98 omega 2.5 v6...

kdrrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmlar herkese..98 omega 2.5 v6 aracımın tüpte(omvl marka) yakıt tüketimi ortalama 25-30 kuruş arasındaydı..uzun yolda 20 kurusa kadar düşüyodu..bir depoyla 400km ye yakın gıdebılıyordum..ancak gecen gunlerde buji ve buji kablosunu değiştirdim..hatta değiştirecek servis bulmakta zorlandım sanayide..bu parcalar değiştikten sonra arac 60-70 kuruş yakmaya basladı!!!!..tüpte arıza oldugunu düşünerek 4 ayrı omvl servisinde ayar yaptırdım,kacak kontrolü yaptırdım,beynını kontrol ettirdim ama hiçbir sorun cıkmıyo..hepsi saat gibi çalışıyo,en ufak bir ayarsızlık veya kaçak yok diyolar..ancak benzinde normal yakıyo araba, tüpte 60-70 kuruşa cıktı..benzinde kullanıyorum arabayı,çünkü cok daha karlı şu an :)..gazla tam dolu depoyla 140km yapamaz oldum (4 sefer depo doldurup denedım).. bujilerimi yanlıs taktırdım acaba kafamda bu var şimdi???..kafayı sıyırmak üzereyim arkadaslar bi anlayan fikri olan varsa lutfen yardımcı olsun..tesekkurler...

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın üzerinden çıkan eski kabloları tekrar tak.muhtemelen düzelir.düzelmezse bujilerini de değiştir.ama muhtemelen yeni taktığın kablolarda sorun olabilir. bide buji kablolarını sök tekrar tak oturmamışta olabilir.

kdrrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi usta bu aracların orjınal bujısı cift tırnak cıkar ama lpg den sonra tek tırnak takılır dedi..yakıtta bukadar farkedermı bılemıyorum ama bujılerı deiştirip,tek tırnakla deiştirmekten baska care yok heralde..bi de öle denicez..senin araba lpg limi?? bujılerın tek tırnakmı cift tırnakmı??