarda Olimpos vs. antik yapılarda gezi, sonraki gece Kaş. Tavsiye ettiğiniz konaklama yeri, gezilmesi görülmesi gereken yerler var mı?

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin düşündüğün tatilin aynısını geçen yaz yaptık.tam 2228 km yol gezmişiz.çok zevkliydi.bizim güzergah antalya-kemer-phasilis-olimpos-finike-kaş dı.
antalya ve kemer çok klasik diyecek bişey yok ama
phasilis zaten antik kent ve 2 saatte gezer bitirirsin ama arka tarafında açık mavi (görebileceğin en güzel renklerden biri) bir koy mutlaka orda yüzmelisin.ama kayalara dikkat !
phasilis den cıkıp olimposa giderken yanar taş var orayada uğraya bilirsin ama gece gitmen daha iyi olur.
olimposa gelincede dur! kalabildiğin kadar kal :) denizide ortamıda harikadır.gece orange diskoya git derim ( gece bütün olimpos orda olur, aradığın herşeyide bulursun) olimposda kalınabilecek en iyi yer türkmen evleridir.ama kadirin yeri diye bi yer var ordada deli ortam dönüyor :)
olimposdan cıkıpdan sonra finikeye gidene kadar çok biişey yok ama finikede gün batımı çok güzeldir.
son durak kaş ise muhteşem ve geceleri canlıdır.kaşdaki yat turları arasında altı camdan olan bir tane akvaryum yat var.bence sadece onunla tura katılın derim.sabah 9 dan akşam 6 ya kadar.öğle yemeğide dahil.hemde uygun fiyata.ve mutlaka yat turuna katılın çünkü adalar,antik köyler,muhteşem koylar ve batık köyleri yatın altından izlemek bi harika.gece ise bara girmeyin barlar sokağına tezgah kurun çünkü dışarı içierden daha kaynak oluyor...

uuffff be ne yazmısım,tur rehberi gibi :)

Son düzenleme:

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
unutmadan 2228 km yi o sıcaklarda yaptık arabaya sadece yakıt koydum bide cam suyu :) ve tık demedi.ankaraya geldiğimde araba bi kez daha aşık oldum

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harikasın. Tavsiye ettiğin yerleri not alıyorum. Planıma göre 8 günde İzmir den çıkcam gibi görünüyor ama umarım zaman geçirecek yerler çok olur oraya kadar gitmem. Teşekkür ederim paylaşımın için.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende plan yapmıştım dedıgın gıbı ızmırden ınıp butun ege akdenızı gezecektım. ama bu sıcaklarda olmuyor. yaşım 21 ben bile dayanamadım geri dondum 6 gece sonrasında. ıstanbul-çeşme-kuşadası-marmaris-istanbul yaptım.

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tatili gerçekleştirdim arkadaşlar. Antalya dan başladım Konyaaltı, Kemer(1 gece), Olympos Antik Kenti, Phaselis Antik Limanı, Finike(1 gece), Kaş(1 gece), Kekova su altı batık kent, Fethiye(1 gece), Marmaris(1 gece), Bodrum(1 gece), Pamukkale. Ve ismini hatırlayamadığım Türk ve Yunan adaları. Çok güzeldi 1 hafta aynı yerde tatil yapmak yerine böyle bir tatil daha güzel oldu. Tavsiye ediyorum kesinlikle.