Acİll

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar herkese iyi günler benim acil yardıma ihtiyacım var.
Opel vectra 97 cd var bende gece nöbete giderken vites bir veya ikideydi tam hatırlamıyorum gazı ayağımdan çektim böyle arabadan pat pat die ses geldi biraz yüksek sesle içerden duydum yani sonra devir saatinin göstergesi iki üç defa ard ardına 2 bin devirden 7 bin devire indi çıktı sonra araba stop etti kontağı kapattım tekrar çalıştırdım sonra bişiy olmadı.bi kaç arkadaş benzin veya gaz sulu olursa nemde olabilir ondan dolayı böle şey yapabilir dediler biraz düşüncem rahatladı birde sizin değerli görüşlerinizi almak isterim şimdiden teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde gazdan ayağınız çekince yakıt kesilir ama geç ateşleme olıuyorsa ki onu gösteriyor sorun kelebek potensio da olabilir,diğer olasılıkda yanlış hava alması,veya çiğ yakıt atması

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde gazdan ayağınız çekince yakıt kesilir ama geç ateşleme olıuyorsa ki onu gösteriyor sorun kelebek potensio da olabilir,diğer olasılıkda yanlış hava alması,veya çiğ yakıt atması

bu olay syir halindeyken oluyor ayağımdan gazı kesince bu egsoz patlaması yaparlar ya ona benzer bir iki defa patlama sesi duydum sonra devir göstergesi bi kaç sefer indi çıktı araba 10 m gitti stop etti tekrar çalıştırdım bişiy olmamış gibi devam ettim tekrar aynısı olurmu die denedim olmadı bu defa.eğer dediğin gibi çiğ yakıt konusu geçerse bir daha yakıt dicem artık çünkü bilenler önce yakıt dedi nemli yakıt almış olabilir die

mehmet2123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olay syir halindeyken oluyor ayağımdan gazı kesince bu egsoz patlaması yaparlar ya ona benzer bir iki defa patlama sesi duydum sonra devir göstergesi bi kaç sefer indi çıktı araba 10 m gitti stop etti tekrar çalıştırdım bişiy olmamış gibi devam ettim tekrar aynısı olurmu die denedim olmadı bu defa.eğer dediğin gibi çiğ yakıt konusu geçerse bir daha yakıt dicem artık çünkü bilenler önce yakıt dedi nemli yakıt almış olabilir die

yakıtı nerden almıştın

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bir arıza kodu okutun eliniz yatkın ise resime eklediğim şekilde deneyin sonra kontağı takın arıza lambası yanıp sönerek kod verecektir
obd-stecker.jpg

mkl_anim.gif

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank veya eksantrik devir sensörüdür muhtemelen. gösterge sona kadar kendi kendine yükseldiyse...

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bir arıza kodu okutun eliniz yatkın ise resime eklediğim şekilde deneyin sonra kontağı takın arıza lambası yanıp sönerek kod verecektir
diagnose3.jpg

mkl_anim.gif
[/QUOTE

elim pek fazla yatkın değildir elektronik olduğundan insan ister istemez elini süremiyor işin ehline bırakıyor ama sizin dediğiniz şekilde bi yapayım nolucak ama orda takılı olan şeyi merak ettim nedir resimdeki yani tel parçasımı :confused:

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank veya eksantrik devir sensörüdür muhtemelen. gösterge sona kadar kendi kendine yükseldiyse...

aynen kardeşim gösterge kendi kendine bi kaç sefer indi çıktı.eğer dediğin şekildeyse napabilirim benim yapacağım bişiyin olduğunu sanmıyorum ama genede bi sorim dedim :D

mehmet2123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şönt Atacaksın Yani Köprü Yapacaksın