akü bitmiş astra sedan 111.yıl

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı aldığımızda aküyü şarjlı olarak teslim alıyoruz. 2011 111.Yıl Astra H yeni üretilmiş bir model ve akü üzerinde aylarca beklemiş olamaz.
Olsa olsa 2010 Mayıs üretimi bir akü vardır elimizde. Çin yapımı akülerde bile araçtan kaynaklı bir sorun ve akım çeken bir donanım yoksa şarjın tamamen boşalması için akünün en az 2 yıllık olması gerekir. 2 yıldan önce böyle bir sorun yaşanıyor ise aküde problem vardır. (Garanti kapsamında değiştirilmesi gerekir.)

condortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm..yeni almis olsanda arabanin uretim tarihi yani bantdan cikis tarihi en az 8 ay once,aku dersek zaten fabrikanin depolarinda en az 1 sene once gelmistir oda iyi ihtimal eee gerisini sen dusun
saygilar

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Salih Bey, hiçbir firma 1 yıllık akü stoğu ile çalışmaz. Çünkü stok maliyetini üstüne almak istemez. Ayrıca miadlı ürünlerde buna özellikle dikkat edilir. Akü ve lastik bunun en önemli örnekleridir.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni ile alakası yok 2004 model aracımın üstündeki aküyü yeni değiştim oda benim pinpirikliliğim yoksa canavar gibi idi 15 günden fazla calışmadığı zamanlarıda olmuştur
ama bu yeni akü ve racalarda böyle oluyorsa kaliteden kaynaklı olabilir ucuza çin malı akü gibi

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağrı gibi soğuk bir yerde 7 yıl aynı aküyü kullanmak muazzam bir tecrübe. Markası neydi o akünün, bence herkese tavsiye etmelisiniz.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm..yeni almis olsanda arabanin uretim tarihi yani bantdan cikis tarihi en az 8 ay once,aku dersek zaten fabrikanin depolarinda en az 1 sene once gelmistir oda iyi ihtimal eee gerisini sen dusun
saygilar
Siz Almanya'dasınız daha iyi bilirsiniz ama ben arabamızın üretim tarihiyle tüm sarf malzemelerinin üretim tarihlerine baktığımda maksimum 2 ay fark gördüm. (Ön farlar bile) . Özellikle aküde bu kadar fark olması çok kötü :(

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Akü sağlam bile olsa, 1 kere sıfır olana kadar boşaldı ise bir daha şarj edince en fazla %90 dolacaktır. Kurşun-Asit aküler maalesef ne kadar derin deşarj edilirse o kadar kötü darbe alırlar ve her derin deşarj aküyü daha fazla yıpratır. Örneğin %30 deşarj edilen bir akü 1000 kere tekrar şarj edilebiliyorsa, %80 deşarj edilen bir akü 300 defa şarj edilebilir.

Yani akünüz dip deşarj oldu ve bu da onu çok hırpaladı. Değiştirmeye çalışın. Yoksa 2011-2012 kışında mutlaka sorun çıkaracak.

condortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm..depolarda ben cok goruyorum paletlerin ustunde aküler,fabrikada akünün ustundeki tarihler arabanin banttan cikis tarihleriyle genelde ayni tarih basiliyor ayrica benim yaptigim olagan is fabrika cikis arabalarini kucuk sarz cantasiyla sarz ediyoruz oyle calisiyor arabalar genelde boyle mesela size bir ornek vereyim seatlarda depoya girdigi zaman akü baslari cikariliyor arabalar en az 15 gun kaliyor orda isin gercegi bu
saygilar

condortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm..ayrica bir ornekte vereyim,konu sadece tabii bilgilendirme amacli yasadiklarimiz gorduklerimizden,ornek olarak audi a4 diyelim gunde 750 arac cikiyor,750 akü demek bu kisaca bir palette asagi yukari 200 akü var ee simdi adamlar ozaman sadece bir ay bir tirmi gondercekler ,mantiksiz olur,her model arabanin aküsu farklidir,her saat bir tir geliyor depolar akü dolu haa bu aküler oyle normal ortamda kalmiyor tabii belli isi degerleri var hepsi kontrolden geciyor bazilari elektrikte takili kaliyor oyle diyelim eger sizin dediginiz gibi olsa cinden nasil gelicek aküler,veya romanyadangelen akülerin ustunde tarih baskilari yok genelinde cogu cikis bantinda yapiliyor benim bildigim gordugum yeniler boyle,,

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde dikkatimi çekmişti. Tüm yetkiili opel servislerinde adet böyle demek.
Yağı suyu değişecek arabayı sabah bırak akşam anca.
Arabaları kaldırırlar havaya kimse yok, birileri gezer etrafta ne olduğu sır gibi.