ACİL YARDIM...

mr.blacksea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sıfır km 1.3 cdtı astra j sport araç aldım.hayırlısı ile yarın bayiden teslim alacagım.alırken satış elemanı arkadaşın önerisi üzerine aldıgım bayi aracıma chip tuning uygulaması yapacak ücret mukabilinde....fakat buradan bir kaç arkadaşım aracınız garanti dışı kalmasın sonra diye uyarıda bulundular....ben bu öneriyi sunan satış elemanı arkadaşa sordum aracım garanti dışı kalır mı diye kalmayacagını söyledi bende chip tuning uygulamasını kabul ettim.şimdi bu satış elemanı arkadaş işten ayrılsa kabak benim başıma patlar mı ??? onların önerisi ile yaptırdıgıma dahil yazılı bir evrakmı talep etsem aracımı teslim almadan önce...bir fikri olan yada böyle bir kötü olay yaşayan arkadaşımız varmı aramızda.arkadaşların bu sorusu kafamda soru işareti yarattı.aldıgı bayiye chip tuning yaptıran arkadaşlar yada fikri olan arkadaşların yarımlarını bekliyorum şimdiden tşk...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ACİL YARDIM...

Böyle bir durum varsa kesinlikle ama kesinlikle servis müdürünün ve bayinin kaşesinin bulunduğu yazılı belge almalısınız.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Faturasını bayi keseceği için garanti dışı kalmaz. Sonumda servisde yapıldığı belgelenir. Fatura kesinlikle alın ama. Fatura açıklamasında Chip tuning yapıldığı açıkça yazdırın. Bende önceki aracıma servisde yazılım yükletmiştim bulekilde işlem yapılınca problem olmayacağı söylenmişti.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mr.blacksea link' Alıntı:
arkadaşlar sıfır km 1.3 cdtı astra j sport araç aldım.hayırlısı ile yarın bayiden teslim alacagım.alırken satış elemanı arkadaşın önerisi üzerine aldıgım bayi aracıma chip tuning uygulaması yapacak ücret mukabilinde....fakat buradan bir kaç arkadaşım aracınız garanti dışı kalmasın sonra diye uyarıda bulundular....ben bu öneriyi sunan satış elemanı arkadaşa sordum aracım garanti dışı kalır mı diye kalmayacagını söyledi bende chip tuning uygulamasını kabul ettim.şimdi bu satış elemanı arkadaş işten ayrılsa kabak benim başıma patlar mı ??? onların önerisi ile yaptırdıgıma dahil yazılı bir evrakmı talep etsem aracımı teslim almadan önce...bir fikri olan yada böyle bir kötü olay yaşayan arkadaşımız varmı aramızda.arkadaşların bu sorusu kafamda soru işareti yarattı.aldıgı bayiye chip tuning yaptıran arkadaşlar yada fikri olan arkadaşların yarımlarını bekliyorum şimdiden tşk...
ben size kısaca açıklama yapayım chip tuning işlemi 2 türlü yapılıyor.  birincisi aracın beyni açılarak chip yerinden çıkarılarak başka bir makina program atılıp yeri yerine monte ediliyor.  ikincisi ise aracın obdsi üzerinden her hangi bir Sökme olmadan direkt olarak yapılıyor.  bildiğim kadarı ile şimdilik bizim araçlarımıza obd üzerinden henüz program atan bir yer yok. sizinkide buyuk olasılıkla birinci yoldan yapılacak.  şimdi b durumda beyin açıldığı için sizin aracınız büyük olasılıkla garanti dışı kalır.  ancak chip uygulamasını yapan bayi size servis garantisi verir yani benim bayime gelirsen sorun yok ancak başka bir bayi bunu fark eder ve rapor ederse tüm bayiler için aracınız garanti dışı kalır.  ha bayinin bunu beyni sökmeden anlaması çok zor. ancak beyin ile ilgili bir sıkıntı olacakda o şekilde beyine müdahale edildiğini anlayacak yani korkulacak cok bir sey yok. ancak genede aracınızı orjinal dışı tutmuş olacaksınız ben olsam bu riske girmem. öncelikle aracı kullanın eger size yetmediğini düşünür iseniz o zaman chip yaptırın bence. yada benim gibi pedal commander yada sprint Booster alın bunlar bence sizi fazlasıyla mutlu edecektir artı araciniz garanti dışı da kalmaz bu cihazlar ile.

mr.blacksea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Faturasını bayi keseceği için garanti dışı kalmaz. Sonumda servisde yapıldığı belgelenir. Fatura kesinlikle alın ama. Fatura açıklamasında Chip tuning yapıldığı açıkça yazdırın. Bende önceki aracıma servisde yazılım yükletmiştim bulekilde işlem yapılınca problem olmayacağı söylenmişti.

Teşekkürler faturamı inceleyerek alacagım..

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mr.blacksea link' Alıntı:
Faturasını bayi keseceği için garanti dışı kalmaz. Sonumda servisde yapıldığı belgelenir. Fatura kesinlikle alın ama. Fatura açıklamasında Chip tuning yapıldığı açıkça yazdırın. Bende ögaranti verir.racıma servisde yazılım yükletmiştim bulekilde işlem yapılınca problem olmayacağı söylenmişti.

Teşekkürler faturamı inceleyerek alacagım..

Servis kesinlikle böyle bir şeye fatura vermez bu zaten yasal değil yani gm  mühendisleri tarafından yapılan programı gm'nin onayı olmadan değişiklik yapıyor buna fatura veremez ancak islemi yapan firma ayrı bir firmadır o garanti verir. servis de kendi servisinde garanti verir. 

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer ki belge almazsanız çok pişman olursunuz ben söyleyeyim.chipli arabayı anlamak için beyne bakarlar.iyi bir servis ustası gaza bastıgı an aracta çip var mı yok mu anlar.eğer o an size GARANTİ DIŞI KALMIŞTIR diye rapor yazarsa işiniz çok zor.belgenizi isteyin.başınıza ilerde bişe gelirse hakkınızı aramanız çok daha kolay olur.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel yetkili servisinin chip tuning uygulaması için fatura keseceğini zannetmiyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Opel yetkili servisinin chip tuning uygulaması için fatura keseceğini zannetmiyorum.
LPG ye kesiliyorsa buna da kesilir diye düşünüyorum.neticede 2si de motoru garanti dışı bırakıyor

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesse bile ileride ters bir durumda biz garanti dışı kalacağını beyan ettik müşteri kabul etti öyle yaptırdı deseler öylece kala kalırsınız. Zaten Opel Türkiye sizin aracı garanti dışına çıkardıktan sonra çok fazla kıymeti kalmıyor gerisinin.

Bu arada ben Astra J lere OBD'den yükleme yapılıyor diye biliyorum. Mehmet Gazihan bu şekilde yaptığını söylemişti. Kutuyu açmayacaktı. Gerçi sonradan 2012 lere atılamıyormuş dendi en son.

Bir de çok merak ettim hangi bayi chip yapmayı öneren...