Akaryakıta zam mı var?

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son 2 hafta içerisinde Muğla'da  mazotun fiyatı 4.28 den 4.38 e kadar çıktı.
2 hafta içerinde fiyatlar 3. kez artıyor.
Herhangibir yerde haber olarak da görmedim.
֜lkedeki gündemden faydalanarak sanırım devamlı zam yapılıyor ve kimse dile getirmiyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Akaryakıta zam mı var?

tavan fiyat uygulamasını kaldırdılar galiba 5 kuruş civarında zam geldi benzin ve mazota sadece bugün. sürekli artıyor yine fırsatı boş geçmediler 1 haftada...

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
tavan fiyat uygulamasını kaldırdılar galiba 5 kuruş civarında zam geldi benzin ve mazota sadece bugün. sürekli artıyor yine fırsatı boş geçmediler 1 haftada...
Yapılan zamlar,  herkes maden katliamına yoğunlaşmışken "nasıl olsa bu süreçte kimsenin umrunda olmaz dayayın gitsin" düşüncesini gayet iyi yansıtıyor.
Yakıt fiyatı değil de fırsattan istifade edilmesi moralini bozuyor insanın.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu'nun (EPDK) akaryakıtta Tavan fiyat uygulamasını sonlandırmasının hemen ardından Benzin ve motorine 3-5 kuruş zam geldi ve Benzin yeniden 5 lirayı aştı.

EPDK'nın 21 Mayıs günü için benzinde 4.98 lira olarak belirlediği benzin fiyatı 22 Mayıs itibarıyla 5.01-5.02 liradan satılmaya başlandı.

Tavan fiyat uygulamasının son günü olan 21 Mayıs için EPDK'nın 4.30 lira olarak belirlediği motorinin satış fiyatı da 22 mayıs itibarıyla 4.35 liraya yükseltildi.

Gözünü sevdiğimin Lpg'si Shell'de 2.50'den alıp keyfime bakıyorum. Ortalama tüketim 9 litre, km'de 45 kuruş yerine 27 kuruş yakıp %40 tasarruf ederek keyfime bakıyorum. Ne yakarım düşünmeden rahatça gezmek gibisi yok dancee

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

madmax50 link' Alıntı:
Enerji Piyasası Denetleme Kurumu'nun (EPDK) akaryakıtta Tavan fiyat uygulamasını sonlandırmasının hemen ardından Benzin ve motorine 3-5 kuruş zam geldi ve Benzin yeniden 5 lirayı aştı.

EPDK'nın 21 Mayıs günü için benzinde 4.98 lira olarak belirlediği benzin fiyatı 22 Mayıs itibarıyla 5.01-5.02 liradan satılmaya başlandı.

Tavan fiyat uygulamasının son günü olan 21 Mayıs için EPDK'nın 4.30 lira olarak belirlediği motorinin satış fiyatı da 22 mayıs itibarıyla 4.35 liraya yükseltildi.

Gözünü sevdiğimin Lpg'si Shell'de 2.50'den alıp keyfime bakıyorum. Ortalama tüketim 9 litre, km'de 45 kuruş yerine 27 kuruş yakıp %40 tasarruf ederek keyfime bakıyorum. Ne yakarım düşünmeden rahatça gezmek gibisi yok dancee

Aynen kardeşim.

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul içi 8.4L ortalamam var , varsın yaksın , varsın tasarrufta edemeyim en azından lpg li araç kullanma tedirginliğine girmeyim , aracımın motorundan yemeyeyim  , bakım zamanı geldimi vay efendim lpg yüzünden motora şu olmuş bu olmuş laflarını duymayayım. Herhangi bir arıza durumunda çıkmacı çıkmacı dolaşmayayım .lpg kullandığım için %40 tasarruf ederken araca bu yüzden bir şey olduğunda %70 zarara girmeyeyim. Performansım yerinde olsun aracım canlı bomba muamelesi görmesin , istediğim yere rahatça girip çıkayım , gerisi boş .  cooll

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

VIII link' Alıntı:
İstanbul içi 8.4L ortalamam var , varsın yaksın , varsın tasarrufta edemeyim en azından lpg li araç kullanma tedirginliğine girmeyim , aracımın motorundan yemeyeyim  , bakım zamanı geldimi vay efendim lpg yüzünden motora şu olmuş bu olmuş laflarını duymayayım. Herhangi bir arıza durumunda çıkmacı çıkmacı dolaşmayayım .lpg kullandığım için %40 tasarruf ederken araca bu yüzden bir şey olduğunda %70 zarara girmeyeyim. Performansım yerinde olsun aracım canlı bomba muamelesi görmesin , istediğim yere rahatça girip çıkayım , gerisi boş .  cooll
Kusura bakmayın ama 60.000km ile lpg yapmış biri olarak yazdıklarınızın hiçbir geçerliliği yok. şuan yanımda yazdıklarınıza gülümseyen 1.4 T sahibi ofis arkadaşım da 45.000 km'dir lpg kullanıyor. Tek bir arıza yaşamadık, çıkmacı dolaşmadık, araca verdiğimiz zarar yok sadece 9000 TL ekonomi sağladık ki bu parayla aracın üzerinde sıfır sandık motor bile koydururuz  :) Rica ediyorum lpg benim için uygun değil yazın ama yok masrafmış, güvenlikmiş bunlar bu forumda yazan eğitim seviyesi yüksek insanlara yakışmıyor.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlayamadım ki, akaryakıta zam gelince LPG ye zam gelmiyor mu? Ne ilgisi var LPG ile mevzunun?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Gecen hafta 4,93'den almistim, dun kiz arkadasima 4,98'den aldim.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

sohayli link' Alıntı:
Anlayamadım ki, akaryakıta zam gelince LPG ye zam gelmiyor mu? Ne ilgisi var LPG ile mevzunun?
Lpg fiyatları 3 lirayı geçmişti şimdi benzinle arasındaki fark açıldı. Lpg fiyatlarından olan memnuniyetimizi dile getirdik.