Active Select'ten fantastik sorun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select'ten fantastik sorun.

eketen link' Alıntı:
Bence bizim arabaların içine Neronun ruhu kaçmış.  :-X

Mütecaviz ruh, çık arabamdan. Exorcist falan çağıralım, arabaya kutsal su serpelim. (:)

mirza123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar, 3 yıldır active select kullanıcısıyım.. vites geçişleriniz nasıl acaba ?? mesela belli bir devre çıktıktan sonra ayağınızı gazdan çekince vites düşmelerini hissediyor musunuz bariz bir şekilde.. iki seferdir servise gidiyorum.. program atıyorlar tekrardan ama değişen bişey yok..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mirza123 link' Alıntı:
merhabalar, 3 yıldır active select kullanıcısıyım.. vites geçişleriniz nasıl acaba ?? mesela belli bir devre çıktıktan sonra ayağınızı gazdan çekince vites düşmelerini hissediyor musunuz bariz bir şekilde.. iki seferdir servise gidiyorum.. program atıyorlar tekrardan ama değişen bişey yok..

Evet vites geçişleri bende de hissedilir şekilde oluyor çoğu zaman. Yazılım ile çözülür mü pek sanmıyorum ama.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman hiç toyota kullanmayin.
Beşik gibi sallaniyor vites fecislerinde.
Bizim araclarin geçisi gayet normal bence.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi gecmis olsun insallah ciddi bi sorun baslangici degil basit bir sistem hatasidir.
Demek ki alman arabalarinda otomatik olmuyor abi. Arkadasin 99 honda civik otomatik var, masallahi var tikir tikir.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben opel sürmedim otomatik ama toyota iğrenç.Resmen vites değiştirirken 2 3 saniye bekliyor gaz kesiyor bekliyor bekliyor sonra geçiyor tavsiye etmem toyota kimseye.En rahat honda otomatikte lüx sınıf araçlar hariç renoda fena değil.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben active selectten cok sukur cok memnunum arac 10 bin kusurde gerci ama insallah ilerki km ler de de boyle olur. O kupkuru dsg dense bin kez tercih ederim active selecti :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Bende vites gecislerini farketmiyorum hic. Belki sakin kullandigim icin olabilir. Ama sert frende ki ani vites dususlerinde bile sarsmiyor.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2.0 cdti 130hp Insignia'da 43.000 kilometre kullandım, kullanmaya devam ediyorum. İlk otomatik deneyimim hatta, çok memnunum, hiç bir sorun yaşamadım çok şükür  :)  Bazen R'ye geçerken tak diye çok sesli geçiyor fakat bir sorun olduğunu düşünmüyorum. :)

mirza123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani o düşüşlerdeki sarsıntı çok fazla değil de, şöyle bir öne doğru hafif sarsıyor insanı.. aynı aracın enjoy plus active select ini kullandım.. onda böyle bir sorun yoktu.. şimdi sport active select ama vites düşüşleri hissediyorum.. başka bu şekilde vites düşüşlerini az da olsa hisseden var mı.. araç 25 binde.. garantinin bitmesine 20 gün kaldı.. eğer durum farklıysa, servise yükleneceğim.. sonradan kucağımıza almayalım şanzımanı..