97 vectra b 1.6 bobin patlaması

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kör tapa olayı nasıl olacak pek anlamadım biraz açabilir misiniz? ayrıca lpg nin ecusünü kablosundan ayırsak o zaman araç kendi ecusünden mi çalışır yoksa tüpten mi tam anlamadm çünkü sonuçta iptal ediyoruz ecüsünü,şart mı yani kör tapa?
ayrıca lpgnin sigortasını söktüğümüz de de araç yine de lpg ecüsü üzerinden mi çalışıyor.
acil cewap lazım çünkü hafta içi uzun yola çıkacağım we sorun yaşamak istemiyorum araç da ailem warken

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG nasıl bağlanıyor bilmem LPG branjım değil sonuçta hiç LPG li aracım olmadı
Bobin bozulması ekseri dediğim gibi bujiden kaynaklı olur ısınır bozulur,diğer hususda elektrikden kaynaklı olur şase sorunu artı şarj dinamosu yüksek veya alçak akım verir buda bobini zorlar ısınır bozlulur veya en son beyin...
teisatı ölçtürmek gerek komple

selim abi buji demişsinde abi dewamlı da buji değiştiriyorum nerdeyse

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kör tapa olayı nasıl olacak pek anlamadım biraz açabilir misiniz? ayrıca lpg nin ecusünü kablosundan ayırsak o zaman araç kendi ecusünden mi çalışır yoksa tüpten mi tam anlamadm çünkü sonuçta iptal ediyoruz ecüsünü,şart mı yani kör tapa?
ayrıca lpgnin sigortasını söktüğümüz de de araç yine de lpg ecüsü üzerinden mi çalışıyor.
acil cewap lazım çünkü hafta içi uzun yola çıkacağım we sorun yaşamak istemiyorum araç da ailem warken

lpg ecusunun kablo soketini sökerseniz araç çalışmaz ki. çünkü enjektörlere elektrik kesintisi olur. bu yüzden kör tapa dediğim o ecu soketine takılıp devir tamamlaması gerekir. eğer o yoksa komple normal elektrik bağlantısına dönüp kullanmanız gerekir.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki lpg nin sigortasını sökme işi? hani sigortayı sökünce lpg iptal oluyo diyolar ya ondan sordum ama sanırım yine de elektriği lpg ecusunden alır di mi

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi buji demişsinde abi dewamlı da buji değiştiriyorum nerdeyse
Salih ben buji kaynaklı veya elektrikden kaynaklı olabilir dedim yani şase sorunu olur şarj dinamosu alçak veya yüksek akım verir bu bobini zorlar ısınır yani akıma bakmak gerek ve en son beyin de sorun olabilir dedim sen sırf bujide takıl kalmışsın :) yani bujide sorun yoksa diğer hatalara baktırman gerek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konuyu deli gibi takip ediyorum yeminle... sanki son dakika haberleri gibi oldu bu başlık benim için....

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salih ben buji kaynaklı veya elektrikden kaynaklı olabilir dedim yani şase sorunu olur şarj dinamosu alçak veya yüksek akım verir bu bobini zorlar ısınır yani akıma bakmak gerek ve en son beyin de sorun olabilir dedim sen sırf bujide takıl kalmışsın :) yani bujide sorun yoksa diğer hatalara baktırman gerek

pardon selim abi yaa kafa gitti iyice.haklısın aslında abi de benim bu araç önceden böyle bi bobin patlattı sandık we değiştirdik düzelmedi o sıra beyin de sorun olduğunu anladık we beyin tamir edildi mewzu ise beyin 2 we 4. bujilere ateşleme yapmıyordu sonra tamir edildi ws araç düzeldi bayağı rahatladık yani.ama şarj dinamosunu hiç ölçtürmedim onu da denemek lazım. bi de son olarak ben bu lpg nin enjektörlerini değiştirdim ondan sonra benim bu bobin patlatma olayı çoğaldı ama çözüm bulamadım.bakalım şimdi kadirin dediğini uygulucam inşallah sorun lpg dendir we ucuza halledebilirim :(

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler sagolun cewaplar icin ancak araci sattim sukurler olsun artik bu konuya katkim olamayacak :)