Acil yardım.akü değişti marş basmıyor

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar 2005 model opel astra h otomatik vıtes benzın lpg aracım...ekranda F arızası vardı araba calısmıyordu.akü de bitmek üzereydi bir defa takvıyeyle calıstırdık..araba calısmadıgı için aküyü söktüm ve bir tanıdıga götürdüm üstündeki akü 72 lik mutlu aküydü burdaki arastırmalarım sonucu 60 amper akü aldım..yeni aküyü bir gün sonra taktım araca..ekrandaki F arızası gitti marsa bastıgımda marş dınomosundan kotu bır ses geldi ve elektırıkcı cagırdım dınamo söküldu içi parcalanmıs ve parcalarını komurlerını yenıledık tekrar taktık bu sefer marsa bastıgımda ekran ısıkları komple sönuyor ve arac calısmıyor elektırıkcı sanzuman yada motor kitlemiş olabılır dedı..akuyu bır gun boyunca söktüğüm için arac elektırıksız kaldıgı ıcın arac kendını kitlemiş olabılırmı sızce ceyrek depo benzın vardı şimdi benzın sıfırda gosterıyor ve benzın işareti yanıp sönuyor..bılgısı olan varsa lutfen yardım edınız..tesekkurler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aküler gelişi güzel hoba sökülmemesi gerek. Takviye akü bağlanır ve elektrik her daim araç da olur. Marj dinamosu tamirinin bu yaşadığın sorunlara vesile olması çok zor. Bende geçen yaptırdım. Otomatik araçların marj dinamosu biraz farklı içinde bir grup dişlisi var ve bu bu dişli sayesinde dinamo zorlanmıyor ve daha uzun ömürlü oluyor. Aslında o size haber vermiştir bak ben bozulacağım şeklinde. Çalışır iken sesi değişir.