Acil, beyin mi tesisat mı?

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar akşam üzeri aracımla sorunsuz bir şekilde giderken birden patırdama başladı, stop etti, tekrar çalıştırdım ve tekrar sarsıntılı çalışma ve patırdama. Servisi aradım zorlukla servise kadar gittim, yolda yanık kokusu falan geldi. Servise vardığımda usta bobin yanmış dedi, bobin nerdeyse eriyecek duruma gelmiş, yeni bobin taktık 1 dakika sonra tekrar gitti. 2. ve 3. gözlere elektrik gelmiyor. Usta beyin veya elektrik tesisatında şasi var dedi, araba şu anda sanayide, sizce maliyet ne kadar olur, elektrik tesisatı ve beyin ne kadardır?
Böyle bir sorunyaşayan var mı aranızda. Şimdiden teşekkür ederim.

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..

aynısını 5 yıl önce fiat palio mda yaşadım.. benzindeyken arac çalışınca simsiyah duman geliyor gaz yemiyor stop ediyordu.. ve yanık bi gaz yagı kokusu kaplıyodu heryeri ..devir hiç yok....sanayiye kadar bile zor gitmiştim... ama lpg ye gectinignde arac tamamaen normale dönüyordu....usta bunun benzin pompası gitmiş olabiilr ama önce şu benzinlige katılan temizleyicilerle bi deneyelim dedi.. benzinlige temizleyici kattı.... aractan sorunlar yok oldu..ama bu defada benzindeyken nerdeyse 2 kmde 1 litre benzini yiyordu.... ben lpgde kullanduıgım için önemsemedim.. ve oylece kullanıp sattımm....

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısını 5 yıl önce fiat palio mda yaşadım.. benzindeyken arac çalışınca simsiyah duman geliyor gaz yemiyor stop ediyordu.. ve yanık bi gaz yagı kokusu kaplıyodu heryeri ..devir hiç yok....sanayiye kadar bile zor gitmiştim... ama lpg ye gectinignde arac tamamaen normale dönüyordu....usta bunun benzin pompası gitmiş olabiilr ama önce şu benzinlige katılan temizleyicilerle bi deneyelim dedi.. benzinlige temizleyici kattı.... aractan sorunlar yok oldu..ama bu defada benzindeyken nerdeyse 2 kmde 1 litre benzini yiyordu.... ben lpgde kullanduıgım için önemsemedim.. ve oylece kullanıp sattımm....
Benim sorun benzinde de lpgde de var, 2. ve 3. gözlere elektrik gelmiyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yaşı gereği kablo tesisatı gitmiş olabilir. Vectra B 2.0 da en sağlam parçalardan biridir, ateşleme bobini.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen emre beyin dediği gibi klasik vectra arızalarından biri olan tesisat kavrulmasıdır.Beyin blog diyagramından bakıp beyin bobin arası kabloları ölçülmeli bi anlık kısa devre belki beyindeki bobin sürücü entegreyi bozmuş olabilir.Entegre çıkışları bozulmadan dolayı bobine direk voltajda verip bobininizi bozuyorda olabilir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
beyin de sorun var 3 bacaklı entegrelerden biri yanmıştır

bobin soketine sinyal geliyormu diye bakıldığında bunu anlar ustanız

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim, sorun tesisatta çıktı, çıkma onarım görmüş bi tesisatla sorunu çözdük, bize biraz maliyetli oldu ama, sorun çözüldü...