Açık alanlarda alkol yasağı Afyon ile başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yasaklara karşıyız ancak milletimiz daha bazı özgürlükleri kaldırabilecek zihniyete sahip değil. :D Ama yasak koymak yerine cezaları da arttırabilirlerdi. Veya sadece cezaları uygulasalar da olabilirdi. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her geçen gün daha da batıyor gibiyiz. Bence bunun suçluları kaliteli eğitim veremeyen devletin eğitim kurumları, örf ve adetlerimize göre çocuklarına aile terbiyesini vermekten yoksun bilinçsiz ailelerdir.
Güzel ülkemde her zaman "denetleyemiyorsan yasakla" politikası geçerlidir. Devlet denetimlerini adam gibi yapmazsa, laçkalığa göz yumarsa, her geçen gün saygınlığını kaybederse gün gelir kendisini temsil eden memurları birer şamar oğlanı gibi ondan bundan dayak yer durur. Polisleri bıçaklanırken, PKK yandaşlarından dayak yerken, doktorları hasta yakını tarafından darp edilip hatta öldürülürken, elektrik su sayaçları okunamazken devlet seyrederse karizması da boydan boya çizilir. Sık sık örnek verilen Amerika'da Avrupa'da devlet görevlilerinin dayak yediklerine hiç şahit oldunuz mu? Veya bu kişilere devlet ne gibi cezalar veriyor biliyormusunuz? Ben gerçekten bilmiyorum, bilenler varsa paylaşsınlar.
Ulu orta içki içilmesine, el kadar çocuklara tekel ürünleri/tiner/bally gibi maddelerin satılmasına ben de son derece karşıyım. Bu ürünleri 18 yaşından küçüklere satmak da yasak ama esnaf ekmek parası diye satmıyor mu, bal gibi de satıyor. Yasakları denetleyemiyorsan, denetlemekten acizsen o zaman yeni yasaklar koymak ne derece mantıklı?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eleştiren arkadaşlar konuya siyaysi bakıyor.. Konuyu açan arkadaş siyasete girmeyelim diye not düşmüş ama, amaç farklı diyerek siyasete kendi girdi...

Ben amacına, yapana uygulayana bakmadan önce işe bakarım.. Doğru bir uygalama mı? Evet bir çok gelişmiş ülkede uygulanan doğru bir uygulama..

Bir başkasının özgürlüğünün kısıtlama altına girdiği yerde diğerinin özgürlüğü biter... Sen sahilde içki keyfi yapacaksin diye.. Ben itin biriyle kavag etmekten çekindiğim için karımı alıp sahil kenarında dolaşamıyorsam.. Senin özgürlüğün benim kini engelliyor demektir..

Yasakla olamaz, azıtana ceza gelsin ne güzel.. Ben dağıtmıyorum içerim.. Tamam arkadaşım sen içmekten zevk alıyorsun yaşa özgürlüğünü umuma açık yerde..

Bende hız yapmaktan zevk alıyorum, Benim arabamın yol tutuşu ve frenleri şahinden daha iyi kasası daha sağlam.. ozman hız sınırı kaldırılsın.. ABS, EPS, Tc vs vs donınımlı arabalar yapıştırsın gezsin, şahinle doğanla dolaşanlara hız sınırı uygalansın.. Benim özgürlüğümü sınırlıyorlar.. ben duruyorum onlar duramıyor.. Ha bende duramaz çarparsam birine yazsın cezayı en ağırından ödeyim.. Olur mu? Varmı böyle bi ayrım yok..

Kaldıralım yasaklarıı.. Sen sokakta iç, ben sokakta sev..eyim, Öteki sokakta hız yapsın eeee? Okadar özgür olacaksak gidip dağada yaşayalım özgürce.

Apartmanda yaşamanın bile kuralı vardır.. Saat 21den sonra elektrik süpürgeni açıp evini temizleme hakkını kullanamazsın.. Yasaklar olacak. .Herkes uyacak.. Uymayan cezasını ödeyecek.. Toplumda yaşamanın kaidesi budur.

Yasaklar denetlenemiyor yada denetimde zaafiyet var diyerek.. Yasakları eleştirmek ne derece mantıklı.... ? Denetim mekanizmasını eleştir ozaman.. Denetim de aksaklık oluyor diye, kuralsız mı yaşıyacaz?

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eleştiren arkadaşlar konuya siyaysi bakıyor.. Konuyu açan arkadaş siyasete girmeyelim diye not düşmüş ama, amaç farklı diyerek siyasete kendi girdi...

Ben amacına, yapana uygulayana bakmadan önce işe bakarım.. Doğru bir uygalama mı? Evet bir çok gelişmiş ülkede uygulanan doğru bir uygulama..

Bir başkasının özgürlüğünün kısıtlama altına girdiği yerde diğerinin özgürlüğü biter... Sen sahilde içki keyfi yapacaksin diye.. Ben itin biriyle kavag etmekten çekindiğim için karımı alıp sahil kenarında dolaşamıyorsam.. Senin özgürlüğün benim kini engelliyor demektir..

Yasakla olamaz, azıtana ceza gelsin ne güzel.. Ben dağıtmıyorum içerim.. Tamam arkadaşım sen içmekten zevk alıyorsun yaşa özgürlüğünü umuma açık yerde..

Bende hız yapmaktan zevk alıyorum, Benim arabamın yol tutuşu ve frenleri şahinden daha iyi kasası daha sağlam.. ozman hız sınırı kaldırılsın.. ABS, EPS, Tc vs vs donınımlı arabalar yapıştırsın gezsin, şahinle doğanla dolaşanlara hız sınırı uygalansın.. Benim özgürlüğümü sınırlıyorlar.. ben duruyorum onlar duramıyor.. Ha bende duramaz çarparsam birine yazsın cezayı en ağırından ödeyim.. Olur mu? Varmı böyle bi ayrım yok..

Kaldıralım yasaklarıı.. Sen sokakta iç, ben sokakta sev..eyim, Öteki sokakta hız yapsın eeee? Okadar özgür olacaksak gidip dağada yaşayalım özgürce.

Apartmanda yaşamanın bile kuralı vardır.. Saat 21den sonra elektrik süpürgeni açıp evini temizleme hakkını kullanamazsın.. Yasaklar olacak. .Herkes uyacak.. Uymayan cezasını ödeyecek.. Toplumda yaşamanın kaidesi budur.

Yasaklar denetlenemiyor yada denetimde zaafiyet var diyerek.. Yasakları eleştirmek ne derece mantıklı.... ? Denetim mekanizmasını eleştir ozaman.. Denetim de aksaklık oluyor diye, kuralsız mı yaşıyacaz?

Aslında haklısınız!

Bizim millet gibi uygar bir biçimde oturup da karısı ile kızı ile insan gibi içmesini bilmeyen bir topluma az bile yapılıyor!

Daha beter olsun! Yasaklar arka arkaya gelsin!

Uygarlaşmaya çalışmaktansa koy yasağı gitsin. Daha kolay!

Yavaş yavaş, sindire sindire değiştirilen bazı temel ölçütler...

Toplum mühendisliği güzel yapılıyor. Şimdi yine bir şey değil de 10-20 yıl sonrasını görmek istiyorum.

Memnunsanız kardeşim, Allah mübarek eylesin. Anlatıyoruz anlatıyoruz boş! Usandım artık!

hemso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eşimle yolda yürürken bir köşede içki içen bir yada bir kaç kişi gördüğüm zaman yolumu değiştirebilme imkanım varsa değiştiririm. o adamın sarhoş olup olmadığını bilemem kalkıp ordan sarhoş haliyle bi laf atarsa al başına bela. kalksın gitsin evinde kimle içiyorsa içsin.

Çok yerinde bir karar olmuş bencede.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Afyonkarahisar Valiliği’nin il sınırları içindeki ‘kamuya açık tüm alanlarda içki içilmesini süresiz olarak yasaklaması’ tepki çekince valilik geri adım attı. Valilik Özel Kalemi Metehan Zengin “Yalnızca şehir içinde, insanların oturup kalktığı parklarda yasakladık. Piknik yerlerinde bir yasak söz konusu değil. Araç içlerinde de sürücü dışındakilere bir yasak getirmedik. Kanun maddesindeki şekilden birebir geçirildiği için bir hata söz konusu. Her yerde yasaklamak yanlış bir uygulama olur” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20440020.asp

Nabız tutuldu! Görev tamam! Geri dönüyoruz Huston!

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Toplum menfaatine yapılan her uygulamanın altında rejim karşıtı birşeyler aramak çok yanlış.Avrupada uygulanan birçok kuralı türkiyede uygulamaya yeni başlandı ama o bile tepki çekiyor.Yıllardır herşeyin altında bir muhaliflik arandı.Sen , ben,o,şu,bu...herkes aslında aynı ortak paydanın elemanlarıyız ama ortak noktada buluşmakta zorluk çekiyoruz.Merak ediyorum bu ülkede kaç kişi var eşi ve çocuğu ile piknik alanına gidip alkol kullanan...? Uygulama çok doğru olmuş kutluyorum...Eminimki altında siyasi birşey olduğunu düşünmesek herkes beğenecek bu uygulamayı.Alkol kullanmak isteyen birahanesi var evi var...vs...Kimse alkolü alan herkesin kendini kontrol edebileceğini söylemesin...Toplum menfaatine olan herşey desteklenmelidir...

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç insanın sorumsuzluğunun karşılığını tüm insanlara ödetmek hak sayılmaz kesinlikle nabız yoklanıyor 5 sene sonra Ankara, İstanbul da bu uygulamanın altına girer tamam uygulama güzel ama yanlış. İçinde yüzde 5 alkol olan maliyeti 1 TL bile olmayan birayı 3.50 den satıyorlar benzin gibi hükümet içmiyorsa sizde içmeyeceksiniz mantığıyla ne yazıkki ya seve seve uyacaz bu kurallara yada şey işte içmicez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında bundan 15 sene kadar evvel büfe, bakkal gibi yerlerin önünde içki içme yasağı konmuştu. Durum iki ucu kirli değnek misali. Bu arada şunu da asla unutmayalım; Her alkol alan kadına kıza laf atmıyor, sübyanlara sarkıntılık etmiyor. Ayık kafayla nelerin yapıldığını da çok iyi biliyoruz. O nedenle her alkol alana sapık/maganda gözüyle bakamayız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...