Akü bitti yardim arkadaşlar

vrlreal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar. 97 model vectra 2,5 cdx at aracım akü bitiriyor. yeni akü aldım yine aynısı. bazen bir hafta birşey yok fakat bazende sabaha kadar akü tamamen boşalıyor. bagaj lambasını devre dışı bıraktım,teybi söktüm,şoför kapısının soketini çıkarttım,kapı lambalarını söktüm,cd çalar araç kitini iptal ettim,araç motor beynini söktürüp baktırdım oksitlenme yok tertemiz,merkezi kilit iptal edildi.fakat araç gene aynısını yapıyor.benim nerede elektrik kaçağı olabilir.artık kafayı yedirtti.her akşam kutup başını söküyorum.uzaktan kumandayla aracı açmaya hasret kaldım.yardımcı olabilirmisiniz. teşekkürler...

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kilitleyince camlar otomatik mi kapanıyor; Bu sistem aküde kaçak gösteriyor; aynısı başıma geldi; iptal ettik sorun çözüldü...

vrlreal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat merkezi kilit iptal ettim ve kumandayla kapıları kapatmadığım zamanda oluyor.anahtarla kitliyorum aynısını yapıyor. ayrıca olabilir diye motor bölümündeki kabloları söküp yenisini taktırdım. çatlamış kablolar vardı. onlarıda düzelttim.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat merkezi kilit iptal ettim ve kumandayla kapıları kapatmadığım zamanda oluyor.anahtarla kitliyorum aynısını yapıyor.

Zaten bildiğim kadarıyla o durduk yere de elektirk yiyor; Aynı sorun bende olduğunda; camların otomatik kapanmasını sağlayan sistemin tamamen sökülmesi gerektiği (kabloları) idi. Bir elektrikçide söktüler ve dediğim gibi sorun çözüldü; bir baktır istersen...

ayrıca olabilir diye motor bölümündeki kabloları söküp yenisini taktırdım. çatlamış kablolar vardı. onlarıda düzelttim.

Yanlış bir bağlatı yapma ihtimalleri olabilir mi acaba...

Bu arada büyük ihtimalle senin sorununu MOKİA çözer.

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aküde de aynı durum devam edıyor, gunduz calısan araba ertesı gun gelıyorum calısmıyor, akü sarj dınomosu felan saglam akuyude daha degıstırmedım fakat baska arabadan sarj ettırerek calıstırdım sımdılık bır durum yok..

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Aracınızın kapılarını kilitledikten sonra ne kadar akım çekitiğini ölçtürmenizi tavsiye ederim.

Akü kutup başlarının herhangi birinin araya omajölçer ile kaçak testi yapabilirsiniz. Ve sonra aklınıza gelen elektirikli aksamları deneyerek kaçağa bulabilirsiniz.

Abdullah18

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı sorun bende de oldu. tüm aramalarımaza rağmen bulamadık. tesadüfen ışıklı güneşliğin devamlı yandığını gördüm ve ampülünü söktüm düzeldi. eger güneşliklerin ışıklı ise bi bak. umarım basit bir sorundur. geçmiş olsun.

vrlreal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teşekkür ederim. söylenenlerin hepsini deneyip size yazacağım . teşekkür ederim.