98 opel vectra 2.0 cd.kaç litre yağ koyulur?

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar geçen hafta aldığım 98 model vectra cd 2.0 aracımın dün bakımını yaptırdım yağ değişimi sırasında 5 litre yağ koyuldu bu biraz fazlaymış gibime geldi kullanma klavuzu olmadığı içinde bakamadım sizce 5 litre normalmidir ustaya 5 litre çok değilmi dediğimde 2litre motor 5 litre normadir dedi?ayrıca sabahları ilk çalıştırmada devir 3 bin gibi çalışıp hemen normale dönüyor 2-3 saniye beyaz duman atıyor daha sonra seyir halindeyken yada sonraki çalışmalarda duman v.b hiçbirşey yok.araç 105000 km de.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4750 koyuyoduk biz önceden. duman atma olayının da cok nedeni olur ısı müşürü gereginden fazla motoru soğuk gösteriyosa fazla benzin gönderebiir beyin. müşür 5 -10 lira filan değiştirin bi deneyin..

Son düzenleme:

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece ilk marşa basıp motor ilk hareketi aldığında beyaz duman çıkıyor sonrası temiz anlık bir duman.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir o zmn. yapar doch motor.. yağ eksiltiyomu arac. yada ince yağmı koydunuz 0-30 5-40? 10/40 kullanmanız lazm.

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10/40 delphi koydurdum.yağ yakıp yakmadığını henüz kontrol edemedim 1 hafta olmadı henüz alalı aracı.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kazasız belasız inş. bi sorun yoktur cok güzel araba 2.0 cd

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler uzun zamandır araştırıyordum temiz bulabilmek için ilk sahibinden aldım gerçekten keyif veren bir araç.cümlemize kazasız belasız sürüşler.

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önder gardaş ben 96.000 km yag degişimi yaptım.Castrol Magnetıc koydurdum.5 litre koyduk hemen arkasından yarım daha aldı aracım.5.5 yani.Araç 5 lt rahat alır.Ayrıca kazasız belasız günlerde binmek dilegilye insallah.hayırlı olsun.

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı.

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlasın :D

2.0 motor vectra B araçlar 5 litre yağ alıyor, yıllardır kullanan birisi olarak iyi biliyorum :D