acil yardım lütfen

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En önemli konu :))) memur Kaan 2001 model 1.8 vectra arabasına tamir ettirmek için 5000 lira masraf etmiştir.Bu cümleye göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.
1) Kaan bu arabayı kaç liraya almış olmalıdır ki yaptığı masraflar normal piyasa fiyatına ulaştırsın?
2)Kaan bu arabayı ne kadar fiyata satabilir?
3)Kaan'ın parçalara ve ustalara ödediği paralar normalmidir?
4)bu arabanın piyasa fiyatı ne kadardır?
5)Kaan bu arabayı yapıldıktan sonra satabilir mi?not:boya darbe yok
6)bu ustaların aldıkları paralar helal mi?bu ustalara ne yapmak lazım???
Sınav klasiktir arkadaşlar.süre sınırlaması yok.isteyen soru ekleyebilir.başkalarına bakmak serbesttir.

Herkese başarılar dilerim:))

Son düzenleme:

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun

Umut hoca usta arabayı yaparsa adını vereceğim:)yoksa vermem:)bekliyorum yapıp yapmayacağını bakalım.yapamayanların adını vermek lazım aslında ama olmaz işte.kimsenin ekmeğiyle oynamak bize yakışmaz.hak etmediği halde paramı alan, hataları yüzünden yanlış yaptıklarından eksik yaptıklarından dolayı beni zarara uğratan çoluğumun çocuğumun rızkını heba ettiren o şahısları ben yüce Allah'a havale ediyorum....

dostum senin adına çok üzüldüm emin ol. yanlış anlama ama şu an hata yapıyorsun isim vermemekle. bir sorun başımıza gelse belki de seni mağdur eden ustacıklara denk geleceğiz. arkadaşlar da katılacaklardır. yapılan bütün işlemleri ya da yapılamayanları söylersen bizi mutlu edersin. ben şimdi bir sorun olsa acaba mersini de geçip adanaya doğru bi ustaya mı gitsem diye düşünüyorum. yaptığın masraflar araba fiyatının belki de 3 te biri. ben de öğretmenim, memurum. masraflar maaşımızın 3 katı. sen sana yardımcı olanı da kazık atanı da, başından savanı da söyle ki en azından forumdaşlar olarak bizler dikkat edelim. sorunlarının artık çözümlenmesini temenni ederim kardeşlim Allah yardımcın olsun.

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim isim vermek çok zor değil.bizim derdimiz kul hakkına giremiyiz.sadece bu yüzden yazmıyorum isimleri.kesinlikle montaj hatası ustalık hatası deniyor sonra bunu söyleyenle itham edilen kişiler bir araya getirildiğinde şöyle olmuş olabilir deniliyor.kesin söylemi ortadan kalkıyor.usta kesin deyip sonradan vazgeçiyorsa teknik bilgisi olmayan ben nasıl kesin derim??
keşke kesin bir şey söylense ve tespit edilse de bende sizinle paylaşsam.ben istermiyim başıma gelenler bir başkasının başına da gelsin..istemem tabiki.. ama dediğim gibi. kesin bir şey söylenmediği için ya da söylenenden vazgeçildiği için ben de kul hakkına girmeyeyim diye yazamıyorum işte..

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar.sonunda oldu sanırım.bu gün araç toplanmış ve çalıştırılmış.komple yeniden rektefiye edildi motor.düzelmiş.sanırım sorun beyindenmiş.herkese çok teşekkür ediyorum...

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke beyinden olduğunu ilk önce bulsalardı da bu kadar masraf etmeseydim:(((

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
gözün aydın kaan hocam

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözünüz aydin yeminederim ben de sorunun çözüldüğüne çok sevindim inşaallah başka sıkıntı çıkarmaz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun arkadaşlar.giremedim siteye uzun zamandır.arabam geldi.şimdi de elektrik tesisatı,bana haber verilmeden boşaltılan katalitik konvektörle,buna bağlı oksijen sensörüyle uğraşmaktayım.. Arkadaşlar arıza lambası yanıyor.kat iptalinden sanırım.bunu nasıl söndüreceğiz? Birde bu kat iptal edilince arabanın sesi biraz artmış.bunu nasıl azaltacağız??

KOC071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar 2004 opel astra h kasa arabam var araba tartarine marka lpg var son zamanlarda arabam ile firen yaptığım zaman yada araç ile ışıklarda durdugum zaman araba istop ediyor devir sati 1 in altına düşüyor ve istop oluyor lpg hava filitresinden oldugunu söylediler onu değiştirdiğim halde sorun gitmedi bu arada arabanın arza lambası yanıyor baktırdıgımda katalizorden kaynaklandıgını söylediler kontrol ettirdiğimde katalizorun boşaltıldıgını söylediler benden öncekı sahibi boşaltmış tekrardan katalizor taktırıyım diyorum fiyat olarakta 700 tl istiyorlar acaba yaptırsam düzelirmi yoksa başka bir sebep olurmu lütfen yardımlarınızı bekliyorum