A118C Araç Kamerası Montajı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda daha önce kullandığım G1W-C kameranın araç içinde çirkin görünmesi nedeniyle pek memnun değildim. Sonradan takıldığı ayan beyan belliydi :)

NW4m9Q.jpg

Bu yüzden araç içine görüntü olarak daha uygun olan A118C model kamerayı sipariş verdim. Dün elime ulaştı. Aracımda iç dikiz aynası gri renk olduğu için kamerayı da griye boyayıp araç içi rengine uyum sağlaması gerekiyordu :)

Önce kamerayı dağıttım.
9EQvQ3.jpg

Parçaları sprey boya ile boyadım. Mat gri boya bulamadım. Boyayınca biraz parlak oldu. Bende elimde bulunan mat vernik ile üzerine bir kat vernik attım. Boya matlaştı biraz :) (Dikiz aynası rengi mat gri)

qRb9bD.jpg

Boya kuruyunca kamerayı tekrar topladım. Alt tarafını boyamadım. Cam yüzeyine gelen kısım siyah kaldı. Sebebi ise gri dışarıdan daha kolay farkedilir yapacaktı kamerayı. Siyah kalması daha mantıklıydı.

QWa1a3.jpg

XJ020R.jpg

bYrQrd.jpg

Daha önce araç kamerası kullandığım için tesisat hazırdı. Sadece yeni kamerayı cama yapıştırdım o kadar.
Araç içinden ve dışarıdan kameranın görüntüsü.

d0P4PV.jpg

52gpgj.jpg

AgLZLp.jpg

0L1b19.jpg

48PYP4.jpg

OB0J0Q.jpg

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç kameralarının çoğalmasını görmek sevindirici :)

Bende G90-7S kullanıyorum, araç camındaki siyah güneşliği vantuzu gizlemek, dikiz aynasını da kamerayı gizleyecek şekilde konumlandırdım dışarıdan pek belli olmasa da gene de çok belli oluyor. Elektrik kablosunu tavan döşemesinin üzerinden ve ön cam çıtalarındaki plastiklerin altından geçirerek çakmak yuvasına takıyorum. Siz direk aküye mi bağladınız elektriği yoksa benim gibi çakmaktan mı alıyorsunuz :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık, güzel olmuş, Bende de G1W-CB var. Camdan çok uzak duruyor, onun dışında bir sıkıntısı yok. Cama yaklaştıracak bir proje yapayım bende.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kameranın beslemesi sigorta kutusuna bağlı. Arka cam sileceği sigortasından fuse tab ile hallettim.