Abs

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2004 astra G (ABS'li)

Arkadaşlar aracımın ön sağ poryasını değiştirdim. Malisef yan sanayi almıştım. Değişim yapıldıktan sonra ABS'nin daha sık devreye girdiğini farkettim. ve bir kaç gün sonra ABS ışıgı yanmaya başladı ancak stop edip çalıştırdığımda normale dönüyor ve bir müttet sonra tekrar yanıyor.

ben yeni takılmış olan poryadaki sensörden olabileceğini düşünüyordum, ancak usta KM ibresinde oynama oluyorsa Sol teker poryasınında bozulmuş olabileceğini söyledi. ve ara sıra KM ibresindede dalgalanma oluyor. (KM sol tekere bağlıymış)

Sizce sorun nerden kaynaklanıyor olabilir, tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce arıza koduna bakmak gerek,sonra abs sensor kaplolarına sonra abs hız yüzüklerine

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mustafa bey en güzeli bir tane opcom cihazı alın. Aracı bilgisayara bağlayarak yola çıkın ve her tekerlekteki hız verisini anlık görün, arıza verdiğinde arızalı olan teker verisi 0 da takılı kalacaktır.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey en güzeli bir tane opcom cihazı alın. Aracı bilgisayara bağlayarak yola çıkın ve her tekerlekteki hız verisini anlık görün, arıza verdiğinde arızalı olan teker verisi 0 da takılı kalacaktır.

Teşekkürler emre bey. Arabaya binince gözüm hep ışıkda Yandı-yanacak korkusuyla gidiyorum. Şükürler olsun arabanın sıkıntı çıkarmasına alışık olmadığımdan, kafaya çok taktım.