AFL mode da sellektör

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar. Benim merak ettiğim bir konu var. Ben hep aracımda auto modunda bırakıyorum farlarımı. Özellikle geceleri yaptığım sellektörlerde sorun yaşıyorum. Kimi zaman ki sellektörler afl modundayken ki gibi ( farların hareket ettiğini algılıyorsunuz ) oluyor. Bazen de afl modu kapalıyken ki gibi ( eski nesil bildiğimiz sellektör ) oluyor. Bunun nedeni nedir? Neden auto mode da tuttuğum afl sellektör yaparken eski sistem sellektör oluyor? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL mode da sellektör

Açıkçası tma olarak sormak istediğini anlayamadım afl farda otomatik sellektör modu var bunu biliyorsun sanırım?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Açıkçası tma olarak sormak istediğini anlayamadım afl farda otomatik sellektör modu var bunu biliyorsun sanırım?
Şöyle ozetliyeyim kardesim.
Arkadas kisaca neden bizim araclar bmw-audi vs. Gibi simsek hizinda sellektor yapmiyor demiş
Sanirim far yapisindan dolayi boyle.
Parklar acikken cok guzel sellektor yapiyor ama.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
şöyle ozetliyeyim kardesim.
Arkadas kisaca neden bizim araclar bmw-audi vs. Gibi simsek hizinda sellektor yapmiyor demiş
Sanirim far yapisindan dolayi boyle.
Parklar acikken cok guzel sellektor yapiyor ama.

ևünkü bizim araçlar OPEL  :D.  Ayrıca bülent zaten bu araçlarda gündüz farı var, gündüzleride farı açmayacağından sellektör ihtiyacın yok gibi bana göre kapalı konumda sellektör süresinin uzaması mod ile alaklı hazırlığı far açıkkken, kapalı konumda bu nedenle daha hızlı çakmıyor.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Audi BMW Mercedes'in bazı modellerinde kısa ve uzunlar mercekte olduğu için selektör olayında farklılık olabiliyor.

Şöyle örnek vereyim.

Astra H ve J kasalarda mercekli farda bir de yanında halojen yardımcı uzun vardır.Gündüz mercek kapalı olduğu için yardımcı uzundan selektör yapar.Gece ise hem mercek hemde yardımcı uzundan yapıyor.Bazı araçlarda yardımcı uzun olmayıp kısa ve uzun hüzmeleri bir yere toplamışlar.Böylece gündüz far yanmamış olsa bile mercekten gece selektör yapıldığı gibi gündüz de yapılabiliyor.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:

Otomatik sellektör nasıl oluyor?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hrnaltinsoy link' Alıntı:
Audi BMW Mercedes'in bazı modellerinde kısa ve uzunlar mercekte olduğu için selektör olayında farklılık olabiliyor.

Şöyle örnek vereyim.

Astra H ve J kasalarda mercekli farda bir de yanında halojen yardımcı uzun vardır.Gündüz mercek kapalı olduğu için yardımcı uzundan selektör yapar.Gece ise hem mercek hemde yardımcı uzundan yapıyor.Bazı araçlarda yardımcı uzun olmayıp kısa ve uzun hüzmeleri bir yere toplamışlar.Böylece gündüz far yanmamış olsa bile mercekten gece selektör yapıldığı gibi gündüz de yapılabiliyor.
AFL dede uzun ve kisa mercekte.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah82 link' Alıntı:
Otomatik sellektör nasıl oluyor?

AFL olan araçlarda sellektör yaptığınız kolu aksi yöne 2 defa ittiğinizde gösterge panalinde A işarti yanar yeşil renkte bu yandığı zaman sisteme geçmiştir artık geceleri karanlık aydınlatmanın olmadığı yollarda araç uzunları kendi yakar ve ışık lagıladığında otomatik kapatır. Bu yanlış yazdım kusura bakmayın otomatik sellektör değil uzun far asistanı olacak.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taxable link' Alıntı:
Herkese iyi forumlar. Benim merak ettiğim bir konu var. Ben hep aracımda auto modunda bırakıyorum farlarımı. Özellikle geceleri yaptığım sellektörlerde sorun yaşıyorum. Kimi zaman ki sellektörler afl modundayken ki gibi ( farların hareket ettiğini algılıyorsunuz ) oluyor. Bazen de afl modu kapalıyken ki gibi ( eski nesil bildiğimiz sellektör ) oluyor. Bunun nedeni nedir? Neden auto mode da tuttuğum afl sellektör yaparken eski sistem sellektör oluyor? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

öndeki arabayla olan mesafenizdende olabilir diye düşünüyorum ben, öndeki araca çok yakınsanız normal bir sellekör gibi geliyor fakat öndeki araçla aranızda mesafeniz olunca afl nin keyfine doyulmuyor :))