abs tc ısıgı yanıyorrrr(ses s

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun arabaya ses sistemi döseyelim dedik koltukları flaan soktuk neyse kabloyu güzelcek izole ettim cektim hepsi bitti bagladım güzelde calıyor tam tamm dedim oda ne kontgı actım abs tc ısıgı hiçmi hiç sönmüyorrr bu neden olabilirkki orjinal kablolarını hiç ellemedim acaba bi temazsızlık falanmı oldu kablolarda.

(araç ilk bas gec bastı akü zayıfladı galiba acaba omu yapıyor akuden yaparmıki 2 adet amfi baglı
kac kere soktum kablo gecirdim bişi olmadı orjinal kablolarına hiçmi hiç dokunmadımki
:(

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bilgisayara bağlayıp hataya bakmalı. Beyne girmiyorsa, beyin yanmıştır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sorun yok, arızayı sildir yeterli :) .

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
sorun yok, arızayı sildir yeterli :) .

Abi Abs arızasının silinmesine gerek yok, Arıza düzelirse, silmeden de ışıklar söner ve abs devreye girer, hayati bir ekipman olduğundan. Yoksa şu an Abs devredışıdır, servise git de abs çalışsın mantığı yok. Arıza kayıt edilir, silsen de silmesen de, sorunu düzeltirsen, çalışır.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi Abs arızasının silinmesine gerek yok, Arıza düzelirse, silmeden de ışıklar söner ve abs devreye girer, hayati bir ekipman olduğundan. Yoksa şu an Abs devredışıdır, servise git de abs çalışsın mantığı yok. Arıza kayıt edilir, silsen de silmesen de, sorunu düzeltirsen, çalışır.

birkac kisiye sordum aynı seyi sölediler :D bakalım yarın bi baktırcam olmadı bırakırım artık urasamamm yazk gunah saten dunya kadar para verdim cebimden saten yakında toplayıp bi hyundai getz gecmeyi düsünüyorum benim icin en iyisi bu galiba bidahada asla opel almam braya yazıyorum ne arızası ne oyu buyu bitmiyo bitmiyo arkadasımda getz var 1.4 adam 2008 den beri 1 lira masraf etmedi ben gidip baktırıyım beyindeyse elletmicem kendim sökerim kırık kopuk lehim varsa yaptırırım yoksa kalsn gtsin amannn umrumda olmaz cebimde 1 lira kalmadı vermekten 14 15 veririm üstüne 1 *2 lirakoyar bi getz alırım hadi ya :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Emre arkadaşla görüştüm, arkadaş aracın bazı yerlerini temizlik amacıyla sökmüş, araç sökülü vaziyette iken marşa basmış dolayısı ile devrede olmayan sensörler arıza vermiş, aracı topladıktan sonra arıza uyarılarının devam etmesi bana göre son derece normal bir durum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre arkadaşla görüştüm, arkadaş aracın bazı yerlerini temizlik amacıyla sökmüş, araç sökülü vaziyette iken marşa basmış dolayısı ile devrede olmayan sensörler arıza vermiş, aracı topladıktan sonra arıza uyarılarının devam etmesi bana göre son derece normal bir durum.

Abi, Abs beynini sök, arabayı çalıştır, arıza versin. Sonra tak yerine, ışık söner Abs çalışır ama hata kaydı da durur. Tecrübem bu yönde. Mantıken de, bir kerelik arıza verdi diye, servise gidevne kadar aracı Abs siz bırakmak ne derece mantıklı. Güvenlik zaafı değil mi? Ben denedim bu şekilde oldu Vectra B de, benim araçta gariplik yok ise genel durum bu.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkac kisiye sordum aynı seyi sölediler :D bakalım yarın bi baktırcam olmadı bırakırım artık urasamamm yazk gunah saten dunya kadar para verdim cebimden saten yakında toplayıp bi hyundai getz gecmeyi düsünüyorum benim icin en iyisi bu galiba bidahada asla opel almam braya yazıyorum ne arızası ne oyu buyu bitmiyo bitmiyo arkadasımda getz var 1.4 adam 2008 den beri 1 lira masraf etmedi ben gidip baktırıyım beyindeyse elletmicem kendim sökerim kırık kopuk lehim varsa yaptırırım yoksa kalsn gtsin amannn umrumda olmaz cebimde 1 lira kalmadı vermekten 14 15 veririm üstüne 1 *2 lirakoyar bi getz alırım hadi ya :D

opele laf atmayı birakın ... aynı arabadan bende de var ama bozulmuyor ? belli ki bir yerlerde yanlışlık var.

sistem de var bende Allah'a şükür hiç sorun yok

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet sorun cözüldü arkadaşlar orayı aç burayı kaba araç hız sensoru araızası veriyordu açık devre var diye tech 2 de en sonunda şakır usta bizzat ilgilendi araçın abs beynine giden soketi soktü megersem ordaki soketin içine ince uzun bi tel kaçmış nasıl oldu anlamadım ama kaçmış :D şimdi temizledi taktı hava üfletti düzelti megersem o telden sorun çıkıyormus daha önce kablolar sarılmıştı nasıl oldu anlamadım ilginç birşey :) neyse sorun düzeldi şu meshur vınlama sesiyse dişli sesi gibi 2000 devre kadar gaza birden basınca eksozdan geliyormuş şaşılcak birşey hakketten :D şakir usta harbiden opellerin efendisi hazır gitmişken yag filtresini hava filtresini sonra bujıleri yagını antifrizini koydurdum hepsini ayarlıdılar sonra yag karter contasını degiştirttim temizlediler gıcır gıcır oldu BU ARADA HAVA YASTIGIDA SÖNDÜRÜLDÜ BİLGİNİZE AKÜ KUTUP BAŞIYLA ALAKASI YOKMUS SOKTUGUNDE DÜZELİR DEMİŞTİ 1*2 ARKADAŞ ÖLE BİŞİ YOK SİLDİRMEDEN DÜZELMİYORDU DÜZELDİ .

bunların hepsine toplamda 75 lira işçilik ödedim geçen yıldan beri bu servise hastayım ne diyim izmirli ve cevresinde olan herkese öneririm yer karabaglarda opel şakir usta.araç çanlandı ya savaş abimede önerdigi için tekrardan teşekkürler. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Memnun kaldığına sevindim. Evime 2 km uzaklıkla sanayi sitesi varken durduk yere 20 km uzaklıktaki sanayiye gitmiyorum ;)