Agır Hasar ve Araç değişeni

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhabalar, ocak ayı civarı aldığım bir araç var boya makinesi ile kapı fitillerine dek kontrol ederek baktık ve sadece sol çamurluğun değiştiğini ve araçta boya olmadığını öğrendik. emniyet gergileri ve airbaglerde değişmemiş durumda travers ve şasi dede oynama kaynak vs yok fakat aracım 5664 sorgusunda 7000 t lik bir hasar kaydına sahip ve agır hasar ibaresi çıkmakta.. aracıda zaten bu tutar kadar uyguna aldım piyasaya göre. bu nasıl olmuş olabilir değişeni ve boyası olmayan bir araç nasıl agır hasarlı gorunebilir syg tşk

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
merhabalar, ocak ayı civarı aldığım bir araç var boya makinesi ile kapı fitillerine dek kontrol ederek baktık ve sadece sol çamurluğun değiştiğini ve araçta boya olmadığını öğrendik. emniyet gergileri ve airbaglerde değişmemiş durumda travers ve şasi dede oynama kaynak vs yok fakat aracım 5664 sorgusunda 7000 t lik bir hasar kaydına sahip ve agır hasar ibaresi çıkmakta.. aracıda zaten bu tutar kadar uyguna aldım piyasaya göre. bu nasıl olmuş olabilir değişeni ve boyası olmayan bir araç nasıl agır hasarlı gorunebilir syg tşk
alttan traversi ve şasiyi etkilememiş,sadece çamurluğu tamponu,radyatörleri ve ön takımı etkilemiş bir kazası olabilir,emniyet kemerleri takılı değil ise gergileri bozulmamış ve hava yastıkları açılmamıştır ve yetkili serviste kaskodan yapıldıysa fiyat normal gibi......

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
alttan traversi ve şasiyi etkilememiş,sadece çamurluğu tamponu,radyatörleri ve ön takımı etkilemiş bir kazası olabilir,emniyet kemerleri takılı değil ise gergileri bozulmamış ve hava yastıkları açılmamıştır ve yetkili serviste kaskodan yapıldıysa fiyat normal gibi......

yani 7000 t lik agır hasar ibaresi bunların dışında olmuş olabilir diyorsunuz. yani 7000 t hangi parçanın yada işçiliğin fiyatı olabilirki bunu anlamakta güçlük çekmekteyim ayrıca araçta bir sıkıntıda yok sadece önceki konulardada yazdığım alt porya vidası tam sıkılmamış onu değiştirdim ve bir sorun kalmadı

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasar kaydı sorgulamaları biraz karışık. aracın eksper raporuna ulaşmadıktan sonra kayıt sorgulama yanıltıcı olabiliyor. geçenlerde bir araç alacaktık ufak hasarı vardı. 2000 tl kaydı vardı. nasıl olur falan filan derken internette birçok yanlış sorgulamaya tanık oldum. adamın şahin arabası var 5 bin tl hasar kaydı var. şahinin nasıl bukadar hasarı olur zaten araba bu fiyatta yazmışlardı. sonra nerden öğrendiler bilmiyorum: şahinde gözüken hasar çarptığı arabanın masrafıymış. şahin suçlu olduğundan sana yazılmış demişler.
normalde bu şekilde olmaz ama açıklamayı böyle yapmışlar.
iki sene önce benim arabanın aynası kırılmıştı. cepten para çıkmasın sigortan yaptırayım zaten karşı taraf hatalı dedim ve yaptırdım. 5-4 ay önce hasarın eksper raporunu gördüm. komple ayna 50 tl ama boyama filan derken kaportacı 300 tl masraf yazmış. sorguladığımda 300 tl kayıt gözüküyor.
bendeki şişirme bir kayıt mesela, şahinde anlattığım ise ne olduğu belli değil :) sorgulamalardan hasar bilgisi düzgün gelmiyor. ya şişirilmiş bir hasardır yada yanlış bir kayıttır.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın cosmo donanıma sahıpse;
Önden kazası varsa, ornek teskılı ıcın konusuyorum 2 far ve işçiliği ortalama 2bin TL. :) Gerisini siz düşünün. :) ama tabi değişen ve boya yoksa çok ilginç...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 ay önce altını demir çubuğa sürtünce radyatörler ve motor beşik demiri hasar gördü. Değişmesiydi, işçiliği, klima gazı, ıvır zıvır derken hepsi 5000 küsür lira tuttu kaskodan yetkili serviste.
Araçta boya yok, hiç birşey yok.

Porya demişsiniz. Alttan ön takımlara hasar verecek bir darbe olmuş olabilir. Sigortadan aracın hasar geçmişine ve varsa dosya tutanağına ulaşabilirsiniz.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı piyasanın altında alırken bence bi supelenecektin.

gokoby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman kardeş dikkat bende vtec 2 almıştım ondada agır hasar kaydı yazıyordu bi ögrendimki araç pet kayıtlıymış uzak dur

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araba pert yazıyodu onceden şimdi adı degişdi agır hasarlı oldu oldu pertin ismi kolay gelsin

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araba pert yazıyodu onceden şimdi adı degişdi agır hasarlı oldu oldu pertin ismi kolay gelsin

Pert diyince insanlar koşarak uzaklaşıyordu. Ağır hasar tabiri biraz daha sempatik olmuş. :D