'90 Kadett E / philips dc670 radyo sorunu

kadett90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
'90 Kadett E / philips dc670 radyo sorunu/// Cozuldu !

selam, arabayi yeni aldim uzerinde orjinal radyo teybi var. philips dc670 ses benim icin baya yeterli zaten arabanin orjinal hoparlorleri falan da saglam fakat ilginctir cihazi kapatinca veya kontagi kapatinca cihaz en son dinliyor oldugum FM kanalini unutuyor yani kontagi yeniden acinca veya cihazi acma-kapama dugmesinden(knob) acinca cihaz MW bandinin 1.inci hafizasindan aciliyor. su ana kadar denediklerimi yazim:

1- otomatik aramayla bir fm kanalinda duruyorum kanal hafizaya kayitli degil, cihazi kapatip aciyorum yine cihaz mw bandinda 1.inci hafizadan aciyor.

2- fm bandinda bir kanali fm bandi hafiza 1'e kaydediyorum, cihazi kapatip aciyorum yine cihaz mw bandinda 1.inci hafizadan aciyor.

3- fm bandinda baska bir kanali fm bandi hafiza 2'ye kaydediyorum, cihazi kapatip aciyorum yine cihaz MW bandinda 1.inci hafizadan aciyor.

4- mw ve lw bandinda bir kanalda iken cihazi kapatip acinca sorun yok hangi kanalda ve bandda kaldigimi hatirliyor.

5- fm, mw ve lw bandlarinda herhangi bir kanali istedigim hafiza konumuna alabiliyorum veya degistirebiliyorum, kapat ac hatirliyor sorun yok.

6- kontak kapaninca cihaz normal kapaniyor veya acinca normal aciliyor. eger kontak acikken cihazi elle kapattiysam cihaz bunu hatirliyor ve kontagi kapatip acinca cihaz kendini acmiyor. yani ben kontagi kapatinca cihazdan komple elektrik kesilmiyor cunku cihazda code sistemi var aksi halde code isteyecektir.

Yani kisaca cihaz sadece FM bandinda kaldigi kanali hatirlayamiyor. hafizaya kayit yaparken sorun yok.

Istanbulda bana tavsiye edebileceginiz gercekten oto radyo-teyp elektronikcisi bu isten anlayacak birisi var midir? sadece tesisatcilar hic anlamiyor.

Bu sorun hakkinda herturlu yardimlarinizi, yorumlarinizi bekliyorum. Tesekkurler...
----------------------------------------------------------------------

http://www.timur2.com

Son düzenleme:

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kadetime orjınal yeyp - radyosunu arıyorum bende kadet e 1.6 ls otomatik sahibiyim yardımcı olursanız sevinirim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teyibin hafızayı tutan bi kablosu var sürekli 12 girişini sağlayan onu bağlamamışlardır

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyibin hafızayı tutan bi kablosu var sürekli 12 girişini sağlayan onu bağlamamışlardır

Anlatılan belirtilere göre dediğin gibi.Memory' nin +12V bağlantısı yapılmamış sanki.

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazınızın soketinde bulunan backup ve acc kabloları ters bağlanmış durumda, yapmanız gereken şey kontaktan gelen voltajın bağlı olduğu kabloyu direk voltaja bağlayıp direk voltajda bağlı olan kabloyuda kontak voltajına bağlamak yani kısaca ikisinin yerini değiştirmek

backup kablosu direk voltaja bağlanacak
acc kablosu kontaktan gelen voltaja

eğer her iki kabloyu birden direk voltaja bağlarsanız teyibiniz anahtarsız çalışır duruma gelir bilginiz olsun

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazınızın soketinde bulunan backup ve acc kabloları ters bağlanmış durumda, yapmanız gereken şey kontaktan gelen voltajın bağlı olduğu kabloyu direk voltaja bağlayıp direk voltajda bağlı olan kabloyuda kontak voltajına bağlamak yani kısaca ikisinin yerini değiştirmek

backup kablosu direk voltaja bağlanacak
acc kablosu kontaktan gelen voltaja

eğer her iki kabloyu birden direk voltaja bağlarsanız teyibiniz anahtarsız çalışır duruma gelir bilginiz olsun

Ağzına sağlık Oktay.

kadett90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun nedeni bulundu ve cozuldu:

cihazin icindeki 24c02 kodlu EEPROM sokulerek yerine yenisi programlanarak takildi. artik cihaz en son dinlenen fm kanalindan aciliyor, calisma normal.
ayrica bu islemi yapan timur bey'e burdan tesekkur ederim. www.timur2.com

intrax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bende 90 model kadett kullanıcısı olarak su kışa giriş zamanımızda cok ciddi bi sorunm war kalorifer ısıtmıyor haliyle öncamdakki buğ çözülmüyor falan her seyine baktımtek care torpidoyu söküp bide kalorifer peteğini kontrol etmekte tıkalı olabileceğinden şüpeleniom ama bunun işçiliği için 100 lira istiolar en ucuz yerde bile ve sonunda sebebin bu oldu bile kesi ndeğil ne yapmam gerek başka bi yerden olabilirmi sorun yardım pls