acil yardım

creature33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a beyler ben cuma günü bir kaza geçirdim. adam geri geri bakmadan cıktı ve sol iki kapıya vurdu sigortası yokmuş kendiside bilmiyor bunu sonra bunun tanıdık ustasına götürdük 400e pazarlık yapmıslar bunlar ama şu an için arabayı bir haftalıgına bırakamayız. daha sonra yaptırcaz ama adam bakmadan para vermem diyor. konusuncada para vermemeyi alttan alttan belirtiyor. o yüzden Bu forumda 2008 model metro blue aracı olan varsa cumartesi 2 mayısta arabasını bir saatliğine verebilecek birisi varmı varsa bu elemana gösterip parayı almak istiyorum yardımcı olabilecek varmı? yada bir hal çaresini bulabileceğim bir şekilde fikirlerini söylerse sevinirim. ( yer ankara )

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bulduğun arabanın plakalarını değiştirerek adama bu aracı kendi aracınmış gibi gösterdin diyelim, peki adam (tanıdığı) ustayı arayıp görüşürse ne yapmayı düşünüyorsun? Keşke zamanında ekip çağırıp tutanak tuttursaydın, yazdıklarından anladığım kadarıyla nedense adamın istediğini yapmazsan sorun çıkaracağı izlenimi var, bu adam bir süre sonra "ben senin aracına falan çarpmadım" demesin :(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç piyasasında bunca alavere dalavere varken birinden bir saatlik araba istemek hele ki tanımadığın birinden internette forum aracılığı ile istemek ve sonuç elde etmek çok zor gibi. 400 tllik bir hasar için ödeme yapmak istemeyen kişinin ödeme yapmama mantığı nedir anlayamadım. siz adamdan neden para istiyorsunuz? o tanıdığı ustaya versin parayı sende bir hafta sonra yaptırmaya gelecem de iş olsun bitsin. yaptırmadan parayı vermem demek te ne ? zaten sana vermeyecek parayı kendi tanıdığına verecek sen neden para istiyorsun?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kımse araba vermez kı zaten ıstegınde sacma
senın asıl hatan o anda polısı cagırıp tuturcaktın tutanagını kafan rahat olcaktı kı bence o adam para vermemek ıcın bahane uyduruyor kı bı tek o ustamı kaldı baska tanıdıgın usta yok mu goturun yaptırın baskasına

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar sacma sapan olaylar bunlar , tutanak diye birsey var , buyuk ihtimalle 400 TL yi alip tanidiginiz bir yere daha ucuza yaltirmayi ve bu isten kâr elde etmeyi planliyosunuz . Yazik cok yazik bu kadat dusmeyin...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tedbirsiz s.cmaya giden d.mala d.mala taş arar demiş atalarımız o iş yaş arkadaş...

creature33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hatalıyım bu şekilde bir şey istemekle ama baba malı deerli olduğu için bizde o kafa karısıklıgı ve babama ne dıyecegımi düşünerekte yazdım zaten biraz ama o para konusunda haksız yere konusulmaktansa akıl veren dogru yolun su veya bu sekılde oldugunu söyliyen kişilere sonsuz teşekkürler. carpan arkadasın sıgortasının olmamasından kendısınınde haberı yokmus gidince beraber ogrendık bunu zaten o an polis cagırmak ıcın cok gectı bende yaptırcaksan sıkıntı olmaz dedim zaten zor durumada sokmak ıstemedım birde kendisini.
Bu başlığı silmek için girmiştim bugün ama cevap yazıyım dedim kendimce.
bu arada sonuc olarak o arkadas 2 gundur telefonlarımıza cevap vermiyor. telefonda belirttiği şekilde davrandı ki yanlıs anlamamısız ki buda beni haklı cıkarmaz düşündüklerim ve yapmaya calıstıklarımdan dolayı
birde cidden cok dokundu daha ucuza yaptırcak dıyen arkadas belki fikir sahıbısındır bu konularda 2 kapı gocuk duzultılmesi ve boya ve arka camurlu boyanacak sence fiyat ne kadar olur ? yanı ender bılgınle cevaplarsan sevınırım istersen arabayı sana gösterelimde sen bir fiyat ver hazır carpan arkadas yaptırmamısken biz yaptırırz verecegın fıyat makulse

Son düzenleme:

creature33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olciyak dostum.
herşeyi geçtim ben cahillik edip yanlış bir şekilde kendi çapımla çözüm yolları üretiyor olabilirim. Bunu neden yaptım biiyormusun bilemezsin neden çünkü ne sen beni tanıyorsun ne de ben seni tanıyorum. Ben 26 yaşında yükseklisans yapan biriyim ve babamın arabasıyla üniversiteye gitmek için izin istiyorum tabiiki isticem ama bu izin haftada sadece 1 veya bilemeden babamın eşref saatine denk gelmiş olursam 1 gün olabiliyor bunları neden diyorum paranında malında değerini bildiğimi söylemek belirtmek yanlıs dusunce ve fıkırlerden uzak tutmanı istediğim için. Evet ilk zamanlar babamın yüzüne bakamadım bu olaydan sonra hala da bakamıyrum bu doğru olayın sıcaklıgıyla üretilmiş bir çıkış yoluydu bu daha sonra sakin kafayla ne kadar saçma olduğunu anladım ama dediğin gibi de 3 5 kurus hesabı yapacak insan değiliz bu türlü ithamlar cidden zoruma gitti o yüzden yazıyorum bunu ayrıyetten lütfen bilip bilmeden kimse hakkında bu türlü yorumlar yapma lütfen.
artık ne zaman girerim bilmiyorum daha sonra soylemek ıstedıgınız bir sey olursa verecegınız ogutlere her zaman acıgım trafık kazaları konusunda da ne kadar bilip bilmeden bir şey yasadıysamda bılmedıgım bir cok sey oldugu asıkar her zaman tavsıyelere acık biriyimdir yorum vs. herseyı yapabılırsınız ama kendı dusuncelerınızle de hikaye yazmanıza gerek yoktu
isterdimki bu olciyak arkadasın 400 liradan aza yaptırcak gerisini cebe atcak demesinden ziyade istersen hasarın fotosunu yükle dostum burda bılen abılerımız arkadaslarımız olabılır ne senı ne karsı tarafı magdur etmeden maddı olarak makul fıyatlara yaptırabılecegın yeri önerebilirler şeklinde bir yorum yazmasını beklerdım Tıpkı: marmarali83 , Mustafaeren, smihci abim ve arkadaslarım gibi tabiiki atasözüyle gülümsememe ve olayın ne sekılde sonuclanacagını soyleyen kRm gibi.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim adam 2 gündür telefonlarına çıkmadığına göre ya seni uğraştıracak ya da bir mazereti var. Kazayı gören, şahitlik yapabilecek kişiler veya kazaya ait resimler varsa karakola gidip aracına çarpan kişi hakkında şikayette bulunabilirsin.

creature33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahit yok abicim malesef ya ama yok yani günde 20 cagrıya yakın aramıslıgım var pek acıcak gibide görünmüyor zaten fotograflar mevcut fakat polise gittim bugün tek derdim aigortasız gezmemeai bizim araca 400 lira hasar bıraktı başkasına daha fazla vermesin allah korusun ama poliste pek bu durumda yardımcı olmadı hata senin bu tip durumlarda karşı taraftan istenilecek belgeler var onlar yoksa polis cagırman lazım seklinde bilgilendirmede bulundu sagolsun. sadece plakayı aldı aracın ve tek olarak yapabılecegının ekıplere gönderip cevirmede sıgortası olmadıgı halde yaptırım olabilir ama senlik birşey olmaz seklinde bir yanıt verdi.