99 Astara Vites-Devir İlişkisi ?

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.
Forumda ki ikinci konum ; bir sorum daha olacak size , arabalar konusunda biraz acemiyim bu yüzden sık sık sizin değerli görüşlerinize başvuracağım gibime geliyor :confused::confused:
Arkadaşlar 99 Astram var 1,6(16v) kullanırlanırken hangi vites devirinde kullanmalıyım bide kilometresi biraz fazla motoru yıpratmadan en ideal şekilde nasıl vites değiştirmeli hangi devir aralığında hangi vitesi kullanmalıyım.
Diğer aklıma takılan nokta ise benim aracın motoru 200 binde kaç km yapar bu benzinli motorlar ? aracı dikkatli kullanıyorum zorlayacak pek bişey yapmıyorum motorla ilgili büyük bir sıkıntı çıkar mı ?:mad:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız şayet düzgünse kmsi 500 bine kadar gider...sıkıntı etmeyin...200 bin neki ben 380 binlerdeki araçları gördüm....aracınızı sürme devrine gelince...yanlış anlamayın ama...şöför devir saatiyle araba kullanmaz...kulağınız motor sesinde olcak...belli bir devire geldikten sonra beni at diycek araba sizde vitesi değiştirceksiniz...devir saatini bırakın siz motoru bagırtmadan zamanı gelince atın...farkedersiniz zaten...;)hayırlı sürüşler...

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız şayet düzgünse kmsi 500 bine kadar gider...sıkıntı etmeyin...200 bin neki ben 380 binlerdeki araçları gördüm....aracınızı sürme devrine gelince...yanlış anlamayın ama...şöför devir saatiyle araba kullanmaz...kulağınız motor sesinde olcak...belli bir devire geldikten sonra beni at diycek araba sizde vitesi değiştirceksiniz...devir saatini bırakın siz motoru bagırtmadan zamanı gelince atın...farkedersiniz zaten...;)hayırlı sürüşler...

Çok sağolun bilgilendirme için bide ben arabayı kullanırken hararet kalkıyor 90 falan geliyor birinci vitesten ikiye çok geç geçiyorum yani 3000 devri falan görüyor acaba hararetin yükselmesi bundan mı kaynaklanıyor?:(

Son düzenleme:

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalktıktan sonra hemen 2.vitese geçin, yani hemen dediysemde 2. viteste bayılmayacak şekilde

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun bilgilendirme için bide ben arabayı kullanırken hararet kalkıyor 90 falan geliyor birinci vitesten ikiye çok geç geçiyorum yani 3000 devri falan görüyor acaba hararetin yükselmesi bundan mı kaynaklanıyor?:(

aracının 90 da olaması normaldir...:)siz 1 de bagırtmadan 2 ye atın...fazla 1 de gitmek iy değildir...

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı zorlamadan kullanmak istiyorsan 2500 3000 arası vites güzeldir. tabi bazı yerlerde de zorlamak iyi. mesela rampa

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ağır vasıta mı ki bu 1 de gitmek iyi olmasın... :)

seninle bugun 1. vitese takıp galericiler sitesinde dolaştığımz şekilde sahilde dolaşır gibi gidiyorsa no problem...;)benim demek istediğim 1 de gitsin ama sürekli bağırta bagırta 1 dede gitmesin yani... boşuna koymadılar ya geriye kalan 4 vitesi...:D

Son düzenleme: