A Kasa Hararet

anil66emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İdeal karışım oranı % 50 su % 50 antifriz şeklindedir. Karışımın ideal olmaması bile soğutma/ısıtma üzerine etkilidir.

%80 i belki de daha fazlası antifriz vardır bende. Bunlarda bu sıcaklık normalmi. Şehir dısı kalorifer açıkken 92 kapalıyken 94 95. Şehir içi ise fan 98 de açtı. Normalde kalorifer kapalı da olsa açıkta olsa uzun yolda 92 kalırdı araba biraz sıcaktı genleşme kabini açtım hava almış olabilir mi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle antifriz su karışımını düzeltmeden ne dense boş. Burada asıl sorulması gereken soru: Neden araca o kadar çok antifriz kondu, bunu kim önerdi?

anil66emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle antifriz su karışımını düzeltmeden ne dense boş. Burada asıl sorulması gereken soru: Neden araca o kadar çok antifriz kondu, bunu kim önerdi?

Konulan yeşil renkli antifiriz ama bu zaten su karışımlı değil mi. Açık aldım petrol ofisinin antifirizi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her yeşil veya mavi renkli antifriz su ile karıştırılıp satılmaz. Ambalajının üzerinde "hazır karışımlı" yazanlar hariç tabi. Ben her zaman karışımsız olanını tercih eder, aracıma kendim koyarım. Bir ara sanayiye gittiğinizde soğutma suyuna ölçüm yaptırın bakalım kaç dereceye kadar koruma yapıyormuş.
Antifriz sanılanın aksine motor koruması ve yakıt tüketimi için çok önemli bir sıvıdır. Kimyasal yapısı nedeniyle motor suyunun donmasını ve hararet yapmasını önler, bunu da ideal karışım oranı olan ölçüyle sağlar.

anil66emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her yeşil veya mavi renkli antifriz su ile karıştırılıp satılmaz. Ambalajının üzerinde "hazır karışımlı" yazanlar hariç tabi. Ben her zaman karışımsız olanını tercih eder, aracıma kendim koyarım. Bir ara sanayiye gittiğinizde soğutma suyuna ölçüm yaptırın bakalım kaç dereceye kadar koruma yapıyormuş.
Antifriz sanılanın aksine motor koruması ve yakıt tüketimi için çok önemli bir sıvıdır. Kimyasal yapısı nedeniyle motor suyunun donmasını ve hararet yapmasını önler, bunu da ideal karışım oranı olan ölçüyle sağlar.
Tamamdır teşekkür ederim. Birde bilginiz varmı bilmiyorum ama. Mesela bu termostatlar 92 yazıyor ya. 92 de açar soğuk su gelmesini sağlar soğuk su gelince kaçta kapatır yada nasıldır

Tamamdır teşekkür ederim

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 lik termostat sıvı ısısı 92 olunca açar 90 olunca kapatır
sende test edebilirsin termostatı ısınan kabın içine koy çok ısınınca açılıyor

anil66emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 lik termostat sıvı ısısı 92 olunca açar 90 olunca kapatır
sende test edebilirsin termostatı ısınan kabın içine koy çok ısınınca açılıyor

Dediginize göre Şuan benim termostat anlaşılan bozuk geç açıyor 92 nin altına kesinlikle düşmüyor dediğim gibi 98 de fan acıyor 92 95 arası oluyor hep hararet

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediginize göre Şuan benim termostat anlaşılan bozuk geç açıyor 92 nin altına kesinlikle düşmüyor dediğim gibi 98 de fan acıyor 92 95 arası oluyor hep hararet

92 altına düşmemesi normal benimkide düşmüyor
normali 92-98 arasıdır
senin araba motoru büyük olunca ısı daha çabuk yükseliyor bence sıkıntı yok
eğer lpg varsa o zaten daha çabuk yükseltir

termostattan emin olmak için çıkarıp bir kapta su ısıtarak test edeceksin

anil66emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün termostat değiştim behr marka taktım 92 107. Üzerindeki vernet marka çıktı 92 95 arası olurdu hep uzun yolda da aynıydı. Şehir içi çok çabuk hararet yükseliyordu. Şimdi ki 90 da duruyor 92 93 arası oluyor şehir içi çok ısınırsa 98 de aynı fan acıyor. Isıtması falan çok güzel herkese çok teşekkür ederim. Ileriki günlerde müsüre baktıracağım 2 kademe varmış sanırım 1. Kademe çalışmıyor 95 de acarmış açmıyor 98 de açıyor. Bilen varsa cevaplarsa çok iyi olur sağolun..