Acil yardım LPG, arıza lambası

kanavar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar doğunun küçük bir ilçesindeyim. LPG bayisi yok. en yakın tatvan var 60 km. bir ay önce memlekette 2005 corsa 1.2 twinport aracıma LPG taktırdım. Bugün giderken arıza lambası yandı. kılavuza baktım; egsoz emisyon sisteminde sorun olabilir gibi birşey yazıyor. Ne yapmam gerekir. aracın yağı suyu tam. LPG servisini aradım devirsiz kullanmadan olabilir dedi. LPG servisine gidin düzeltirler dedi. Gitmesem birşey olur mu. Bir ay bu şekilde idare eder mi. Daha önceleri, tüp taktıran avrupa arabaların çoğunda arıza lambasının yandığını duymuştum. Basit bi konu olabilir ama acemiliğimize verin. Teşekkürler...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Herşeyden yanmış olabilir, Lpg de buna dahil. Opel servisi bulabilirseniz aracınızı bağlatıp arızayı öğrenin ve sildirin. Aracın çalışmasında bir sorun yok ise, birşey olmaz.

kanavar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler. çalışmasında maşallah hiçbir sorun yok. ilk çevirmede çalışıyor.

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de yaıp sönüyordu bu ikaz.emisyonla ilgili.sanırım aracın beyni karışıyor.ama aracın gidişinde bir sorun yoksa bir şey olmaz. bende ara sıra hala yanıyor bu arıza. tınlamıyorum bir süre sonra sönüyor.
bir şey olmaz. lambayı söndürmeye para verirsiniz sadece. arıza yok yani.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçların lpg montajı hatalı yapılmışsa veya lpg ayarları doğru kalibre edilmemişse buji ve buji kabloları zamanında değişmemişse tabi yanar arıza lambası... iş bilmeyen çoğu usta bozuntusu avrupa araçlar lpg de arıza lambası yanar der çünkü kapasitesi yetmez o lambayı söndürmeye

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde fakir karışım der arıza yakar motor lpg li araçlarda, ayar yapılır geçer fakat yine olabilir, fazla kafaya takmayın aracın hareket kabiliyetinde sorun yoksa ve motor sesi normalse.bayiye gidin hallederler.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta da aynı sıkıntı var. Arada yanıyor 2-3 gün. Sonra kendiliğinden sönüyor. Arıza koduna bakın aracınızın. Benim arçata LPG taktırdığımdan beri Fakir hava yakıt karışımı kodu var. Bazen siliniyor bazen çıkıyor önemsemiyorum. Bence sizde önemsemeyin.

akcaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha once lpg taktiran arkadaslarim ilk bir kac depo fazla yakar demislerdi ama benim neredeyse benizinin 2 kati kadar yakti. Benzinle 100 tlye minimum 280 km gidiyordu eger sadece sehir ici trafikteysem 220 km filan, 100 tllik lpg aldim shellden 150 kmde 1. Seviyeye dustu :( sizce bu normal mi ilk depo icin yoksa herhangi bir problem mi var??????

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha once lpg taktiran arkadaslarim ilk bir kac depo fazla yakar demislerdi ama benim neredeyse benizinin 2 kati kadar yakti. Benzinle 100 tlye minimum 280 km gidiyordu eger sadece sehir ici trafikteysem 220 km filan, 100 tllik lpg aldim shellden 150 kmde 1. Seviyeye dustu :( sizce bu normal mi ilk depo icin yoksa herhangi bir problem mi var??????

lpg göstergesi üzerindeki seviye ışıklarına fazla aldanmamanızı tavsiye ederim benim bütün araçlarımda lpg vardı ve hiç bir tanesinin göstergesi düzgün çalışmıyordu. hep lpg bittiği zaman doldururum ve ne kadar gideceğini tahmin ederim ortalama olarak. sizde yeni taktırdıysanız lpg yi alışırsınız bir kaç dolumdan sonra.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla yakmasından kasıt "1000 km sonunda yapılacak olan kalibrasyondan sonra yakıt düşer"'dir. ancak 2 kat yakıt hiçte normal değil. göstergelere fazla inanmayın. ;)