akü değişim sonrası problem

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ustadlar bugün aracımin (2000 model 1.6 ) akusunu değiştirdim(mutlu akü 66 amp) sonra aracın sadece devir saati ve hız ibresi çalışmadı kimse birsey anlamadı herkes felaket tellalligi yaptı sonra araç stop edilmiş vaziyette bıraktım bi süre sonra bindim beyinciye götürmek için baktım düzelmis ne oldu neden oldu anlamadım sizlerin bilgisi fikri olan var mı acaba?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Boş ver dert etme nasıl olsa düzelmiş. Hele böyle bir sorunum var diye usta usta hiç gezme. Kırk kafadan kırk ses gelir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutupbaşları sıkı ve temiz olsun birde şarjınızıda kontrol ettirin edilmediyse...

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boş ver dert etme nasıl olsa düzelmiş. Hele böyle bir sorunum var diye usta usta hiç gezme. Kırk kafadan kırk ses gelir.

Abi doğruda aklım takıldı uzun yola giden biriyim yolda falan olur diye tedirgin oluyorum

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:32 ----------

kutupbaşları sıkı ve temiz olsun birde şarjınızıda kontrol ettirin edilmediyse...

Üstadım hicbirseyi ölçmedi taktı tamam dedi ustalık bu kadar bu şimdi yolda yaparsa sıkıntı olur ya da başka arıza işaretimi anlamadim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İçin rahat olsun bir halt olmaz ;-)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:38 ----------

Yener arkadaşımızın söylediklerini bir bak işini sağlama al.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçin rahat olsun bir halt olmaz ;-)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:38 ----------

Yener arkadaşımızın söylediklerini bir bak işini sağlama al.

ustacım peki far açınca sellektör verince vs şeyleri kullanırken rölanti neden düşüyor çalıştırırken gösterge ışıkları neden çok kısılıyor daha önce hiç öyle birşey yoktu mesela fan devreye girince rölanti düşüyor gibi...
Bu arada İstanbul Avrupa yakasındayım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bak eğer bu sorunlar varsa durunu değerlendirmek gerek. Çünkü söylediklerin pek mantıklı şeyler değil. Bana göre eletrik aksamında bir sorun var gibi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustacım peki far açınca sellektör verince vs şeyleri kullanırken rölanti neden düşüyor çalıştırırken gösterge ışıkları neden çok kısılıyor daha önce hiç öyle birşey yoktu mesela fan devreye girince rölanti düşüyor gibi...
Bu arada İstanbul Avrupa yakasındayım

yeni aküde bunu yapıyorsa ya kutup başları gevşek veya oksitli yada şarj dinamosu sağlıklı değil. bi elektrikçiye ölçüm yaptırın 10 lira alır en fazla iki dakikalık iş ;)

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen kullanma ihtiyacı duydum akü değişimi sonrasında sadece sol cam kumandadan kapanmıyor diğeri kapanıyor ne alaka nasıl oluyor bu