AFL mode da sellektör

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL mode da sellektör

Arkadaşın sorduğu şimşek etkisi değil sanırım. Bazen mercekler de hareket ederken bazen neden sadece perdeyi açıyor demek istiyor. Belli bir hız üzerinde sadece perdeleri açarak uzuna geçiyor. Bende de böyle birkaç afl de de bunu gördüm. Ya normali bu ya da genel bir sorunu var. :)

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
hareket halinde iken sadece parkları açabiliyor muyuz afl'de ?

Park demek gündüz farı demek.. zaten otomatik olarak yanıyor gündüz farları.

taxable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdi şöyle özetlemek isterim. Bunu bu şekilde farkettim. Hep Auto Mode da tutarım farları...

Bir gün gece kırmızı ışıkta durdum, yeşil yandığında önümdeki araç kalkmakta gecikince ben de sellektör yapmak istedim. Ben sellektörü yapmak istediğimde farlar malum yollarını izlemek suretiyle uzun far konumuna gelebildi.

Aynı gün de otobana çıktığımda yine auto mode da sellektör yapmak istediğimde, bu durumun olmadığını normal eski nesil sellektör yapabildiğimi gördüm. Sanırım bu bir arıza değil ve hız farkına göre aracın kendi ayarladığı bir durum... Şimşek etkisi gibi değildi ama gayet seri ve istediğim şekilde bir sellektördü bu. Ve yukarıda bahsi geçen far yollarını izlemdi.

Anlatabildim mi bilemiyorum dostlar ama durum bu şekildedir.

Bir de farlarımla tampon arasında bariz boşluk var. Bu boşluk normal midir?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

city modeda yani 40 km/h hızın altında farlar geniş bir alanı aydınlatmak için dışarı doğru durur. selektör yaınca önce mercekleri içeri alır daha sonra selektör yapar. normal bir durum